Bosch SMV2ITX16E myčka nádobí – recenze

Na poměry značky Bosch se jedná o cenově dostupný model. Vestavná myčka nádobí patří k hlučnějším (50 dB), ale nechybí jí chytré funkce. Rovněž je možné ji ovládat přes aplikaci Home Connect. Plusem je také přídavný program extra sušení. O průběhu cyklu vás informuje červené světlo na podlaze – InfoLight. Chybí jen příborová zásuvka, tento model má pouze koš na příbory ve spodní části. Vážená spotřeba je 10,5 litru.

Publikované: 04.11.2021
Aktualizované: 26.05.2022
Obsah článku:

Bosch SMV2ITX16E

Vestavná myčka nádobí s kapacitou 12 sad nádobí, 5 programy, spotřebou 10,5 l a hlučností 50 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V rámci značky Bosch jde o cenově dostupný model, který však nabídne řadu inovativních funkcí. Jedná se o plně zabudovatelnou myčku nádobí se standardní šířkou 60 cm. Jde o model druhé série myček nádobí Bosch. Myčka sice nepatří mezi nejúspornější, ovšem kvalitativně nezaostává za konkurencí v podobné cenové hladině.

Kvalita mytí ani technologie nezklamou

Myčka nádobí Bosch je vybavena pěti automatickými programy. Zvolit si můžete mezi nejdelším programem Eco a nejkratším, hodinovým mycím cyklem. Velmi oceňujeme i přídavný program předmytí/oplachu nebo také možnost zvolit si vlastní oblíbený program, který sestává z programu + přídavné funkce (předmytí, extra sušení apod.). Pokud se vám doba bude zdát příliš dlouhá, můžete použít funkci SpeedPerfect, která zkrátí program v průměru o 50 až 60 procent. Samostatným programem je také Machine Care, který doporučujeme aktivovat jednou do měsíce za účelem údržby myčky.

Bosch SMV2ITX16E recenze

My chválíme, že se ve výbavě nachází také poloviční naplnění a rovněž program extra sušení (extra dry). Myčka sice sama neotevře po konci mycího cyklu dveře, ale využívá horkou páru pro efektivní sušení nádobí. O průběhu mycího cyklu vás informuje červené světlo InfoLight, které je promítáno na podlahu. Hlučnost myčky je 50 dB (motor EcoSilence Drive). Přes WiFi síť a aplikaci Home Connect můžete myčku připojit ke svému chytrému telefonu. Využít tak můžete spuštění na dálku nebo hlasové ovládání (pouze v angličtině). Aplikace vám umožňuje sledovat více parametrů, a to i v případě hlášení chyby.

Variabilita má své rezervy

Vestavná myčka Bosch je plně integrovatelná do kuchyňské linky. Samotná konstrukce má standardní rozměry. Spotřebič disponuje kapacitou pro 12 sad nádobí. Vnitřní prostor se skládá z horního a dolního koše. Chybí však příborová zásuvka. Tento model je vybaven pouze košem na příbory, který tak zabírá místo ve spodním koši. Horní koš je vybaven také sklopnými držáky na sklenice se stopkou. Testy udávají průměrnou spotřebu mycího cyklu 10,5 litru vody. To řadí spotřebič do energetické třídy E, což je na poměry výrobce horší hodnocení. Myčka nádobí Bosch je rovněž vybavena dávkovacím asistentem a také senzory pro sledování naplnění a úrovně znečištění nádobí. Ovládací panel s malým digitálním displejem je v horní části dveří. Ovládání je velmi intuitivní.

Otevřená myčka nádobí Bosch SMV2ITX16E

Bosch SMV2ITX16E rozměry

Bosch SMV2ITX16E zásuvka na sklenice

Bosch SMV2ITX16E ovládání

Bosch SMV2ITX16E InfoLight

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Chytré připojení přes Home Connect
Uložení oblíbeného programu
InfoLight – červený paprsek světla

Negatíva

Bez zásuvky na příbory – jen koš
Vyšší spotřeba vody
Větší hlučnost

Typ: vestavná myčka nádobí ● Šířka: 59,8 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 12 ● Počet programů: 5 ● Energetická třída: E ● Spotřeba vody: 10,5 l ● Hlučnost: 50 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ano


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.6%)