Dyson Cyclone V10 Absolute tyčový vysavač – recenze

Na základě několika spotřebitelských testů patří tento model mezi nejlepší tyčové vysavače na trhu. Dokazují to i zkušenosti zákazníků. Vysavač nabízí ultimátní sací výkon s regulací. Jednoduchým úkonem můžete využít i ruční jednotku. Zvětšila se i kapacita baterie a objem sběrné nádoby.

Publikované: 14.11.2022
Aktualizované: 28.03.2024
Obsah článku:

Dyson Cyclone V10 Absolute

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 3,5 hod., doba provozu 60 min., objem sběrné nádoby 760 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Koberce s vysokým vlasem nejsou překážkou

Konstrukčně dobře promyšlený vysavač váží pouhých 2,67 kg. Má tichý chod a v domácnosti je při úklidu platným členem. Maximální sací výkon 151 AW patří k nejlepším a spokojenost zákazníků s účinností vysávání je toho důkazem. Tyčový vysavač je určen pro suché vysávání. Sběrná nádoba má 760 ml a pojme opravdu velké množství nečistot. I v této generaci zůstal Dyson věrný patentovanému bezdotykovému vysypání nádoby Point and Shoot. 14cyklonová technologie produkuje odstředivou sílu, která vysaje opravdu i ty nejmenší částečky prachu již od 0,3 mikrometru.

Dyson Cyclone V10 Absolute recenze

Z hlediska výkonu můžete volit ze 3 výkonnostních stupňů – ECO, Medium, Boost. Jejich volba výrazně ovlivňuje nejen sací tah, ale také výdrž baterie. Již samotný výkon při režimu ECO je však na většinu nečistot dostačující. Pokud se chystáte vysávat koberce s nízkým či vysokým vlasem, lepší je zvolit výkon Medium nebo Boost režim. Míru účinnosti zvyšuje i dobře zvolené příslušenství. Ruční vysavač lze používat samozřejmě samostatně. O alergeny a mikroby se postará HEPA filtr spolu s cyklónovou technologií a dokonale těsnou nádobou na odpad. Nadčasový design a úroveň zpracování jsou také důkazem kvality.

Kvalitní příslušenství zárukou účinnosti

Ne všechno je jen o promyšlené cyklonové technologii a sacím tahu vysavače. Dyson Cyclone V10 Absolute je vybaven kvalitním příslušenstvím, které je zárukou toho, že nečistoty z podlahy či koberců rázem zmizí. Univerzální podlahová hubice Motorbar s přímým pohonem a rotačním kartáčem sacímu tahu velmi napomáhá. Na tvrdé podlahy je vhodná Fluffy hubice s měkkým rotačním kartáčem. Na méně dostupná místa můžete použít praktický mini rotační kartáč s přímým pohonem nebo štěrbinový nástavec, případně kombinovanou kartáčovou hubici. V balení je také jemná hubice na prach a také nabíjecí adaptér.

Dyson Cyclone V10 Absolute hubice na koberec

Na jedno nabití má vysavač vydržet v provozu 60 minut. Roli hraje i to, jaký výkonnostní stupeň máte zvolený. Při ECO režimu je totiž reálné, že této doby dosáhnete. Rotační kartáče s pohonem však z energie částečně ubírají. Reálně se dostanete na úroveň 45 minut. Při maximálním výkonu s takovým časem nepočítejte. Boost režim vybije baterii za 10 – 15 minut. Ve středním výkonnostním stupni se provozní doba blíží 30 minutám. Doba nabíjení je přibližně 3,5 hodiny. Vysavač má ve výbavě LED indikátor stavu baterie či indikátor plnosti sběrné nádoby. V balení nechybí úchyt na zeď.

Zkušenosti s Dyson Cyclone V10 Absolute

Vybraný model patří k prémiové třídě vysavačů. Snad největším negativem je vysoká cena přístroje. Pozitivní hodnocení zákazníků a jejich spokojenost s produktem jsou jasným důkazem toho, že koupě se přesto vyplatí. Spotřebitelé avizují silný a efektivní sací výkon. Během vysávání se vysavač neodlepí od podlahy a problémem nejsou ani koberce, větší nečistoty nebo zvířecí srst. Díky větší sběrné nádobě není nutné časté vysypávání. Vysavač je bezsáčkový, určený pro suché vysávání. Zákazníci oceňují bohaté příslušenství, které je k vysavači dodáváno.

Recenze a zkušenosti s tyčovým vysavačem Dyson Cyclone V10 Absolute
Zdroj: Heureka.cz

Mezi recenzemi občas panují negativní názory na kvalitu konstrukce. Pár zákazníků referuje, že plastové díly jsou labilní. Výdrž baterie je při správně zvoleném režimu velmi dobrá. Design je velmi individuální záležitost, ale většině majitelů se líbí. Z recenzí ještě zmíníme i nízkou hlučnost a snadnou údržbu vysavače – například bezdotykové vysypání sběrné nádoby. Z našeho pohledu pozitivně vnímáme také dlouholetou reputaci značky Dyson a kvalitu jejích produktů.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Perfektní sací výkon
Nízká hmotnost – komfort používání
Bohaté příslušenství a design

Negatíva

Vyšší cena

Konstrukce: tyčový vysavač + ruční vysavač ● Typ: bezsáčkový ● Napájení: Li-ion akumulátor/25,2 V ● Max. sací výkon: 151 AW ● Doba provozu: 60 min. ● Doba nabíjení: 3,5 hod. ● Objem sběrné nádoby: 760 ml ● Filtrace: HEPA filtr ● Hmotnost: 2,63 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.8%)