Borniak UW-150 udírna – recenze

Elektrická udírna s podobným vybavením a funkcemi jako Bradley Smoker Original pro náročné. I v tomto případě právě generátor kouře, pro který se zařízení ocitá ve vyšší cenové hladině, zjednodušuje fungování jinak komplikovaného zařízení. Kapacitně se do udící komory vejde až 20 kilogramů masa, přičemž absence plamene díky využití dřevěných pilin místo dřeva nebo briket zajistí, že se po uzení na povrchu výrobků nevytvoří černá vrstva po spálení.

Publikované: 02.12.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Borniak UW-150

Elektrická udírna, výkon 1 400 W, generátor kouře 110 W, max. teplota 120 °C, palivo – dřevěné piliny, integrovaný termometr a bohaté příslušenství

Prohlédnout nejlepší nabídku

Manuální ovládání s vysokým výkonem

Během konstruování byla na vnitřek použita ocel, zatímco z vnější strany je hliníkovo-zinková úprava. Komora udírny je izolována polyuretanovou pěnou, která v ní zajišťuje stálou teplotu. I přes vyšší cenu se zařízení ovládá manuálně, a tedy digitální ovládání není dostupné. Proces uzení začne pouhým stisknutím tlačítka, přičemž stačí jen otočným ovladačem nastavit teplotu v komoře, kterou lze sledovat díky integrovanému termostatu. Výkonnostně se toto zařízení spíše přibližuje k modelům Kaiser 100 a vítězi testu Klarstein Flinstone Steel. Zatímco topné těleso disponuje výkonem 1400 W, generátor kouře má výkon 110 W.

Borniak UW-150 recenze

Nekonečné příslušenství

Tento model je ve srovnání s Bradley Smoker Original bohatší na dodané příslušenství. Výrobce do vyšší ceny započítal jeden rošt na grilování, 3 ocelové příčky na zavěšení přibaleného setu háčků, kde naleznete nejen 5 kusů háčků tvaru „S“, ale i stejný počet dvojitých háčků. Tam ovšem seznam výbavy nekončí. Velmi vítány jsou dvě nerezové misky a odkapávací mísa, která zajišťuje snazší čištění zařízení po použití. Jak výrobce modelu Kaiser 100, tak i tento myslel na nedočkavce a přiložil k zařízení 10litrový startovací balíček pilin.

Zkušenosti s Borniak UW-150

Vzhledem k tomu, že zařízení dokáže díky topnému tělesu vyprodukovat teplotu až 120 °C, je třeba si dávat pozor, zda právě u topného tělesa není vyšší než jinde. Nevnímaje tuto maličkost, udírnu není třeba často kontrolovat v průběhu udícího procesu. Pokud k tomuto faktu přičteme levný provoz, vysokou kvalitu provedení a perfektní izolaci komory pro uzení, dostaneme ideální zařízení. Nevýhodou je vysoká hmotnost (28,5 kg) a příslušnost modelu k vyšší cenové hladině.

Recenze a zkušenosti s udírnou Borniak UW-150
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vynikající kvalita provedení
Netřeba často kontrolovat během uzení
Perfektní tepelná izolace

Negatíva

Vyšší cena
Těžší čištění

Typ udírny: elektrická ● Výkon: topné těleso – 1 400 W; generátor kouře – 110 W ● Výrobní materiál: nerezová ocel ● Palivo: dřevěné piliny ● Rozměry: 122 x 72 x 52 cm (v x š x h) ● Hmotnost: 28,5 kg ● Maximální topná teplota: 120 °C ● Integrovaný termometr: ano ● Digitální ovládání: ne ● Příslušenství: 1 rošt, 3 ocelové příčky na háčky, 5 ks háků ve tvaru „S“, 5 ks dvojitých háčků, odkapávací mísa, 2 nerezové mísy, 10 l balík pilin

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.2%)