Google Chromecast 3 multimediální centrum – recenze

Google Chromecast 3 je populární streamovací zařízení od společnosti Google. Tato vylepšená verze mini počítače Google je u spotřebitelů velmi oblíbená a pyšní se stovkami pozitivních recenzí. Nabízí velmi dobrý poměr ceny a kvality. Podporuje více operačních systémů (Android, iOS, Mac OS X, Windows) a videa přehrává ve Full HD kvalitě.

Publikované: 05.01.2023
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Google Chromecast 3

Multimediální centrum s podporou OS Android, iOS, Mac OS X, Windows, operační paměť 0,5 GB, kapacita pevného disku 0,25 GB, rozlišení Full HD.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kvalita za nízkou cenu

Navzdory své nízké ceně vám má co nabídnout. Videa přehrává ve Full HD kvalitě, je rychlý, výkonný a snadno se používá. Oproti předchozí verzi prošel tento model mnoha optimalizacemi. Má lepší vyřešené připojení, výkonnější hardware a optimalizovanou softwarovou aplikaci, která pracuje rychleji a efektivněji. Rozlišení 1920 x 1080 pixelů se může zdát někomu nedostačující, avšak 60 snímků za sekundu je podle nás více než dostačujících.

Google Chromecast 3 recenze

Jednoduché připojení

Jedním z rozhodujících parametrů je jistě složitost zapojení a používání. S tímto chytrým zařízením vám starost o správné zapojení odpadá. Chromecast stačí připojit k televizoru přes HDMI port a můžete začít sledovat své oblíbené filmy či seriály. Nevýhodou zejména pro starší může být ovládání a komunikace s ostatními zařízeními. Veškerá komunikace totiž probíhá pomocí WiFi. Na druhé straně díky propojení s moderními zařízeními se nemusíte strachovat, kde jste položili dálkový ovladač. Přehrávání, ztišení, přetáčení a mnoho dalších pokynů můžete dát Chromecastu i pomocí hlasu.

Spolupracuje s Androidem i iOS

Plusem je kompatibilnost zařízení. Nejenže si na velké obrazovce můžete sdílet obsah z vašeho mobilního telefonu, tabletu či počítače, ale vůbec nezáleží, od jaké společnosti daná zařízení jsou. Přístroj spolupracuje s Androidem, ale také s operačními systémy iOS, Mac OS X a Windows.

Multimediální centrum Google Chromecast 3 recenze

Videa z YouTube, Netflixu i Amazonu

Navzdory svým kompaktním rozměrům a minimalistickému designu nabízí zařízení mnohé zajímavé funkce. Dokáže přehrávat vaše oblíbená videa z Youtube, filmy a seriály z Netflixu, ale zvládne vám zobrazit i otevřené záložky z Google Chrome. Zajímavou funkcí je také ovládání bezpečnostních kamer. Pokud máte na svém domě nainstalovány kamery Google Nest, na televizoru si prostřednictvím Chromecastu můžete zobrazit jejich zorné pole.

Zkušenosti s Google Chromecast 3

I když nejde o nejvýkonnější zařízení, vzhledem k nízké ceně jde stále o zajímavý produkt. Předestří vám přístup na internet a z vaší klasické televize se stane Smart TV. Mnoho zákazníků si pochvaluje hlavně jednoduchost instalace a ovládání. Za největší výhodu tohoto zařízení považujeme kompatibilnost s různými operačními systémy. Přístroj podle zákazníků funguje jak má, ale příliš velkou výkonnost od něj neočekávejte.

Recenze a zkušenosti s multimediálním centrem Google Chromecast 3
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Cena
Kompatibilnost
Jednoduché používání

Negatíva

Nižší kvalita obrazu
Chybí dálkové ovládání
Méně funkcí

Podporované operační systémy: Android, iOS, Mac OS X, Windows ● Operační paměť: 0,5 GB ● Kapacita pevného disku: 0,25 GB ● Max. rozlišení: Full HD ● Operační systém: Chrome OS ● WiFi: ano ● HDMI: ano ● Bluetooth: ano ● USB: 1x ● Dálkový ovladač: ne ● Hmotnost: 0,04 g

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(82.6%)