Beko DFS26024W myčka nádobí – recenze

Volně stojící myčka nádobí Beko DFS26024W je ideální alternativou pro méně náročné spotřebitele. Je dostupná za vskutku atraktivní pořizovací cenu, disponuje šikovnými funkcemi, dostatečným počtem programů, průměrně velkou kapacitou a má nízkou spotřebu elektřiny i vody. K výraznějším negativům patří absence ochrany proti přetečení a trošku větší hlučnost.

Publikované: 02.11.2021
Aktualizované: 02.04.2024
Obsah článku:

Beko DFS26024W

Volně stojící myčka nádobí, energetická třída E, kapacita na 10 sad nádobí, 7 programů, 5 nastavení teploty.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Beko DFS26024W je ideální volbou pro ty z vás, kteří hledají přiměřeně kvalitní, ale levnou myčku nádobí s šikovnými funkcemi a vcelku nízkou energetickou náročností. Jedná se o klasický, volně stojící model o rozměrech 85 × 45 × 60 cm a kapacitě, která postačuje k umytí 10 sad nádobí. Beko DFS26024W patří do energetické třídy E, ostatně jako většina volně stojících modelů. Spotřeba elektřiny na jeden klasický mycí cyklus činí 0,76 kWh, což je přiměřené. Naopak spotřebu vody hodnotíme jako mírný nadprůměr.

Nechybí samočištění

Výrobce neuvádí informace o účinnosti mytí ani sušení, na základě spotřebitelských zkušeností však usuzujeme, že v tomto směru Beko DFS26024W splňuje standardní požadavky. Myčka je vybavena invertorovým motorem ProSmart, který je zárukou dlouhé životnosti a nízké poruchovosti. Z hlediska hlučnosti je tento model přijatelný. Patří do třídy C a jeho hlučnost dosahuje snesitelných 47 dB. Spotřebič disponuje 5 teplotními nastaveními, 6 mycími programy a jedním speciálním programem Inner Clean pro samočištění.

Beko DFS26024W recenze

Rychlé mytí i sušení

K extra rychlému umytí jen mírně zašpiněného nádobí slouží funkce Fast+. Rychlého, cca 58min. plnohodnotného mytí + sušení však dosáhnete i v případě programů Quick&Clean nebo Quick&Shine. Dále máte k dispozici režim „předmytí“ nádobí, programy Mini 30, Eco 50, Intensive 70 a Auto. Na modelu Beko DFS 26024 W se nachází časovač, který je nastavitelný v časovém rozmezí od 30 min. do 24 hod. Za zmínku stojí také technologie GlassShield, která nádobí oplachuje nezměkčenou vodou, což prodlužuje jeho životnost a předchází vzniku koroze.

Inteligentní senzory

Při použití programu Auto myčka díky chytrým senzorům automaticky vyhodnotí míru zašpinění nádobí. V závislosti na tom následně vybere vhodnou teplotu i délku programu a upraví spotřebu vody. Největším zklamáním je absence jednoho ze základních bezpečnostních prvků, a sice ochrany proti přetečení. Na myčce Beko nás naopak zaujala možnost nastavení horního koše Acrobat, který můžete bez vyjmutí, dokonce i když je naplněný, polohovat do 3 různých výšek.

Beko DFS26024W ovládání

Zkušenosti s Beko DFS26024W

Myčka nádobí Beko DFS26024W zaujala spotřebitele tichým chodem, jednoduchou obsluhou, ale také kvalitou mytí a sušení. Jako plus vnímají nastavitelný koš, ale také kvalitu za rozumnou cenu.

Recenze a zkušenosti s myčkou nádobí Beko DFS26024W
Zdroj: Heureka.cz

Beko DFS26024W energetický štítek

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr mezi cenou a výkonem
Řada zajímavých doplňkových funkcí a programů
Polohovatelný horní koš

Negatíva

Bez ochrany proti přetečení
Vyšší spotřeba vody

Typ: volně stojící myčka nádobí ● Energetická třída: E ● Spotřeba elektřiny/vody na standardní cyklus: 0,76 kWh / 9,5 l ● Počet sad nádobí: 10 ● Počet programů / nastavení teploty: 6 + 1/5 ● Motor: invertorový ● Třída hlučnosti: C (47 dB) ● Rozměry (V × Š × H): 85 × 45 × 60 cm


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)