Bosch SMV2ITX22E myčka nádobí – recenze

Řadí se k modelům 2. generace. Myčka má ovšem výhodnou cenu a postará se o efektivní mytí a sušení. Disponuje pěti programy a také přídavnými funkcemi – extra sušení, odložený start nebo zkrácení mycího cyklu. Zvolit si můžete i svůj oblíbený program. Minusem je opět jen koš na příbory, příborová zásuvka chybí. Model má dávkovacího asistenta a AquaStop. Vážená spotřeba je 10,5 litru vody.

Publikované: 04.11.2021
Aktualizované: 17.07.2024
Obsah článku:

Bosch SMV2ITX22E

Vestavná myčka nádobí s kapacitou 12 sad nádobí, 5 programy, spotřebou 10,5 l a hlučností 48 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tento model sice patří ke starší, 2. generaci myček nádobí Bosch, výhodou je však příznivější cena a zároveň i poměr ceny a kvality. Myčka nádobí však technologicky nezaostává, a to ani co se týče smart funkcí, senzorů či efektivity mytí. Myčka je plně zabudovatelná do kuchyňské linky a pojme až 12 sad kuchyňského nádobí.

Bosch SMV2ITX22E recenze

Jednoduché ovládání a programová výbava

Při porovnávání myček nádobí Bosch je ovládání jedním za parametrů, které má výrobce perfektně zvládnuté. Každý z modelů, které jsou vestavné, má ovládací panel na horní straně dveří. V tomto případě sice jde o starší generaci, ale ikony jsou stejné. Jsou kombinována tlačítka a dotykové plochy. Vybírat můžete z pěti programů. Navolit si již tradičně můžete i oblíbený program v kombinaci s přídavnou funkcí, například ExtraDry, resp. přídavné sušení. Myčka dveře neotevírá automaticky po skončení cyklu. O průběhu mycího cyklu vás informuje technologie InfoLight – červené světlo promítané na podlahu. Nechybí ani WiFi připojení přes aplikaci Home Connect. Mezi přídavnými programy je předmytí, poloviční naplnění nebo SpeedPerfect pro zkrácení mycího cyklu.

Systém košů a AquaStop

Bosch u druhé generace využívá systém variabilních košů Vario. Asi nejvíc zamrzí, že tomuto modelu chybí příborová zásuvka. Starší model je vybaven pouze košem na příbory, který tak zabírá prostor ve spodní části myčky. Horní koš je stále výškově nastavitelný a koše mají také zarážky proti vykolejení.

Otevřená myčka nádobí Bosch SMV2ITX22E

Myčka nádobí má dávkovacího asistenta a při programu Auto sama detekuje míru naplnění a nastaví optimální mycí cyklus. Zmínit můžeme ještě možnost odloženého startu, nebo dokonce přerušení mycího cyklu na dálku přes aplikaci. Myčka nádobí je tichá, produkuje hluk na úrovni 48 dB. O bezpečnost se stará systém AquaStop.

Zkušenosti s Bosch SMV2ITX22E

Na základě srovnání myčka velmi dobře uspěla v poměru ceny a funkcionality. Jedná se však o starší generaci, jejíž nevýhodou je příborový koš ve spodním koši. Ten tak snižuje flexibilitu vnitřního prostoru. Myčka však určitě potěší snadným ovládáním, funkcí extra sušení a také volbou oblíbeného programu s použitím přídavných funkcí. Doporučujeme používat i vysoce efektivní hodinový program.

Bosch SMV2ITX22E ovládání

Bosch SMV2ITX22E zásuvka na talíře

Bosch SMV2ITX22E zásuvka na sklenice

Bosch SMV2ITX22E rozměry

Bosch SMV2ITX22E InfoLight

Bosch SMV2ITX22E Home Connect

Bosch SMV2ITX22E energetický štítek

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Světelná signalizace InfoLight
Extra sušení – přídavná funkce
Příznivá pořizovací cena

Negatíva

Vyšší spotřeba
Starší generace – horší WiFi připojení
Pouze koš na příbory

Typ: vestavná myčka nádobí ● Šířka: 59,8 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 12 ● Počet programů: 5 ● Energetická třída: E ● Spotřeba vody: 10,5 l ● Hlučnost: 48 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ano


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.2%)