Connect IT GG CMO-7010-BK herní myš – recenze

Bezdrátová herní myš určená pro všechny vášnivé gamery se stylovým RGB podsvícením s 12 režimy. Osm funkčních tlačítek pro komfortní ovládání i s bočním kolečkem pro horizontální posun. Myš využívá technologii SilentClick pro tiché spínání tlačítek. Tvar myši je ergonomický a nechybí ani možnost nastavení citlivosti optického senzoru přímo na myši.

Publikované: 14.12.2022
Aktualizované: 14.06.2023
Obsah článku:

Connect IT GG CMO-7010-BK

Herní optická myš s bezdrátovým připojením, 8 tlačítek, rozlišení 4 000 DPI, RGB podsvícení, Li-pol 500mAh baterie.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Ergonomický spoluhráč

Bez ohledu na to, zda hrajete hry profesionálně nebo na „domácí“ úrovni, kvalitní herní myš nikdy neurazí. Zvlášť v případě, že je za dostupnou cenu a nabídne přitom kvalitní zpracování a dobrou funkcionalitu. V první řadě počítačová myš zaujme svým ergonomickým tvarem. Po šířce má herní myš Connect IT GG 85 mm. Od zadní části po špičku tlačítek má 125 mm. Na výšku má 5,1 cm. Hmotnost celé myši je 121 g.

Ergonomicky tvarovaná plocha pro palec je velmi příjemným vylepšením, které však je u herních myší poměrně zažité. Materiály Connect IT nezklame. Plasty nepůsobí levným dojmem a stejně tak ani ovládací plochy tlačítek či spínače. Od myši při klikání dostáváte dostatečnou odezvu, ale kliknutí jdou díky technologii SilentClick do ztracena a žádné cvakání nikoho rušit nebude. UltraSildes Black teflonové pojezdy na spodní straně perfektně kloužou po podložce a reakce při pohybu je okamžitá.

Conncet IT GG CMO-7010-BK recenze

RGB podsvícení a bezdrátové připojení

Je jen málo herních myší, které by se nesnažily zaujmout estetickým podsvícením či specifickým tvarem. Connect IT GG to svojí světelnou show jednoznačně dokáže. Díky 12 světelným režimům si můžete nastavit, jestli chcete světelné LED diody s RGB využít naplno. Pokud by vám změny světel příliš nevyhovovaly, aktivovat lze i zelené statické podsvícení, které nijak neruší. Přepínání osvětlení je možné za pomoci malého tlačítka na spodní straně myši. Nad ním se nachází optický senzor a blíže ke špičce je on/off spínač.

USB-A adaptér/přijímač (2,4 GHz) je ukryt v malé přihrádce, která je součástí myši v zadní části. Při přenášení tak máte výhodu, že jej tam vždy můžete odložit. Instalace ovladače je rychlá a kromě zasunutí adaptéru do USB portu není nutná žádná asistence – Plug&Play. V přední části se nachází také USB-C napájecí port a v balení je také opletený 150cm kabel, přes který myš dobíjíte, ale současně ji můžete i používat jako drátovou.

Conncet IT GG CMO-7010-BK podsvícení

Horizontální posun, senzor a výdrž baterie

O tom, že Connect IT GG CMO-7010-BK může gamery zaujmout, svědčí nejen design a estetické podsvícení, ale také dobrá funkcionalita, kterou se nemohou pyšnit ani mnohé modely s podobnou cenovkou. Vysoká přesnost je zaručena díky kvalitnímu optickému senzoru Pixart PAW 3212DB. Během používání jsme nezaznamenali žádné zaváhání. Citlivost senzoru můžete přepínat v 5 úrovních přímo na myši horním tlačítkem (blíže ke kolečku). Změnu DPI detekuje také LED podsvícený symbol na myši (po dobu 3 sekund) – 1 000 – modrá, 1 600 – červená, 2 400 – zelená, 3 200 – růžová a 4 000 – žlutá.

Funkcionalitu vylepšuje také boční kolečko pro horizontální posun po ploše počítače. Doba odezvy myši je 250 Hz. Výdrž při maximálním nabití se v praxi dostala na úroveň téměř 70 hodin. Kapacita baterie je 500 mAh. Velice oceňujeme úsporný režim, resp. SleepMode – myš po 8 minutách nečinnosti přejde do pohotovostního režimu bez podsvícení.

Myš Conncet IT GG CMO-7010-BK

Zkušenosti s Connect IT GG CMO-7010-BK

Námi testovaná herní myš splnila všechna očekávání. Během doby testování jsme nezpozorovali žádné nedostatky. Velice mile nás překvapilo kvalitní zpracování myši a akustika tlačítek. RGB podsvícení s 12 režimy a 16,8 milionem barev je příjemným zpestřením a segment hráčů rozhodně zaujme. Myš nezklame ani reakcemi či pohybem na podložce díky klouzavým teflonovým plochám. Myška tak při pohybu na podložce neztrácí důležité milisekundy. Senzor reaguje tak jak má a citlivost – DPI lze nastavit velmi jednoduše podle potřeby.

Při používání je tvar velmi komfortní a ergonomie je nepochybně pozitivní vlastností herní myši Connect IT. Zajímavým, pro někoho možná nepotřebným, vylepšením je přítomnost bočního kolečka a možnost horizontálního posunu. Potěší však například při stříhání videí. Výdrž je dostatečná a v případě vybití není problém použít USB-C napájecí kabel. V průměru myš vydržela uváděných 70 hodin. Plusem je také pohotovostní režim, který se aktivuje po 8 minutách nečinnosti. Maximálního nabití dosáhla za zhruba 130 až 150 minut. Myš je kompatibilní kromě Microsoft Windows také s operačním systémem MacOS.

Recenze a zkušenosti s herní myší Connect IT GG CMO-7010-BK
Zdroj: Heureka.cz

Conncet IT GG CMO-7010-BK balení

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Komfortní ergonomie a funkční tlačítka
Design a kvalitní zpracování
Poměr ceny a kvality

Negatíva

Žádné

Určení počítačové myši: herní ● Typ: optická – senzor PIXART ● Připojení: bezdrátové ● Počet tlačítek: 8 ● Kapacita baterie: Li-pol 500 mAh ● Max. rozlišení senzoru: 4 000 DPI ● Podsvícení: ano / RGB ● Hmotnost: 121 g ● Délka napájecího kabelu: 150 cm / USB-C

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(82.4%)