Bradley Smoker Original udírna – recenze

Menší izolovaná elektrická udírna i přes vyšší cenu a rozličné komponenty disponuje manuálním nastavením teploty. Ve srovnání se skříňovými udírnami z našeho testu Kaiser 100 a Klarstein Flinstone Steel však obsahuje komponent navíc, a to ve formě automatického generátoru kouře o výkonu 125 W se zásobníkem na speciální brikety značky Bradley Smoker. Topné těleso má výkon 500 W.

Publikované: 02.12.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Bradley Smoker Original

Elektrická udírna, výkon 500 W, generátor kouře 125 W, max. teplota 160 °C, palivo – speciální brikety od výrobce, integrovaný termometr a bohaté příslušenství

Prohlédnout nejlepší nabídku

Robustní konstrukce

Hned na první pohled dokáže tento model zaujmout svým robustním provedením, ale také estetickým a moderním designem. O reálné robustnosti svědčí konstrukce z odolné nerezové oceli, přičemž vnějšek udírny je příznačný svou černou povrchovou úpravou. Použití oceli se odráží na mírně vyšší, ale stále přenos umožňující hmotnosti 18 kilogramů. Potřebný je jen stálý přísun elektrického proudu. Konstrukce je dostatečně odolná a izolace udicí komory je dokonalá, díky čemuž kouř uniká výhradně vrchním průduchem.

Bradley Smoker Original recenze

Komplikovaný systém se snadným ovládáním

I přes manuální regulaci teploty otočným knoflíkem na generátoru kouře je zařízení dostatečně zautomatizované, aby nabízelo pohodlné ovládání. Teplotu lze kontrolovat pomocí integrovaného teploměru na dvířkách. Speciální brikety, ze kterých si můžete u výrobce vybírat v závislosti na požadovaném druhu dřeviny, automaticky dodá podavač briket, který začne fungovat hned po spuštění zařízení. Topné těleso už potom jen zahřívá produkovaný kouř. Maximální možná teplota je 160 °C.

Zkušenosti s Bradley Smoker Original

Co se týče příslušenství, výrobce v ceně zboží dodává 4 rošty, díky kterým se do udírny vejde najednou 13 až 15 kilogramů masa, okapový rošt a misku, což se může vzhledem k vysoké ceně zdát jako nedostatek. No není třeba zapomenout, že udírna má jednu část navíc, a to ve formě zmíněného generátoru kouře. Nevýhodou je nezbytné zakoupení originálních briket od výrobce, které jsou také dostupné ve vyšší ceně, ale i zde lze nalézt pozitivum v široké nabídce tohoto druhu paliva.

Recenze a zkušenosti s udírnou Bradley Smoker Original
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní výrobek
Velký výběr briket
Dobrá výška pro zavěšení klobás a šunky

Negatíva

Nutnost použít dražší brikety od výrobce
Pomalé uzení
Nutno dokoupit teploměr na maso

Typ udírny: elektrická ● Výkon: topné tělísko – 500 W; generátor kouře – 125 W ● Výrobní materiál: nerezová ocel ● Palivo: speciální brikety od výrobce ● Rozměry: 79 x 62 x 37 cm (v x š x h) ● Hmotnost: 18 kg ● Maximální topná teplota: 160 °C ● Integrovaný termometr: ano ● Digitální ovládání: ne ● Příslušenství: automatický generátor kouře, 4 kovové rošty, okapový rošt a miska

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)