Proteco 62.22-GM-31 udírna – recenze

Za skvělou cenu si můžete pořídit multifunkční ocelový model kotlového typu, který se většinou označuje jako gril, ale nabízí i možnost uzení nebo grilování nad vodní lázní. Zahřívání funguje za pomoci klasického dřeva, uhlí nebo briket. S rozměry 80 x 40 centimetrů (výška x šířka) a hmotností 6,6 kilogramů je kompaktním a příjemným pomocníkem v domácnosti i během kempování. Třídílná konstrukce se skládá z topeniště, uzavřené udírny a vyššího grilu, přičemž dvě spodní části obsahují dvířka a vrchní je vybavena teploměrem.

Publikované: 02.12.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Proteco 62.22-GM-31

Udírna v kombinaci s grilem, palivo – dřevo, uhlí, brikety, integrovaný termometr, háčky a grilovací rost v balení

Prohlédnout nejlepší nabídku

Ve srovnání s vítězem testu Klarstein Flinstone Steel se tento model ponáší na kotel. Jedná se o zařízení se třemi způsoby využití: jako griludírna nebo jako gril s vodní lázní. Číslo tři sehrává v případě tohoto modelu velkou roli, protože kromě tří funkcí má i stejný počet podpěrných nožiček a dílů, ze kterých je konstrukce sestavena. Tato udírna, resp. gril neobsahuje v balení obrovské množství výbavy, ale základ ve formě háčků a ocelového grilovacího roštu (průměr 38 centimetrů) v něm najdete určitě.

Tříkomorový kotel se třemi způsoby přípravy jídla

Jak již bylo zmíněno, ocelová konstrukce o tloušťce stěn 0,7 mm je zhotovena ze tří komor. Zatímco ohniště a uzavřená udírna, neboli dvě spodní části, jsou vybaveny dvířky, vyšší gril má víko s vestavěným teploměremPoklop s teplovzdorným úchytem také obsahuje nastavitelnou ventilaci. V zařízení si můžete pokrmy připravovat třemi způsoby: nad plamenem ze dřeva, nad uhlím či briketami, nebo tepelně nad nádobou s vodní lázní pomocí tepla a kouře. Pokud však vodní koupel využít nechcete, jednoduše odstraňte mísu na vodu a můžete začít udit přímo nad ohněm.

Proteco 62.22-GM-31 recenze

Lehoučký pro praktické využití

Výrobní materiál ve formě oceli možná napovídá, že půjde o těžší zařízení, avšak opak je pravdou. K hmotnosti méně než 7 kg dopomáhají malé rozměry zařízení kulatého tvaru. Výška 80 centimetrů a průměr 40 centimetrů umožňují snadné přemisťování udírny, a tudíž je využitelná i během kempování či na chatě. Stačí mít po ruce palivo ve formě briket, dřevěného uhlí či dřeva. Ideální z buku či dubu. Použít můžete i dřevěné piliny ze švestky, třešně nebo hrušky.

Zkušenosti s Proteco 62.22-GM-31

Odstrašující malé rozměry s sebou přinášejí dostatečně velkou kapacitu pro přípravu jídel pro skupinu lidí během rodinné oslavy či výletu s přáteli stráveném v kempu. Výhodou je nastavitelná výška roštů a snadná obsluha i díky možnosti použít dřevo jako palivo. Jak to většinou bývá, kvalita odpovídá ceně, a proto se může stát, že se matná udírna lehce poškrábe nebo se tenké plechy předčasně opotřebují.

Recenze a zkušenosti s udírnou Proteco 62.22-GM-31
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Udící komora
Grilování na páře
Super poměr cena/výkon

Negatíva

Tenké plechy = nízká životnost
Matné provedení se lehce poškrábe

Typ udírny: na dřevo; v kombinaci s grilem ● Výrobní materiál: ocel ● Palivo: dřevo, uhlí, brikety ● Rozměry: 80 x 40 (v x š) ● Hmotnost: 6,6 kg ● Integrovaný termometr: ano ● Digitální ovládání: ne ● Příslušenství: háčky, grilovací rošt o průměru 38 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)