Whirlpool PACW212CO mobilní klimatizace – recenze

Tento model mobilní klimatizace patří na českém trhu k poměrně prodávaným. Může za to cenová dostupnost i tabulkově zajímavé parametry. Zařízení dokáže pokrýt prostor až 120 m2. Zároveň tato klimatizace funguje i jako ventilátor či odvlhčovač. Disponuje také účinnou filtrací vzduchu. Designem připomíná starší modely, je to však spíše věc vkusu.

Publikované: 08.03.2022
Aktualizované: 04.09.2023
Obsah článku:

Whirlpool PACW212CO

Kapacita chlazení 12 000 BTU, chladicí výkon 3,5 kW, max. pokrytí 120 m3, max. průtok vzduchu 380 m3/h, hlučnost 64 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Mezi pozitivní vlastnosti nepochybně patří právě cena mobilní klimatizace, která je pro spotřebitele velmi lákavá, a to i v poměru ceny a výkonu. Mobilní klimatizace Whirlpool disponuje chladícím výkonem 3,5 kW - 12 000 BTU. Rozhodně musíme pochválit samotný nástup chlazení, který je velmi rychlý.

Zařízení patří do energetické třídy A. Pozitivní vlastností je i přítomnost účinné HEPA filtrace, přes kterou nasávaný vzduch prochází. Pro alergiky je tak výhodou, že do prostoru proudí vzduch zbavený 99,99% bakterií a mikrobů. Mobilní klimatizace funguje také jako samostatný ventilátor nebo odvlhčovač. Výkon odvlhčovače lze považovat za standardní. Nechybí ani světelný indikátor, který upozorní na nutnost vyprázdnit nádobu s kondenzátem.

Whirlpool PACW212CO recenze

Celkově má ​​klimatizace Whirlpool PACW212CO až 4 režimy, přičteme-li i noční režim SLEEP, ve kterém reguluje rychlost ventilátoru a teplotu vzduchu samotná klimatizace po dobu 8 hodin. Režim však klidně můžete zapnout i během dne. Výrobce uvádí, že jde o funkci 6. smysl. Aktivovat můžete také režim rychlého chlazení, při kterém by klimatizace v krátké době měla prostor ochladit až o 5 °C. Jinak lze nastavit také praktický časovač.

Ovládat lze klimatizaci dálkovým ovladačem. Ten je pro orientaci přehledný a všechny potřebné parametry a funkce nastavíte velmi intuitivně. Ovladač má praktický displej. Samozřejmě možnost ovládat mobilní klimatizaci i přes ovládací panel nechybí. Zařízení je dodáváno i se 170 cm dlouhou odpadovou hadicí pro vývod teplého vzduchu. Nechybí ani těsnící komponenty.

Nevýhody produktu

Navzdory tomu, že chladící výkon 12 000 BTU slibuje poměrně solidní efektivitu chlazení, oproti mnoha konkurentům je účinek nižší. Rovněž je přístroj opravdu hlučný. Při automatické regulaci přístroj velmi dlouho jde na maximální výkon a při hlučném provozu není zrovna nejlepším společníkem v místnosti. Do ložnice tak tento model vhodný příliš nebude.

Mobilní klimatizace Whirlpool PACW212CO

Šedé plasty na horní straně zařízení působí velmi neesteticky a vzbuzují dojem nekvality. Bílé plasty působí modernějším a kvalitnějším dojmem. Někomu tento vizuální nedostatek překážet nemusí.

Parametry

Chladící výkon3,5 kW
Kapacita chlazení12 000 BTU
Energetická třídaA
Napájení220 – 240 V
Max. pokrytí120 m3
Hlučnost64 dB
FiltraceHEPA filtr
WiFine
Regulace teploty18 – 30 °C
Časovačano
Odvlhčováníano
Výkon odvlhčování1,4 l/hod.
Hmotnost34 kg
Šířka44,8 cm
Výška74,4 cm
Hloubka40 cm
Délka odpadní hadice170 cm

Zkušenosti s Whirlpool PACW212CO

Reference zákazníků mluví převážně o pozitivních zkušenostech. Mnohé však zklamal právě výkon zařízení. V úvahu berte, že pokrytí 120 m3 je maximální, spíše se doporučujeme držet nižší hranice, kdy přístroj může být opravdu efektivnější. Problémem podle více zákazníků může být také fakt, že přes hadici se během teplých dnů dostává přísun teplého vzduchu a ten snižuje účinek chlazení.

Recenze a zkušenosti s mobilní klimatizací Whirlpool PACW212CO
Zdroj: Heureka.cz

Celkově však velmi potěší zařízení svojí jednoduchostí a praktickým ovládáním. Spotřebitelé si pochvalovali i jednoduché zapojení odpadní hadice a spuštění zařízení. Přestože výkon zcela nesplnil očekávání, nástup studeného vzduchu je rychlý.

Recenze a zkušenosti s mobilní klimatizací Whirlpool PACW212CO na Alze
Zdroj: Alza.cz

Několik zákazníků s určitostí přesvědčí dobrá cena. Nedá nám také nevyzvednout přítomnost vyměnitelného HEPA filtru, který eliminuje přítomnost plísní, bakterií či mikrobů.

Alternativy

Stejným výkonem, ale lepší efektivitou podle spotřebitelů disponuje mobilní klimatizace Sencor SAC MT1230C. Pokryje prostor až 120 m3 a dokáže fungovat také jako ventilátor (tři stupně rychlosti) a odvlhčovač. Chod je tišší. Potřebná je o něco vyšší počáteční investice. To platí i v případě mobilní klimatizace Guzzanti GZ 1201 s automatickým režimem udržování teploty a chladicím výkonem 3,5 kW.

Velmi vhodnou alternativou může být mobilní klimatizace Klarstein Metrobreeze Paris 9. Ta má sice o něco nižší výkon – 9 000 BTU, ale efektivita chlazení je hodnocena velmi pozitivně. Stejný výkon jako Whirlpool má také mobilní klimatizace Klarstein Iceblock Prosmart 12. Navíc je možné ji ovládat prostřednictvím mobilního telefonu. Nechybí její základní funkce, nastavení ventilátoru, režim odvlhčování nebo časovač. Dodáváno je i potřebné příslušenství. Zařízení je však z pohledu ceny dražší.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Automatický režim – šestý smysl
Vyjímatelný a omyvatelný HEPA filtr
Rychlý nástup chlazení
Jednoduchá obsluha a ovládání

Negatíva

Vysoká hlučnost
Slabší výkon

Chladicí výkon: 3,5 kW ● Kapacita chlazení: 12 000 BTU ● Energetická třída: A ● Max. pokrytí: 120 m3 ● Max. průtok vzduchu: 380 m3/h ● Hlučnost: 64 dB ● Hmotnost: 34 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)