Xiaomi Redmi Watch 2 Lite smart hodinky – recenze

Smart hodinky Xiaomi Redmi Watch 2 Lite potěší méně náročné uživatele. Disponují základními funkcemi, jako měření sportovních aktivit, zobrazování notifikací z mobilu, měření tepu, okysličení krve či monitoring spánku. Chybí jim NFC, takže s hodinkami bezkontaktně nezaplatíte, na druhé straně potěší integrované GPS. Hodinky jsou vodotěsné do 5 ATM, bez problémů si s nimi zaplavete. Škoda, že výrobce do nich neintegroval mikrofon ani reproduktor, telefonáty tedy nejsou možné. Za danou cenu to však nevnímáme jako velké mínusy. Benefitem hodinek je velký a přehledný 1,55palcový displej či velmi dobrý poměr ceny a výkonu.

Publikované: 15.12.2022
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Xiaomi Redmi Watch 2 Lite

Vodotěsné smart hodinky, TFT displej, úhlopříčka 1,55", hmotnost 35 g, kapacita baterie 262 mAh.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Hodinky nabízejí 1,55palcový displej. Notifkace lze pohodlně číst v kombinaci s dostatečně jemným rozlišením 360 x 320 px. Příjemně nás překvapilo zabudované GPS přímo v hodinkách. Na tuto cenovou kategorii to není standardem. Zaujme i integrovaná soustava GNSS se zlepšeným výkonem pro sledování polohy. Určování polohy je založeno na čtyřech hlavních systémech – GPS, GLONASS, Galileo a BDS.

Těšit se mohou aktivně založení uživatelé. Na výběr je více než 100 režimů cvičení. Hodinky sledují spálené kalorie, hodnotu a změny tepové frekvence i délku cvičení. Komplexnější měření je dostupné při 17 profesionálních režimech. Potěší funkce Trail Run, při které se sleduje vaše celkové tempo v náročném terénu. Oceňujeme, že hodinky dokážou sledovat i cvičení jógy. Po delší nečinnosti nás vyzvali k pohybové aktivitě.

Xiaomi Redmi Watch 2 Lite recenze

Výrobce nezapomněl na voděodolnost, ta je do 5 ATM (50 metrů). Hodinkám tedy neublíží mytí rukou, sprcha, pot či plavání v bazénu. Plusem je 24hodinové sledování tepové frekvence a následné zobrazení v přehledném grafu. Rozlišují mezi klidovou tepovou frekvencí, během intenzivního cvičení, spánkovou frekvencí a abnormální, na kterou upozorní. Kromě toho dokáží změřit hladinu saturace krve kyslíkem.

Hodinky umí rozpoznat stres a na základě toho doporučit dechové cvičení. Ženy potěší záznam menstruačního cyklu či sledování kvality, délky a fáze spánku. Při monitoringu spánku jsou k dispozici podrobné statistiky, na jejichž základě jsme mohli zlepšit naše spánkové návyky. Pro spárování s mobilem je nutno stáhnout a nainstalovat si aplikaci Xiaomi Wear. Aplikace je přehledná a zobrazuje všechny podstatné naměřené parametry.

Výdrž baterie je slušná. Při běžném používání atakuje hranici 10 dní bez nutnosti sáhnout po nabíječce. Se zapnutým GPS je však výdrž podstatně kratší. GPS je jednoduše požírač baterie a v tomto případě počítejte s výdrží jen jeden den, resp. 14 hodin – podle míry intenzity využití. Nabíjení je snadné a pohodlné. Slouží k němu magnetická technologie.

Nevýhody produktu

Přestože displej je dostatečně velký (1,55 palce), výrobce použil zastaralou technologii TFT. Modernější hodinky sází na IPS nebo OLED displej, který má lepší zobrazovací schopnosti. Výběr kvalitních ciferníků je poměrně slabý. Přestože se výrobce pyšní, že v hodinkách je dostupných více než 100 různých motivů, reálně si budete vybírat jen z několika ciferníků, které plní svou informační funkci. Občas jsme se setkali se slabší odezvou. Hodinky nereagovaly napoprvé na dotek nebo i přecházení v menu nebylo vždy na jedničku a setkali jsme se s mírným zpožděním. Jak jsme zmínili ve výhodách, při vypnutém GPS mají hodinky výdrž baterie několik dní. Avšak se zapnutým GPS se životnost baterie zkracuje na jeden den, což je opravdu málo. Ovšem za danou cenu jde o povedené smart hodinky.

Smart hodinky Xiaomi Redmi Watch 2 Lite

Parametry

Úhlopříčka displeje1,55 palce
Rozlišení displeje360 x 320 px
Typ displejeTFT
Tvar ciferníkuhranatý
GPS a GLONASSano
Gyroskopano
Akcelerometrano
Snímač tepuano
Vestavěný mikrofonne
Zabudovaný reproduktorne
Budík a připomínkyano
Barometrne
Výškoměrne
Krokoměrano
Kompasano
Voděodolnostano (do 5 ATM)
Podpora NFCne
Slot pro SIMne
Kapacita baterie262 mAh
Maximální výdrž baterie 240 h
Běžná výdrž baterie120 h
Hmotnost35 gramů

Zkušenosti s Xiaomi Redmi Watch 2 Lite

Hodinky se těší oblibě díky dobře nastavené ceně. Uživatelé vyzdvihli dlouhou výdrž baterie, nízkou hmotnost i nabízené funkce. Líbí se jim zabudované GPS, voděodolnost či možnost synchronizace s aplikací Strava. Některým překážel slabý výběr ciferníků, menší výdrž baterie při plném využití či občasná pomalejší odezva. Hodinky dostaly plus za řadu nastavení i senzorů a za rychlé nabíjení. Vzhledem k ceně hodinek je integrováno GPS příjemným překvapením.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Xiaomi Redmi Watch 2 Lite
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Xiaomi Redmi Watch 2 Lite zaujmou dobrým poměr ceny a kvality. Mají své mouchy, jejich mínusem je například slabší výdrž baterie nebo občasná pomalejší odezva. Pokud nechcete příliš mnoho platit a stačí vám základní funkce smart hodinek, vhodnou volbou mohou být Carneo Heiloo HR+. Jedná se o lehké hodinky o hmotnosti pouhých 20 gramů, které se pohodlně nosí i díky řemínku příjemnému na dotek. K levným hodinkám řadíme také iGET FIT F20. Tyto patří k nejlevnějším v našem výběru a k jejich přednostem patří dobře čitelný displej, menu i aplikace kompletně v češtině či zobrazování notifikací z mobilu. Alternativou ke Xiaomi Redmi Watch 2 Lite může být model Xiaomi Mi Watch. Díky kulatému ciferníku vypadají tyto hodinky elegantně. Nechybí jim zabudované GPS či vodotěsnost do 5 ATM. Podobné parametry nabízí Xiaomi Watch S1 Active, tyto hodinky ovšem vypadají více sportovně a hodí se aktivním lidem.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrý poměr ceny a kvality
Vodotěsnost do 5 ATM
Zabudované GPS a GLONASS
Více než 100 sportovních režimů
Velký 1,55palcový displej

Negatíva

Slabší výdrž baterie
Málo kvalitních ciferníků
Občas pomalejší odezva

Velikost displeje: 1,55 palce ● Typ displeje: TFT ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ano ● GPS: ano ● Podpora NFC: ne ● Odolnost vůči vodě: do 5 ATM ● Kapacita baterie: 262 mAh ● Maximální výdrž baterie: 240 hodin ● Hmotnost: 35 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)