Demon RQ580 recenze benzinového křovinořezu

Benzinový křovinořez a vyžínač Demon RQ580 je skutečným cenovým trhákem. Vzhledem k jeho nízké pořizovací ceně má až překvapivě silný výkon, velkou kapacitu palivové nádržky a spolu s ním dostanete i velmi bohaté příslušenství. Křovinořez Demon RQ580 můžete používat se strunou i ocelovým nožem. Za hlavní negativa pokládáme jeho méně kvalitní provedení a nepraktické závěsné popruhy, které nedrží tak, jak by měly.

Publikované: 02.06.2021
Aktualizované: 10.08.2021

Demon RQ580

Benzinový, 1400W motor, objem motoru 52 cm³, možnost použití ocelového nože, hmotnost 7 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Cena benzinového křovinořezu Demon RQ580 je opravdu velmi nízká, a to zejména s ohledem na jeho výkon. V tomto modelu se ukrývá až překvapivě silný benzinový motor o objemu 52 cm³, který má příkon 1 400 W a dosahuje 8 000 ot./min., což je jen o něco méně než v případě vítěze našeho testu, křovinořezu Stiga SBC 656 DX.

Na základě výše uvedených parametrů je jasné, že jde o skutečně výkonný model, se kterým zkultivujete i vskutku bujný porost s tlustými stonky. Kromě struny v něm můžete používat i trojhranný ocelový nůž, Demon je tedy benzinový křovinořez a vyžínač v jednom.

Milým překvapením je objemná nádržka na palivo, která má kapacitu 1,2 l. Stejně tak nás překvapilo i dodávané příslušenství. Kromě zmíněného ocelového nože s průměrem 25,5 cm k tomuto kousku dostanete např. ochranný štít hlavy, sadu klíčů, 2 strunové hlavy a dvouramenní popruh. Bohužel jeho kvalita, resp. provedení není nejlepší. Pod váhou křovinořezu, která představuje 7 kg, se může uvolňovat, proto se pravděpodobně nevyhnete jeho uvázání „na uzel“. V takovémto případě však už nemůžete využít „funkci“ jeho délkového nastavení.

Jelikož Demon RQ580 patří mezi nejlevnější benzinové křovinořezy, je logické, že není úplně dokonalý. Jako největší problém vnímáme jeho celkové provedení a použité materiály, které nejsou příliš odolné. Ocelový trojhranný nůž není nejkvalitnější, což platí i o ostatním dodávaném příslušenství. K nejlepším nepatří ani uchycení držadel, a jak potvrzují i ​​samotné uživatelské recenze na tento benzinový křovinořez, před jeho prvním spuštěním je nutné pořádně dotáhnout šrouby, jinak hrozí odpadnutí karburátoru či jiné důležité části. Ano, Demon RQ580 nyní nevypadá jako vysloveně kvalitní model. Pokud však hledáte křovinořez na občasné použití, za tuto cenu vám ho určitě můžeme doporučit.

Demon RQ580 recenze

Benzinový křovinořez Demon RQ580

Demon RQ580 benzínová nádrž

Klady a Zápory

Výborný poměr mezi (opravdu nízkou) cenou a výkonem
Velká kapacita palivové nádržky
Bohaté příslušenství

Méně kvalitní provedení a použité materiály
Nepraktický ramenní popruh

Typ motoru = dvoutaktní ● Příkon = 1 400 W ● Objem motoru = 52 cm³ ● Otáčky motoru = 8 000 ot./min.● Kapacita palivové nádrže = 1 200 ml ● Šířka záběru = 42 cm ● Hmotnost = 7 kg


Nejlepší benzinové křovinořezy 2021 + recenze

Hodnocené parametry Na základě čeho jsme sestavili recenze jednotlivých produktů? Naším základním „návodem“ byly konkrétní specifikace benzinových křovinořezů , které souvisejí zejména s jejich reálným výkonem. Abychom mohli toto zahradní nářadí mezi sebou i porovnat, na začátku jsme si stanovili nejdůležitější parametry , které při našem hodnocení měly největší váhu. ... Přečíst článek

Hodnocení:
(83.4%)