Lenovo IdeaPad M100 RGB herní myš – recenze

Ať už hledáte herní myš nebo elegantního společníka do kanceláře, Lenovo IdeaPad M100 určitě neurazí ani v jednom případě. Výrobce tuto drátovou myš standardizuje jako herní počítačovou myš, ovšem její vzhled i funkcionalita mají své využití nejen při hraní her, ale i při práci v kanceláři. Zaujme nejen nízkou cenou, ale také příjemným RGB podsvícením.

Publikované: 20.06.2022
Aktualizované: 14.06.2023
Obsah článku:

Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse

Drátová optická herní myš se 7 tlačítky, RGB podsvícení, rozlišení senzoru 3 200 DPI.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Elegantní herní myš

Profesionální hráči se na tuto myš s velkou pravděpodobností nepodívají už jen z důvodu maximálního rozlišení optického snímače. Hodnota je maximálně 3 200 DPI a je regulovatelná samostatnými tlačítky na myšce. U herních myší není výjimkou rozlišení snímače na úrovni 18 000 až 36 000 DPI, což výrazně zvyšuje reakční schopnost. Takovým případem je například i herní myš Razer Naga Pro.

Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse recenze

To však z Lenova nedělá horšího adepta. Daný model doporučujeme spíše do kanceláře a pro nenáročné hráče, díky velikosti i pro lidi s větší dlaní. Myška je na dotek velmi příjemná. Tlačítka reagují velmi rychle a ve vysoké poloze. Hmotnost je přibližně 91 g. Eleganci myši dodává konzervativní design a černá barva.

7 tlačítek na ovládání a RGB podsvícení

Jak při hraní, tak i v kanceláři jistě oceníte přítomnost sedmi tlačítek. Vyjímaje pravé a levé tlačítko, funkci kliku má také samotné scrollovací kolečko a dvě boční tlačítka. K dispozici jsou i dvě tlačítka +/- pro regulaci hodnoty citlivosti snímače (DPI). Myš se do počítače připojuje za pomoci USB kabelu o délce 1,8 metru. Ten je poněkud nepoddajný a člověk by přijal u herní myši spíše opletený kabel.

Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse podsvietenie

Optická myš nás oslovila také způsobem podsvícení. Po zapojení si všimnete efektního podsvícení loga „ideapadGAMING“. Mírně podsvícené je také scrollovací kolečko. Podsvícení má efekt „dýchání“. Ten nelze vypnout, což ovšem za nedostatek nepovažujeme. Nečekejte žádné možnosti nastavení. Myš nenabízí žádný software, barvu nelze cíleně měnit ani nastavit jednobarevnou indikaci. Zhruba každých pět vteřin se barva mění (bleděmodrá, tmavá modrá, zelená, červená, fialová).

Zkušenosti s Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse

Počítačová herní myš Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse byla ve srovnávacím testu podrobena našemu detailnímu redakčnímu testování. Vzhledem k ceně počítačové myši nemáme žádné větší výhrady k její funkčnosti, ačkoli množství hráčů ji nebude považovat za volbu číslo jedna, jelikož rozlišení optického snímače je maximálně 3 200 DPI, což je pro náročnější hráče velmi nízká hodnota. Tato drátová myš z našeho pohledu nabídne přidanou hodnotu právě v kanceláři. Chlapy potěší její rozměr, skvěle padne do ruky. Tlačítka mají skvělé reakční schopnosti ve vysoké poloze. Při kancelářských pracích a rovněž při hraní her jistě vítáme 7 ovládacích tlačítek. Funkci má scrollovací tlačítko i dvě boční tlačítka. V našem případě využívané k ovládání kroku vpřed/zpět v prohlížeči.

Recenze a zkušenosti s herní myší Lenovo IdeaPad M100 RGB Gaming Mouse
Zdroj: Heureka.sk

RGB podsvícení je příjemným zpestřením. Ačkoli kromě toho, že myš svítí si víc neužijete. RGB barvy se mění, svítí logo i scrollovací kolečko, ale žádná jiná nastavení dělat nemůžete. Barvy se mění v systematickém sledu a nelze tuto funkci vypnout ani zvolit jednu aktivní barvu. Toto nám při testování vůbec nepřekáželo. Jako levná herní myš Lenovo IdeaPad M100 určitě nezklame a do kancelářské výbavy zapadne víc než dokonale. Myška je přesná, lehká a chválíme i střízlivý elegantní design bez výstřelků. Čím zaboduje ještě více, je nízká cena. Náročnější hráči však budou zřejmě hledat dál.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká cena
Sedm tlačítek
RGB podsvícení

Negatíva

Nelze regulovat podsvícení

Využití počítačové myši: herní ● Typ: optická ● Připojení: drátové ● Počet tlačítek: 7 ● Max. rozlišení senzoru: 3 200 DPI ● Podsvícení: ano/RGB ● Hmotnost: 91 g ● Délka kabelu: 180 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(82%)