Carneo GuardKid+ 4G Platinum hodinky na telefonování pro děti – recenze

Dražší dětské smart hodinky s pěkným designem a slušnou výdrží baterie. V nabídce je také verze Carneo GuardKid+ 4G, která se od této liší jen minimálně. Hodinky rodičům poskytují přehled o tom, kde se dítě právě nachází. Bezpečnost je tedy na prvním místě. Samozřejmostí je telefonování i videohovory či posílání hlasových zpráv. Rodiče mají možnost omezit funkce na dálku a potěší i české menu. Minusem je vyšší pořizovací cena a v uzavřených prostorách méně přesná GPS.

Publikované: 19.09.2022
Aktualizované: 31.01.2023
Obsah článku:

Carneo GuardKid+ 4G Platinum

Kapacita baterie 1 000 mAh, 1,45palcový displej, kompatibilita se systémy Android a iOS, GPS, možnost volání přímo z hodinek, odolnost IP67.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Hodinky jsou určeny pro nejmenší děti, aby byla zajištěna jejich ochrana. Nechybí GPS lokátor, který je venku docela přesný, ale ve vnitřních prostorách je odchylka značná. Alespoň jsme však měli přehled, zda dítě úspěšně dorazilo do školy nebo na kroužek. Přes mobilní aplikaci lze nastavit bezpečné zóny a také sledovat historii pohybu dítěte.

Oceňujeme podporu SIM karet, díky čemuž je možné dítěti kdykoli zatelefonovat nebo poslat hlasovou zprávu. Zabudovaná kamera umožňuje také videohovory. Je to perfektní pro vizuální zkontrolování toho, kde se dítě právě nachází a jestli je v pořádku. Výrobce do hodinek osadil baterii o kapacitě 1 000 mAh a hodinky vydrží slušné čtyři dny.

Carneo GuardKid+ 4G Platinum recenze

Plusem je, že smart hodinky umožňují odesílání textových zpráv a mají nouzové SOS tlačítko. K tomuto tlačítku lze přiřadit tři telefonní čísla. Zajímavou funkcí je možnost skrytého odposlechu. Stačilo zavolat na číslo SIM karty vložené v hodinkách a okamžitě jsme slyšeli, co se děje v okolí dítěte. Pomocí mobilní aplikace lze na dálku snímat fotografie.

Hodinkám nechybí doplňkové funkce, jako kalendář, budík, kalkulačka, stopky, přehrávač zvuku a videa, fotoaparát a krokoměr. Lze do nich vložit i rozvrh hodin a nechybí funkce učení matematiky a angličtiny. Dítě se tak může pobavit a zároveň se naučit něco nového. Plus dáváme za certifikát IP67, hodinky jsou tedy odolné vůči kontaktu s vodou a prachem.

Nevýhody produktu

Přestože mají hodinky GPS, jak jsme již naznačili, to není přesné. Hlavně v budovách jsou odchylky výrazné. To, co tvrdí výrobce, že přesnost GPS je na 5 metrů, je reálné jen ve volném prostranství, tedy venku. Další věcí, která nás zklamala, je krytí jen IP67. S hodinkami tak není možné plavat a při sprchování si je dítě také musí sundat. Zvládají jen náhodně a krátkodobě stříkající vodu. Některé konkurenční modely nabízejí krytí IP68.

Smart hodinky pro děti Carneo GuardKid+ 4G Platinum

K dispozici jsou jen čtyři ciferníky, ale i ty jsou podle nás nepoutavě zpracovány. Jiní výrobci nabízejí desítky ciferníků, ze kterých si umí vybrat každé dítě. Kriticky hodnotíme i mobilní aplikaci, přestože je v českém jazyce, místy je nepřehledná a menu je komplikované. Než jsme nastavili to, co jsme potřebovali, trvalo to o něco déle než u jiných konkurenčních modelů. Až na zmíněné nedostatky jsme byli s hodinkami spokojeni. Mají všechny základní funkce, které může dítě i rodič využít.

Parametry

Určenídětské
Typ displejeIPS
Úhlopříčka1,45 palce
Hmotnost52 g
NFCne
Hybridní hodinkyne
Slot pro SIMano
eSIMne
Odolnost vůči vodě a prachuano
GPSano
Glonassne
Gyroskopne
Akcelerometrano
Snímač tepune
Vestavěný mikrofonano
Snímač okolního osvětleníne
Zabudovaný reproduktorano
Budík a připomínkyano
Barometrne
Krokoměrano
Výškoměrne

Zkušenosti s Carneo GuardKid+ 4G Platinum

Uživatelé ocenili, že z hodinek se dá volat. Plus dostali za zabudované GPS, ačkoli není přesné. Líbil se jim i oblý tvar bez výstupků a slovenský i český jazyk v menu. Vyzdvihují možnost omezení funkcí hodinek na dálku a mnoho různých aplikací. Nelíbila se jim samotná mobilní aplikace, která je nepřehledná. Překáželo jim, že některé užitečné funkce jsou skryty v nastaveních. Minus hodinky dostaly i za ciferníky, někteří je považují za bizarní a vadil jim i menší počet, protože k dispozici jsou jen čtyři ciferníky. Někteří pochválili dobrou viditelnost displeje na slunci a slušnou výdrž baterie. Za super funkci označili videohovor. Kritika padla na velikost hodinek, ta je podle mnohých příliš velká na dětskou ruku. Minus dostali za to, že neupozorňují na zmeškaný hovor. Hodinky si tak vysloužily pozitivní i negativní hodnocení.

Recenze a zkušenosti s dětskými smart hodinkami Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s dětskými smart hodinkami Carneo GuardKid+ 4G Platinum
Zdroj: Mall.cz

Alternativy

Carneo GuardKid+ 4G Platinum mají zabudovanou kameru, proto nabízí i možnost videohovoru. Podobnou funkci nabízí také Carneo GuardKid+, které jsou o něco levnější. Zajímavou alternativou mohou být hodinky Niceboy Watch Kids Patrol. Tyto hodinky se pyšní přesným GPS lokátorem a stabilním signálem. Samozřejmostí jsou telefonické i videohovory. Pokud hledáte něco levnějšího a videohovor není pro vás zapotřebí, poohlédněte se po iGET KID F10. Hodinky mají slušnou výdrž baterie, osm chytrých her a upozorňují na zvýšenou teplotu. Přitom jim nechybí voděodolnost s krytím IP68 a monitoring různých aktivit. Pro ještě levnější alternativu jsou k dispozici Vivax LifeFit HERO kids. Jedná se o základní a pěkně zpracované dětské hodinky. Za zmínku stojí také Canyon KW33 s výbornou výdrží baterie.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní videohovor
České menu
Omezení funkcí na dálku
Pěkný design bez ostrých hran
Podpora SIM karet i GPS
Možnost snímat fotografie na dálku
Učení matematiky a angličtiny

Negatíva

V budovách nepřesná GPS
K dispozici jen čtyři ciferníky
Nepřehledná mobilní aplikace

Displej: 1,45 palce ● Voděodolnost: ano (IP67) ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ne ● GPS: ano ● Hmotnost: 52 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.4%)