Garmin Venu Sq dámské smart hodinky – recenze

Vkusné dámské smart hodinky s hranatým ciferníkem disponují 1,3palcovým AMOLED displejem. Hodinky mají integrovanou GPS a díky NFC můžete platit bezkontaktně, a to prostřednictvím Garmin Pay. Smart hodinky neumožňují telefonování, zobrazují však notifikace a v případě SMS či hovorů lze vybrat předvolené odpovědi. Hodinky jsou voděodolné do 5 ATM a lze s nimi i povrchově plavat. Výdrž baterie v praxi činí kolem 5 dní. K dispozici je několik sportovních režimů a bohatá je i senzorová výbava.

Publikované: 15.03.2022
Aktualizované: 25.05.2022
Obsah článku:

Garmin Venu Sq

Voděodolné smart hodinky, dotykový LCD displej, úhlopříčka 1,3″, hmotnost 38 g, výdrž baterie 6 dní / režim smart watch.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Velice elegantní dámské smart hodinky s integrovanou GPS a podporou bezkontaktních plateb – NFC. Smart hodinky Garmin Venu Sq mají hranaté pouzdro, díky tomuto tvaru displeje je ovládání velice komfortní. Celé pouzdro váží pouhých 38 g, průměr ciferníku je 37 mm a na dámském zápěstí hodinky působí velmi stylově.

Dostatečná podpora funkcí

Garmin Venu Sq jsou chytré hodinky, které nabízejí ideální poměr elegance a sportovního charakteru. Hodinky můžete používat při běžném dni i volnočasových aktivitách. Mezi základními funkcemi nechybí krokoměr, akcelerometr, měření tepové frekvence, počtu spálených kalorií, ušlá vzdálenost či měření okysličení krve. Vítaný je také monitoring spánku nebo menstruačního cyklu. Avšak důležité je nejen měření těchto hodnot, proto pozitivně vnímáme i přítomnost NFC a možnost bezkontaktního placení prostřednictvím Garmin Pay. Výdrž baterie se v praxi pohybuje kolem 5 až 6 dní.

Garmin Venu SQ recenze

Senzorová výbava hodinek je tudíž více než dostačující. Přesně víte, jak moc jste aktivní. Všechny naměřené hodnoty máte k dispozici v mobilní aplikaci Garmin Connect, kterou si stáhnete do mobilu, a přes bluetooth se s hodinkami spárujete. Garmin Venu Sq podporují nejen Android, ale také iOS. Můžete sledovat upozornění z aplikací – Facebook, WhatsApp, Instagram či SMS a jiné. Pomocí displeje můžete ovládat i hudební přehrávač. Lze nastavit i upozornění na zprávy a další notifikace. Textové zprávy a informace můžete přečíst přímo na displeji, dokonce můžete v případě zmeškaného hovoru zvolit i předvolené odpovědi, takže nemusíte vytahovat telefon. Telefonovat přes hodinky nelze, zobrazí se však jméno a číslo volajícího na základě tel. seznamu.

Chybí AMOLED, ale sportovní potenciál ne

Dámské smart hodinky Garmin Venu Sq jsou vskutku elegantním modelem, ale už výše jsme zmiňovali, že jsou vhodné i při sportovních či volnočasových aktivitách. Senzorová podpora je dostatečná, proto se s hodinkami můžete vrhnout na běh, cyklistiku, běžecký pás, lyžování, veslování, turistiku, nebo dokonce plavání. Pouzdro hodinek vyrobené z polymeru je velmi lehké, ale disponuje voděodolností do 50 m – 5 ATM. Na základě funkcí jsou vhodné i při plavání v bazénu, avšak pouze povrchovém. Potápění raději nezkoušejte. Hodinky jsou primárně odolné proti zvýšené vlhkosti.

Co se týče ovládání a samotného rozhraní, není co kritizovat. Smart hodinky Garmin mají systém dobře a funkčně vyladěný. Stejně jako v případě každé elektroniky tohoto druhu si na ovládací prvky a funkce budete chvíli zvykat. Nic však nehledáte dlouho a displej pohotově reaguje. Displej s 1,3 palce je vcelku povedený, avšak i některé levnější modely jsou dnes vybaveny technologií AMOLED, která na světle zajišťuje lepší čitelnost. K dispozici je i funkce Always On, je však slušným „požíračem“ energie, takže její využití zvažte. Řemínek je silikonový a velmi komfortní i při delším nošení.

Zkušenosti s Garmin Venu SQ

Jedním z důvodů, proč v našem testu chytré hodinky Garmin Venu Sq získaly takto pozitivní hodnocení, je ten, že většina zákazníků v referencích hodinky hodnotí velmi kladně. Z hlediska poměru ceny a funkcí, které hodinky nabízejí, jde o velmi dobrou volbu. Spotřebitelé velmi chválí solidní výdrž baterie, která se pohybuje kolem 5 až 6 dní ve standardním režimu smart watch. Ovládání hodinek i prostředí aplikace jsou velmi „user-friendly“. Senzorová výbava i samotné měření dat jsou bezproblémové a funkční.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Garmin Venu Sq
Zdroj: Heureka.cz

Navzdory absenci technologie AMOLED je displej dobře čitelný. Mezi podporovanými funkcemi nechybí bezkontaktní platby NFC nebo GPS modul. Na občasné delší hledání GPS signálu si stěžovalo vícero spotřebitelů, jde však o občasný jev. Telefonovat sice nelze, avšak notifikace a možnost čtení zpráv nebo výběru předvolené odpovědi na nepřijatý hovor jsou možné. Vibrování je poměrně nevýrazné. Dámské smart hodinky Garmin Venu Sq podporují operační systémy Android i iOSKvalita zpracování hodinek je také velmi dobrá, platí to i o silikonovém řemínku. Pouzdro je navíc velmi lehké. Vhodnou alternativou je i model Garmin Venu Sq Music, který je vybaven integrovaným přehrávačem hudby a umožňuje synchronizování s různými streamovacími službami.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Garmin Venu Sq na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Garmin Venu Sq na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Podpora sportovních aktivit
Slušná výdrž baterie
Poměr ceny a funkcionality

Negatíva

Displej bez technologie AMOLED
Slabší vibrace upozornění
Bez funkce telefonování

Výdrž baterie: 6 dní / režim smart watch ● Displej: LCD/dotykový ● Rozlišení displeje: 240 × 240 px ● Průměr ciferníku: 37 mm ● Úhlopříčka displeje: 1,3″ ● Typ skla: Gorilla glass ● GPS: ano ● Bluetooth: ano ● ANT+: ano ● Bezkontaktní platba: ano/NFC ● Hmotnost: 38 g ● Voděodolnost: 5 ATM ● Materiál pouzdra: tvrzený polymer + PVD ● Řemínek: silikonový

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)