Connect IT Premium CI-45 klávesnice – recenze

Standardní membránová klávesnice značky Connect IT patří k cenově dostupným variantám v segmentu kancelářských klávesnic. Jedná se o drátový model s napájecím USB kabelem. Výhodou je jednobarevné, modré podsvícení. Námi testovaný model byl vybaven českou i slovenskou lokalizací kláves.

Publikované: 20.06.2022
Aktualizované: 24.08.2022
Obsah článku:

Connect IT Premium CI-45

Drátová kancelářská klávesnice s vysokoprofilovými klávesami, podsvícení, multimediální klávesy.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Příjemný zdvih kláves

Jednoduchost je někdy nade vše a platí to i o klávesnici Connect IT Premium CI-45. Jedná se o membránovou klávesnici s USB kabelovým připojením. Výrobce v charakteristice uvádí, že jde o vysokoprofilové klávesy, ale už na první pohled po vybalení nejde o standardní vysoký zdvih kláves. Právě naopak. Profil kláves je nižší než standard a jsou velmi příjemné na dotek. Především pokud na klávesnici uděláte denně tisíce až desetitisíce úderů. Klávesy jsou oproti vysokému zdvihu mnohem tišší a ke stlačení nemusíte vyvinout extra tlak. Klávesy se nezasekávají a potěší i přítomnost dvouřádkového „Enter“. Někomu může překážet přemístění klávesy „Windows“ z levé na pravou stranu. Vlevo se objevila klávesa „Fn“.

Conncet IT Premium CI-45 recenze

Velice příjemným designovým prvkem je stříbrné lemování okrajů a klavírové plochy po stranách. Přestože počítejte s tím, že prach či otisky prstů tam uvidíte okamžitě. Ze zadní strany najdete také nožičky s jednou výškovou polohou. Oproti mnoha konkurentům v této cenové kategorii klávesnice působí robustněji a plasty nepůsobí tak labilním dojmem. Přitom je ale stále řeč o levné klávesnici do kanceláře.

Podsvícení a multimediální klávesy

Pokud je klávesnice s podsvícením jednou z vašich podmínek, pak Connect IT ani v tomto případě nezklame. Při testování klávesnice se nám podsvícení velmi zamlouvalo z hlediska sytosti i jasu. V noci modré LED podsvícení vůbec netahá oči, což je velké plus. Podsvícené jsou také samotné znaky na klávesách, nejen jejich obrys, což je neduhem některých levnějších modelů. Faktem je, že pokud na klávesnici při psaní častěji díváte, podsvícení oceníte i ve dne, protože samotná barevnost znaků je méně výrazná. Barvu podsvícení nelze měnit.

Klávesnice Connect IT Premium CI-45

Opomenout nemůžeme ani multimediální klávesy, které se již u „desktopových“ klávesnic staly standardem a jsou velmi žádané. Connect IT Premium CI-45 jich má celkem 12. Tento model však nedisponuje samostatnými multimediálními klávesami, nutno je používat tlačítko „FN“ a jednotlivé miltimediální klávesy jsou rozmístěny v horní řadě kláves „F1 až F12“. Ovládat můžete například hlasitost, zastavovat hudební přehrávač, přesunout se na domovskou kartu nebo otevřít záložky a mnoho jiného.

Zkušenosti s Connect IT Premium CI-45

Celková zkušenost s klávesnicí Connect IT Premium CI-45 je pozitivní. Rozhodně ji doporučujeme lidem, kteří mají v oblibě nižší zdvih kláves. Pro kancelářské účely, především objemové psaní, je klávesnice vhodná také na základě našeho testování. Z našeho pohledu má klávesnice velmi příjemný zdvih kláves, přestože jde vždy o preference samotného spotřebitele. Někteří zákazníci uvádějí, že klávesy mají větší vůli. V našem případě se tento nedostatek klávesnice neprojevil. Zamlouvalo se nám také neutrální modré LED podsvícení kláves. Bez podsvícení je čitelnost kláves o poznání horší. Praktický je i dvouřádkový „Enter“.

Recenze a zkušenosti s klávesnicí Connect IT Premium CI-45
Zdroj: Heureka.cz

Připojení za pomoci kabelu s USB je bezproblémové. Pokud požadujete i multimediální klávesy, k dispozici jich máte až 12. Nejde však o samostatné klávesy. Aktivovat lze jejich funkce za pomoci tlačítka „FN“, které je lokalizováno vpravo namísto klávesy „Windows“. Přestože se jedná o malý nedostatek, přijali bychom, aby bylo vyobrazení multimediálních znaků větší. V poměru ceny a kvality daný model jistě doporučujeme, ideální pro standardní nenáročné kancelářské účely.

Recenze a zkušenosti s klávesnicí Connect IT Premium CI-45
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Příjemný zdvih kláves
Příjemné LED podsvícení
Multimediální funkce

Negatíva

Multimediální klávesy nejsou samostatné (tlačítko FN)
Bez podsvícení horší čitelnost kláves

Použití klávesnice: kancelářská ● Připojení: drátové ● Typ klávesnice: membránová ● Zdvih kláves: vysokoprofilové klávesy ● Podsvícení: ano ● Multimediální klávesy: ano (12) ● Délka kabelu: 180 cm ● Polohovatelná klávesnice: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(81%)