Hecht 9254 benzinový vysavač listí – recenze

Hecht 9254 je ideálním vysavačem a fukarem na listí pro majitele menších zahrad, kteří chtějí pomocí tohoto nářadí uklízet zejména hůře dostupné plochy. Jeho sací výkon je přiměřený pořizovací ceně, průtok vzduchu v režimu foukání je doslova dostačující, otáčky jsou regulovatelné a disponuje také funkcí drcení listí. Minusem je trochu vyšší hmotnost a horší kvalita sběrného vaku.

Publikované: 02.06.2021
Aktualizované: 11.11.2022

Hecht 9254

Benzinový, funkce vysávání i foukání, regulovatelný výkon, objem motoru 25,4 cm³, příkon 750 W, sací výkon 12 m³/min., průtok vzduchu 148 km/h, sběrný vak 50 l.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Hecht 9254 je kvalitní model s trochu slabším motorem, nižším výkonem, ale za vynikající cenu. To jsou zároveň důvody, proč v našem testu benzinových vysavačů listí obsadil příčku cenového trháku. Vysavač od Hecht má průměrně „silný“ dvoutaktní benzinový motor o objemu 25,4 cm³ a ​​s příkonem 750 W, což se projevilo i na jeho celkové síle.

Tento benzinový model určitě nemůžeme označit za slabý. Jeho max. průtok vzduchu při vysávání představuje 12 m³/min., ovšem při vysávání nepodává až tak heroický výkon. O to více je překvapující jeho „schopnost“ nasávat i mírně vlhké listí.

Naopak funkce foukání je dostatečně výkonná, a to i přes na pohled slabší průtok vzduchu, který představuje 148 km/h. Velmi zajímavá je možnost použití fukaru na odklízení sněhu. Pokud tedy hledáte cenově dostupný a multifunkční model na vysávání i odfukování, který navíc listí drtí, Hecht 9254 by měl uspokojit vaše požadavky na 200 %.

Regulování otáček, které je dostupné u obou režimů, probíhá pomocí tlačítka na hlavní rukojeti. Ovládání Hecht 9254 tedy hodnotíme jako velmi praktické a jednoduché. V kategorii levných vysavačů listí tento kousek vyniká celkem kvalitním provedením. Nože na drcení listí jsou vyrobené z kovu, což je jedním z hlavních předpokladů dlouhé životnosti vysavače. Detailem (ale celkem podstatným) je mřížka na sací trubici, která zabraňuje přisávání oblečení, což může podstatně snižovat celkový výkon tohoto spotřebiče.

Jednotlivé komponenty (zejména nástavce) drží pohromadě až překvapivě pevně, což sice není praktické při jejich nasazování a odmontovávání, avšak z hlediska odolnosti jde o velké pozitivum. Menším zklamáním je horší kvalita sběrného vaku. Má objem 50 l, určitě vám ho nedoporučujeme naplňovat na maximum. K negativům řadíme také vyšší hmotnost. Tento vysavač má téměř 6 kg, což je opravdu dost.

Hecht 9254 recenze

Vysavač listí Hecht 9254 recenze

Hecht 9254 ovládání

Benzínový vysavač listí Hecht 9254 recenze

Benzínový vysavač listí Hecht 9254

Hecht 9254 motor

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výborný poměr mezi cenou a výkonem
Regulace otáček
Jednoduché a praktické ovládání

Negatíva

Nižší sací výkon a průtok vzduchu
Horší kvalita sběrného vaku

Typ motoru = dvoutaktní ● Příkon motoru = 750 W ● Objem motoru = 25,4 cm³ ● Sací výkon = cca 12 m³/min. ● Max. průtok vzduchu = cca 148 km/h ● Objem sběrného vaku = 50 l ● Hmotnost = 5,8 kg


Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)