Dyson V12 Detect Slim Absolute tyčový vysavač – recenze

Kompaktnější model z řady vysavačů Dyson zaujme nižší hmotností a vysokým výkonem. Tradičně využívá cyklónovou technologii k produkování účinné odstředivé síly. Bezdrátové provedení nabízí dostatečnou výdrž. Vysavač má odnímatelnou ruční jednotku. Novinkou této generace je vestavěný LCD displej. Tradičně nechybí dostatek příslušenství.

Publikované: 14.11.2022
Aktualizované: 28.03.2024
Obsah článku:

Dyson V12 Detect Slim Absolute

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 3,5 hod., doba provozu 60 min., objem sběrné nádoby 350 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Sací tah na rozdávání

Dyson V12 Detect Slim Absolute zůstává věrný ověřeným technologiím. Digitální motor Dyson Hyperdymium využívá sílu otáček a produkuje odstředivou sílu. Tato cyklónová technologie je velmi účinná na všech površích. Bez problémů si poradí s nečistotami od velikosti 0,3 mikronu. Problém mu nedělají ani hlína či zvířecí chlupy. Vysavač zůstává přilepený k podlaze a díky hubici s rotačními kartáči dokáže vysát prach i z koberců s vyšším vlasem. Výkon je přitom možné regulovat ve třech úrovních – ECO, Medium, Boost. HEPA filtr je omyvatelný a celý systém včetně sběrné nádoby je dokonale utěsněn.

Dyson V12 Detect Slim Absolute recenze

Jelikož jde o slim provedení, je třeba počítat s menší sběrnou nádobou. Její objem je jen 350 mlVysypání je bezdotykové za pomoci jednoduchého táhla, kterým uvolníte dno nádoby a jednoduše nečistoty vysypete. Na obtížně přístupná místa se dostanete s ručním vysavačem. Pohodlně jej můžete využívat i v autě. Dodávána je hubice s kónickým kartáčem pro ruční vysávání matrací nebo čalounění. Při vysávání není nutné držet žádné tlačítko, chod je automatický.

LCD displej a vyměnitelná baterie

V režimu ECO baterie zvládne 60 minut provozu. S vyšším výkonem klesá i výdrž baterie. Doba nabíjení zcela vybitého akumulátoru je 3,5 hodiny. Vítanou změnou je vyměnitelná baterie, která již není vestavěná. Náhradní baterie je však poměrně drahá. Zajímavostí modelové řady V12 je LCD displej, který uživatele informuje o zvoleném výkonnostním stupni. Zároveň v reálném čase informuje o stavu baterie a zobrazuje čas do jejího vybití. V případě plné nádoby také signalizuje nutnost údržby.

Tyčový vysavač Dyson V12 Detect Slim Absolute

Jedná se o inovativní a praktický prvek, se kterým však Dyson rozhodně nepřichází jediný a mnozí konkurenti displeje používají. Kromě jednoduchého vyprazdňování nádoby je omyvatelný i filtr samotný. Vodou lze mýt i jednotlivé nástavce a kartáče. V balení je iluminační podlahová hubice s přímým pohonem. Má měkkou nylonovou tkaninu a určena je pro tvrdé podlahy. Na koberce můžete použít univerzální hubici. V balení je také štěrbinová hubice, kombinovaná hubice, hubice s kónickým kartáčem nebo adaptér na vysávání pod nábytkem. Dyson je dodáván s úchytem na zeď a s držákem na příslušenství.

Zkušenosti s Dyson V12 Detect Slim Absolute

Vysavač Dyson V12 Detect Slim Absolute nepatří k nejprodávanějším tyčovým vysavačům. Důvodem je jeho vyšší cena. Kromě toho však zákazníci chválí efektivitu vysávání na podlahách i kobercích. Velkým plusem této generace je vyměnitelná baterie. Druhý kus lze dokoupit samostatně. Příslušenství je již tradičně bohaté. Vysavač má menší sběrnou nádobu jen 350 ml, což znamená častější vysypání. Na druhé straně jde o slim provedení. Vysavač je tak lehčí a má menší rozměry.

Recenze a zkušenosti s tyčovým vysavačem Dyson V12 Detect Slim Absolute
Zdroj: Heureka.cz

Spotřebitelé si pochvalují i ergonomii. Praktickou novinkou je LCD displej, který zobrazuje důležitá data. Výdrž baterie je dobrá. Zvolit můžete ze tří výkonnostních stupňů – ECO, Medium a Boost. V rámci příslušenství je dodáván i kónický kartáč na matrace a čalounění. Na skvělé úrovni je také kvalita zpracování. Nemá parkovací polohu, ale lze jej skladovat velmi kompaktně díky stojanu na zeď.

Recenze a zkušenosti s tyčovým vysavačem Dyson V12 Detect Slim Absolute
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Účinnost vysávání na podlaze/koberci
Příslušenství
Vyměnitelná baterie

Negatíva

Menší sběrná nádoba
Vysoká cena

Konstrukce: tyčový vysavač + ruční vysavač ● Typ: bezsáčkový ● Napájení: Li-ion akumulátor/vyměnitelný ● Max. sací výkon: 150 AW ● Doba provozu: 60 min. ● Doba nabíjení: 3,5 hod. ● Objem sběrné nádoby: 350 ml ● Filtrace: HEPA filtr ● Hmotnost: 2,2 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)