iGET FIT F20 smart hodinky – recenze

Levné smart hodinky iGET FIT F20 se pyšní pěkným designem a opravdu velmi nízko nastavenou cenou. Přestože je design povedený, jsou vyrobeny z plastu, proto si na ně třeba dávat pozor, abyste si je nepoškodili. K dispozici je měření pouhých pěti sportovních aktivit, naštěstí, nechybí oblíbený krokoměr, turistika nebo běh. Díky senzorům si během sportu nebo i během běžných aktivit můžete měřit tep či okysličení krve. Chybí zde GPS, NFC i další funkce, které jsou výsadou podstatně dražších modelů. Při běžném používání vydrží hodinky jeden týden bez nabíječky. Při aktivnějším používání se výdrž zkrátí na několik dní. Za danou cenu jde o povedené smart hodinky pro nenáročné uživatele.

Publikované: 16.12.2022
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

iGET FIT F20

Smart hodinky s IPS displejem, úhlopříčka 1,4", hmotnost 35 g, kapacita baterie 160 mAh.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Hodinky ocení méně nároční uživatelé, jejich největší výhodou je nízká pořizovací cena a dostatek funkcí. Disponují 1,4palcovým displejem, který je dobře čitelný a plně dotykový. Pro využívání všech dostupných funkcí je nutno hodinky spárovat s mobilem, respektive s aplikací iGET FIT. V aplikaci jsme měli přehled o naší sportovní aktivitě v přehledném grafu. Dá se v ní zobrazit i naměřená tepová frekvence či informace o spánku apod. Aplikace pak nabízí přehled fází spánku, díky čemuž umí uživatel identifikovat a následně řešit případně spánkové problémy.

iGET FIT F20 recenze

Inteligentní hodinky zvládají zobrazovat informace o příchozích hovorech, SMS zprávách a notifikace z nejznámějších aplikací, jako Facebook, WhatsApp či Skype. Přestože je v hodinkách integrovaná menší baterie s kapacitou pouhých 160 mAh, díky úspornému procesoru je není třeba nabíjet několik dní. Maximum je cca 7 dní bez nabíječky. Při aktivnějším používání jsou to cca 4 dny.

K dispozici jsou nejznámější pohybové aktivity včetně běhu, chůze, cyklistiky, turistiky či basketbalu. Krokoměr během našeho testu měřil spolehlivě. K dispozici je i statistika spálených kalorií, ujeté vzdálenosti či rychlosti chůze. K doplňkovým funkcím patří měření hladiny saturace krve kyslíkem. Díky výpočtu spálených kalorií během sportovní aktivity si umí uživatel upravit jídelníček.

Nevýhody produktu

Hodinky zvládají měření pouhých pěti sportovních aktivit. Těm, kteří se až tak moc nehýbou, to nebude překážet. Naštěstí nechybí krokoměr, a tedy záznam chůze, běhu a také například možnost sledovat své cyklistické počiny. Dalšími sportovními aktivitami je basketbal a turistika. Zde možnosti bohužel končí. Hodinky mají čtyři základní ciferníky, pomocí aplikace lze nahrát dalších 20 ciferníků. Přesto je to málo a většina ciferníků má designově slabě propracovaný vzhled.

Dalším mínusem je fakt, že pouzdro hodinek je vyrobeno z plastu a sklíčko také není nejkvalitnější. Proto je třeba si dávat na hodinky pozor, jsou náchylné na škrábance. Z hodinek nelze telefonovat a nepodporují GPS ani NFC. Vzhledem k velmi nízké pořizovací ceně jsme však tyto funkce neočekávali. Nejlépe se uplatní u uživatelů, kteří chtějí mít přehled o aktuálním čase, datu a chtějí si měřit ujeté kroky či dostávat notifikace z mobilu.

Smart hodinky iGET FIT F20

Parametry

Úhlopříčka displeje1,4 palce
Typ displejeIPS
Rozlišení displeje240 x 240 px
Tvar displejehranatý
Podpora NFCne
Integrované GPSne
GLONASSne
Barometrne
Výškoměrne
Akcelerometrano
Snímač tepuano
Zabudovaný reproduktorne
Vestavěný mikrofonne
Vibraceano
Korkoměrano
Budík a připomínkyano
Slot pro SIMne
OdolonostIP68
Kapacita baterie160 mAh
Maximální výdrž baterie168 hodin
Běžná výdrž baterie120 hodin
Hmotnost35 gramů

Zkušenosti s iGET FIT F20

Uživatelé ocenili, že hodinky jsou lehké a dobře se nosí. Podle mnoha měření ujetých kroků sedí. Ocenili také možnost měření tepu, přestože si nejsou jisti, zda jsou naměřené hodnoty přesné. Překážela jim výdrž baterie jen 4 dny, choulostivé sklíčko displeje, které je náchylné na škrábance. Plus dostaly hodinky za pěkný design, snadné nastavení a připojení. Několik uživatelů uvedlo, že jde o dostačující hodinky za přijatelnou cenu pro nenáročného uživatele. Často po nich sahali i rodiče, kteří je kupovali svým dětem. Někteří se setkali s vadnými kusy, které nebylo možné nabíjet nebo které se po pár dnech používání pokazily. Ocenili mnoho funkcí i podporu češtiny. Narazili jsme na více spokojených než nespokojených zákazníků.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami iGET FIT F20
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami iGET FIT F20
Zdroj: Alza.cz

Alternativy

Velice levné hodinky iGET FIT F20 bez podpory GPS či NFC a s malým počtem sportovních režimů se hodí uživatelům, kteří chtějí dostávat notifikace z mobilu. Podobně jsou na tom i hodinky Niceboy X-fit Watch 2 nebo Canyon CNS-SW74BL. Nízká cena v kombinaci se základními funkcemi se odráží také na kvalitě zpracování. Všechny zmíněné produkty jsou náchylné na škrábance, proto si na ně je třeba dávat pozor. Pokud vám nevadí připlatit si, poohlédněte se po dražších modelech. Za zmínku stojí například Huawei Watch GT3, které jsou vodotěsné do 5 ATM nebo Amazfit GTS 4 s integrovaným úložištěm a možností nahrát si oblíbené skladby přímo do hodinek. Za vhodnou alternativu považujeme i Xiaomi Redmi Watch 2 Lite, které jsou kompromisem mezi pořizovací cenou a nabízenými funkcemi.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Dobře čitelný displej
Hodinky i aplikace v češtině
Notifikace z mobilu

Negatíva

Bez podpory GPS a NFC
Málo sportovních režimů

Velikost displeje: 1,4 palce ● Typ displeje: IPS ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ano ● GPS: ne ● Podpora NFC: ne ● Odolnost: IP68 ● Kapacita baterie: 160 mAh ● Maximální výdrž baterie: 168 hodin ● Hmotnost: 35 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)