KitchenAid 5KSM175 kuchyňský robot – recenze

Krásný celokovový kuchyňský robot v retro designu. Pyšní se perfektním zpracováním i stabilitou na kuchyňské lince. Během práce se nehýbe a ani nevibruje, díky čemuž je manipulace s ním pohodlná. Robot má deset rychlostí a ovládání je mechanické. V balení se nachází dvě mísy, ta větší má i ergonomické ucho. Potěší prodloužená, 5letá záruka, možnost mytí některých částí v myčce nádobí či dostatek příslušenství v balení. Minusem je vysoká pořizovací cena.

Publikované: 11.07.2022
Aktualizované: 17.10.2022
Obsah článku:

KitchenAid 5KSM175

Příkon 300 W, 10 rychlostí, mechanické ovládání, 4,8litrová nerezová nádoba na míchání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Kuchyňský robot KitchenAid 5KSM175 patří mezi výrobky této kategorie k legendám. Vyrábí se už léta a samozřejmě od svého prvního uvedení na trh prošel změnami a vylepšeními. To podstatné mu však zůstalo. Potěšilo nás prvotřídní zpracování. K výrobě byly použity kvalitní kovové materiály, díky čemuž je robot těžký a při práci stabilní. Robot má krásný retro design a dostupný je ve více barevných provedeních.

S robotem se nám pracovalo pohodlně, při práci nevibruje ani se neposouvá po kuchyňské lince. Planetární pohyb zaručuje velmi dobré promíchání surovin a oceňujeme, že suroviny byly dobře vymíchány i při menším množství. V balení jsme našli dvě mísy, jedna má objem 3 litry a ta druhá 4,8 litru. Mohli jsme si tak vybrat dle aktuální potřeby.

KitchenAid 5KSM175 recenze

Potěšil nás tichý chod motoru i prodloužená 5letá záruka na celý přístroj. Robot zvládá všechny základní úkony, jako míchání, šlehání či hnícení. K dispozici je však množství příslušenství, které lze dokoupit samostatně. Jím se rozšíří funkce robota o strouhání, lisování, mletí, odšťavňování či dokonce jej lze použít k výrobě domácí zmrzliny nebo těstovin.

Při práci jsme měli k dispozici deset rychlostí, které se nastavují mechanickým posuvným voličem. Ovládání přístroje je tak extrémně jednoduché. Potěšilo nás, že větší mísa má ergonomické ucho, díky čemuž se i s ní manipulovalo velmi jednoduše. V balení nechyběla šlehací metla, hák na hnětení, plochý šlehač, šlehač s flexi stěrkou či nalévací štít. Tento štít nám umožňoval při práci přidávat suroviny a zároveň zabraňoval stříkání surovin do okolí. Vyzdvihujeme, že některé části robotu lze mýt v myčce na nádobí, což nám usnadnilo čištění.

Nevýhody produktu

Překvapilo nás, že tak odolný přístroj má výkon pouhých 300 W. Oproti jiným konkurenčním modelům je to několikanásobně méně. Při větším množství surovin bylo tento nedostatek cítit a měli jsme pocit, že se robot trápí. Minusem přístroje je i vysoká pořizovací cena. Za tuto cenu jsme navíc obdrželi jen základní příslušenství a pokud bychom chtěli rozšířit funkce robota, další nástavce je nutné dokoupit si samostatně. Přes zmíněné mínusy jde o prvotřídně zpracovaný přístroj s robustní a pevnou konstrukcí, který by měl co to vydržet a sloužit několik let.

Kuchyňský robot KitchenAid 5KSM175

Parametry

Příkon300 W
Objem nádoby4,83 l
Plynulá regulace rychlostiano
Počet rychlostí10
Ovládánímechanické
Retro designano
Hněteníano
Šleháníano
Systém mícháníplanetární
Rozměry36,2 x 22,2 x 34,3 cm
Hmotnost10,65 kg

Zkušenosti s KitchenAid 5KSM175

Tento kuchyňský robot se setkal s pozitivními ohlasy ze strany spotřebitelů. Vyzdvihli jeho výbavu, stabilitu při práci, tichý chod či jednoduchou manipulaci. Jak uvedli uživatelé, přístroj šlehá famózně, míchá výborně a nevyhazuje suroviny z mísy při práci. Líbí se jim celokovové zpracování i dobře tvarované nástavce. Ocenili dostupnost v různých barvách a za jediné minus označili vysokou cenu.

Recenze a zkušenosti s kuchyňským robotem KitchenAid 5KSM175
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s kuchyňským robotem KitchenAid 5KSM175 na Mall
Zdroj: Mall.cz

Alternativy

KitchenAid 5KSM175 je celokovový kuchyňský robot, který se pyšní krásným retro designem. Retro design nabízí například i KitchenAid 5KSM7990, který je ovšem dražší, nebo ETA Gratus Retro, který seženete za příznivější cenu. Pokud v kuchyni nechcete plast, ale tento přístroj je pro vás drahý, celokovový je také KitchenAid 5KSM3311. Zaujmout vás může také Gorenje MMC 1000 RL, který má slušný výkon 1 000 W a nabízí sedm rychlostí.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Prvotřídní celokovové zpracování
Tichý motor s deseti rychlostmi
Univerzální otvor pro doplňkové příslušenství
Dvě mísy, jedna s ergonomickým uchem
Elegantní a zajímavý retro design
Jednoduché a intuitivní ovládání
Možnost mytí v myčce nádobí
Prodloužená, 5letá záruka

Negatíva

Vysoká pořizovací cena
Menší výkon (300 W)

Příkon: 300 W ● Objem nádoby: 4,83 l ● Regulace rychlosti: ano ● Počet rychlostí: 10 ● Ovládání: mechanické

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.6%)