Beko DFN26422X myčka nádobí – recenze

Volně stojící myčka nádobí Beko DFN26422X vyniká dobrým poměrem mezi pořizovací cenou a výkonem. Disponuje 7 mycími programy, nechybí u ní funkce samočištění, praktický časovač, displej, ochrana proti přetečení ani dětská pojistka, účinnost mytí i sušení je vysoká a její kapacita je dostačující i pro početnější domácnosti. Pozitivní vlastností je nízká spotřeba elektřiny. Naopak spotřeba vody na jeden cyklus je trochu vyšší.

Publikované: 02.11.2021
Aktualizované: 02.04.2024
Obsah článku:

Beko DFN26422X

Volně stojící myčka nádobí, energetická třída E, kapacita na 14 sad nádobí, 7 programů, 6 nastavení teploty.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Myčka nádobí Beko DFN26422X patří k volně stojícím modelům. Její rozměry představují 85 × 60 × 60 cm, díky čemuž naráz umyje až 14 sad nádobí. Jelikož jde o větší model, je vhodnější do domácností, které obývají alespoň 4 osoby. Invertorový motor je zárukou dlouhé životnosti, bohužel stojí za trochu vyšší hlučností (46 dB), která tuto myčku zařadila do třídy hlučnosti C. V tomto směru je srovnatelná s modelem Beko DIN26410.

Efektivní mytí a sušení

Beko DFN26422X patří do energetické třídy E, což je u myček jakýmsi nepsaným standardem. V praxi spotřebuje na jeden cyklus eko cca 0,95 kWh elektrické energie, což je v porovnání s ostatními modely o něco víc. Na druhou stranu spotřebu vody 9,5 l na jeden cyklus hodnotíme jako podprůměrnou. Z hlediska účinnosti mytí a sušení nádobí tento model nijak nevyniká ani nezaostává. Nádobí umyje a vysuší efektivně, což je základ.

Beko DFN26422X recenze

Program na samočištění

Myčka disponuje 7 mycími programy a 6 nastaveními teploty, což je více než dost. K dispozici máte program na rychlé opláchnutí čerstvě zašpiněného nádobí, program eko šetrný k životnímu prostředí, automatický program, při kterém všechny důležité parametry mytí nastaví samotný spotřebič, a intenzivní program pro extrémně znečištěné nádobí. Myčka nádobí disponuje také samostatným programem samočištění, který přispívá k prodloužení její životnosti a snižuje provozní náklady. Jako negativum hodnotíme jen absenci speciálního programu na mytí skla.

Doplňkové funkce

Nabídka doplňkových funkcí je bohatá a dostačující. Myčka je vybavena ochranou proti přetečení, dětskou pojistkou, praktickým displejem, možností odloženého startu, kontrolkami, které vás upozorní na nedostatek soli či leštidla v zásobníku, senzorem čistoty vody, režimem pro extra sušení a funkcí GlassShield pro oplachování skla. Na ukončení zvoleného programu nebo případný problém vás upozorní zvuková signalizace. Milou drobností je, že k myčce dostanete zásuvku na příbory, neboť nejde o samozřejmost typickou pro všechny modely. Smart funkce chybí, což je vzhledem k nízké pořizovací ceně zcela normální.

Beko DFN26422X energetický štítek

Zkušenosti s Beko DFN26422X

Nastavitelná výška horního koše, nízká hlučnost, možnost poloviční náplně, 10letá záruka na motor, poměr cena/výkon – spotřebitelé si myčku nádobí Beko DFN26422X pochvalují. Chválí také zásuvku na příbory, počet programů a výborný návod.

Recenze a zkušenosti s myčkou nádobí Beko DFN26422X

Beko DFN26422X polohovatelný koš Acrobat

Beko DFN26422X informační leták

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr mezi cenou a výkonem
Dostatečný počet programů a nastavení teploty
Bohatá nabídka doplňkových funkcí

Negatíva

Trošku větší hlučnost
Trochu vyšší spotřeba elektrické energie
Absence speciálního programu na mytí skla

Typ: volně stojící myčka nádobí ● Energetická třída: E ● Spotřeba elektřiny/vody na standardní cyklus: 0,95 kWh / 9,5 l ● Kapacita = 14 sad nádobí ● Účinnost mytí/sušení: 1,13/1,07 ● Počet programů / nastavení teploty: 7/6 ● Motor: invertorový ● Třída hlučnosti: C (46 dB) ● Rozměry (V × Š × H): 85 × 60 × 60 cm ● Hmotnost: 46 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)