Carneo Heiloo HR+ smart hodinky – recenze

Inteligentní hodinky Carneo Heiloo HR+ nabízí 11 sportovních režimů. Nejsou vodotěsné, zaplavat si s nimi tedy nemůžete. Potěší alespoň odolnost vůči vodě a prachu s krytím IP67. Mají zabudovaný mikrofon i reproduktor, jsou-li tedy spárovány s mobilem, zvládají telefonáty přímo ze zápěstí. Chybí jim zabudované GPS, ale lze využívat GPS z mobilu. Výdrž baterie je průměrná. Potěší minimalistické provedení a nízká hmotnost pouhých 20 gramů. Na ruce je téměř není cítit. Lákadlem ke koupi může být dobrý poměr ceny a funkcí. Nechybí ani senzory či různá měření. Nepotěší však, že měření kroků není přesné.

Publikované: 15.12.2022
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Carneo Heiloo HR+

Smart hodinky s IPS displejem, úhlopříčka 1,28", hmotnost 20 g, kapacita baterie 200 mAh.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Hmotnost hodinek se zastavila na hodnotě 20 gramů, jsou opravdu lehké a nosí se velmi pohodlně. Dopomáhá tomu i řemínek, který je příjemný na dotek, nikde netlačí a v případě potřeby se dá jednoduše vyměnit za jiný. Hodinkám dominuje okruhlý 1,28palcový IPS displej. Zobrazování notifikací je přehledné. Nahoře je polyamidové sklíčko, které by mělo zajistit ochranu displeje. Hodinky mají odolnost jen IP67, zaplavat si s nimi tedy nemůžete.

Hodinky dokážou spolupracovat s mobily s Androidem i iOS. Zobrazení času je kombinováno a nechybí ani klasické funkce, jako krokoměr, výpočet spálených kalorií, ujeté vzdálenosti apod. Potěšila nás podpora aplikace Strava, možnost zaznamenávat si tepovou frekvenci nebo si změřit hladinu saturace krve kyslíkem. K dispozici je 11 sportovních aktivit, což je oproti konkurenci málo, ale pokryjí alespoň nejpopulárnější sporty.

Carneo Heiloo HR+ recenze

Po propojení hodinek a mobilního telefonu přes bluetooth a po nainstalování mobilní aplikace lze zaznamenávat spánek. Plusem hodinek je, že podporují češtinu, v menu se proto neztratíte. Integrovaná baterie neohromí, ale zároveň nenechá ve štychu. Při běžném používání by měla vydržet 120 hodin. Maximální výdrž je pak 168 hodin. Oceňujeme, že zvládají telefonování díky zabudovanému mikrofonu i reproduktoru. V dosahu však musí být mobil. Dosah bluetooh je standardně do 10 metrů. Plusem je také předpověď počasí či možnost ovládání hudby v mobilu.

Nevýhody produktu

Hodinky mají odolnost jen IP67, neublíží jim tedy občasný kontakt s vodou a prachem, ale vodotěsné nejsou, proto jsme si s nimi nemohli zaplavat. Všimli jsme si, že měření kroků není přesné, co zamrzí ty, kteří chtějí hodinky využívat jako krokoměr. Nemají zabudované GPS, ale hodinky umí přes bluetooth využívat GPS, které je v mobilu. Sportovních režimů je méně, konkrétně 11. Sportovně založeným lidem mohou některé pohybové aktivity chybět. Dalším mínusem je absence NFC. Za danou cenu jde o povedené hodinky i přes zmíněné nedostatky.

Smart hodinky Carneo Heiloo HR+

Parametry

Úhlopříčka displeje1,28 palce
Typ displejeIPS
Rozlišení displeje240 x 240 px
Monitoring spánkuano
Snímač tepuano
Měření SpO2ano
Tvar displejekulatý
Zabudované GPSne
Gyroskopano
Krokoměrano
Výškoměrne
Vibraceano
Budík a připomínkyano
Vsatvaný mikrofonano
Zabudovaný reproduktorano
Slot pro SIMne
Podpora NFCne
OdolnostIP67
Kapacita baterie200 mAh
Maximální výdrž7 dní
Hmotnost20 gramů

Zkušenosti s Carneo Heiloo HR+

Hodinky se setkaly s protikladnými recenzemi. Někteří uživatelé ocenili velký a přehledný ciferník, pěkný design i dostatečné funkce. Hodinky dostaly plus za výdrž baterie a za příjemný náramek, který se dobře nosí a nepotí se pod ním ruka. Jiným uživatelům se však baterie příliš rychle vybíjela a to i bez používání doplňkových funkcí. Překáželo jim také nepřesné měření ujetých kroků. Celkově bylo na tyto hodinky vyjádřeno méně názorů než obyvkle. Jejich plusem je pěkný design a dobře nastavená cena.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Carneo Heiloo HR+
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Carneo Heiloo HR+
Zdroj: Alza.cz

Alternativy

Carneo Heiloo HR+ jsou levnější chytré hodinky s kulatým ciferníkem, které svým designem zaujmou zejména dámy. Zamrzí, že měření kroků je nepřesné a chybí GPS nebo NFC. Pokud na těchto funkcích netrváte, alternativou mohou být ještě levnější hodinky iGET FIT F20. Za těmito hodinkami stojí česká značka a jsou kompletně v češtině. Rozpočet vám pohlídají i hodinky Xiaomi Redmi Watch 2 Lite. Jedná se o chytré zařízení, které je vodotěsné do 5 ATM, má zabudované GPS a GLONASS, ale slabou výdrž baterie a občasné pomalejší reakce. Podobné hodinky jako Carneo jsou Armondd Squarz 11 Pro. Jejich benefitem je nízká pořizovací cena, mínusem zase málo sportovních režimů. Do pozornosti vám dáváme také hodinky Niceboy X-fit Watch Pixel s kulatým ciferníkem.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Hodinky kompletně v češtině
Hezký a minimalistický design
Hmotnost pouhých 20 gramů
Možnost telefonovat z hodinek
Dobrý poměr ceny a funkcí

Negatíva

Nepřesné měření kroků
Bez integrovaného GPS
Absence podpory NFC

Velikost displeje: 1,28 palce ● Typ displeje: IPS ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ano ● GPS: ne ● Podpora NFC: ne ● Odolnost: IP67 ● Kapacita baterie: 200 mAh ● Maximální výdrž baterie: 7 dní ● Hmotnost: 20 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.6%)