LG FTBU4AIDDUW zepředu plněná pračka – recenze

V našem srovnávacím testu je i tato cenově dostupná pračka LG. Jedná se o volně stojící pračku standardních rozměrů s kapacitou pracího bubnu na 9 kg prádla. Tento model je vybaven technologií chytrého praní AI DD. Senzory dokáže detekovat množství prádla a typ materiálu. V programové výbavě nechybí parní program.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 02.04.2024
Obsah článku:

LG FTBU4AIDDUW

Zepředu plněná pračka s kapacitou na 9 kg prádla, 1 400 otáček za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tato pračka LG je zárukou dokonale vypraného prádla. Zákazníci jsou s výsledky praní velmi spokojení. Pračka umožňuje vybírat až ze 14 programů. Mezi nimi i eco, bavlna, syntetika, ruční praní, tiché praní nebo rychlý program. Specifický je parní program určený pro alergiky nebo dětské prádlo. Výhodou programu Steam je i to, že prádlo není tak pomačkané a často ho ani není nutné žehlit.

Přidání prádla během pracího cyklu

V rámci flexibility lze aktivovat předpírku, odložený start nebo přídavné odstřeďování. Lze aktivovat dětskou pojistku. Ocenit je určitě potřeba možnost přidání prádla již během aktivního pracího cyklu. Po skončení pracího cyklu pračka upozorní okolí akustickým signálem.

LG FTBU4AIDDUW recenze

Delší programy

Spotřebitelé chválí šetrnost pračky k prádlu. Buben disponuje praktickými nerezovými lopatkami, které nezpůsobují zadírání. Díky technologii AI DD se navíc každý program vyznačuje odlišným pohybem bubnu. Pračka se tak v každém programu chová k oblečení optimálně. V případě, že program nedokážete vybrat, klidně můžete vsadit na inteligenci pračky. Ta detekuje množství prádla, které zváží, a také typ vláken. Následně vybere ze tří programů – bavlna, smíšené prádlo nebo syntetika. Mnozí zákazníci však avizují, že programy jsou velmi dlouhé. Nejdelší je program Eco, který může trvat i déle než tři a půl hodiny.

Ovládacímu panelu dominuje otočný regulátor, kterým vybíráte program. Dodatečná nastavení teploty či otáček odstřeďování můžete provádět na dotykovém panelu s displejem. Všechny nápisy jsou v českém jazyce. Ovládání je velmi nenáročné i pro technicky méně zručné lidi. Pračka je navíc velmi tichá – max. 73 dB. Vybavena je invertorovým motorem Direct Drive. Na ten má zákazník již tradičně záruku 10 let. Zařízení je rovněž velmi úsporné a patří do energetické třídy B. Na jeden prací cyklus spotřebuje v průměru 53 litrů vody.

Zkušenosti s LG FTBU4AIDDUW

Model pračky LG FTBU4AIDDUW splnil naše očekávání. Rozhodně v ničem nezklamal a svědčí o tom i názory a reference zákazníků. Pračka pere spolehlivě a nabízí stejně bohatou programovou výbavu jako dražší modely. Spotřebitelé oceňují jednoduché ovládání. Také se jim líbí tichý chod, který je doménou praček LG. Je třeba opravdu ocenit, že tato úsporná pračka má spotřebu vody o téměř 27 litrů menší než menší slim pračka se sušičkou LG F2DV5S8S1. I proto právem patří do energetické třídy B, a to i po zpřísnění hodnocení. K dispozici však nemáte sušičku, což není tak důležité, pokud nehledáte přímo pračku se sušičkou. Máte k dispozici parní program. Faktem je, že některé programy jsou příliš dlouhé.

Recenze a zkušenosti s pračkou LG FTBU4AIDDUW
Zdroj: Heureka.cz

Bez problémů si dokážete díky dotykovému panelu nastavit teplotu vody, otáčky odstřeďování nebo aktivovat přídavné funkce, např. odložený start, předpírku či přídavné máchání. Pračka také umožňuje přidat prádlo v průběhu pracího cyklu. Objem bubnu je 9 kg prádla na jedno naplnění. Nejde o největší objem v této třídě, avšak pro běžnou domácnost je dostačující. Pračka je cenově dostupná a splní všechny požadavky. Ovládání prostřednictvím WiFi není nutností, a proto nebereme tuto absenci jako nedostatek.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vynikající výsledky praní
Velký buben
Parní praní

Negatíva

Délka programů

Třída účinnosti odstřeďování: B ● Energetická třída: B ● Max. kapacita pračky: 9 kg ● Max. počet otáček: 1 400 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 73 dB ● Parní program: ano ● Odložený start: ano ● WiFi: ne ● Rozměry: 60 cm × 85 cm × 56,5 cm (Š × V × H)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)