Landmann 12016ST plynový ohřívač – recenze

Kategorii venkovních plynových zářičů reprezentuje také model Landmann 12016ST. Hodí se pro vyhřívání venkovních a dobře větraných prostor, jako jsou altány, pergoly či zahrady. Na první pohled vás upoutá svým designem v nerezovém provedení. Výška téměř 2,2 metru a 75 cm průměr jsou opravdu chvályhodné.

Publikované: 02.01.2023
Aktualizované: 19.10.2023
Obsah článku:

Landmann 12016ST

Venkovní přenosný plynový ohřívač, výkon 11 kW, spotřeba plynu 786 g/h.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výkonnost v hlavní roli

Maximální výkon se dokáže vyšplhat na úroveň 11 kW. Výkon si můžete regulovat v rozmezí od 5 do 11 kW. Výhodou je o něco nižší spotřeba plynu při nejvyšší úrovni výkonu. Nejde sice o příliš rozdílnou hodnotu, ale v případě modelu Goldflame dosahuje spotřeba 815 g/h a u modelu Landmann 786 g plynu za hodinu. Zároveň má téměř o třetinu nižší emise oxidu uhličitého oproti běžným hořákům.

Landmann 12016ST recenze

Integrované zapalování

Předností ohřívače je jeho jednoduchá instalace i obsluha. Hořák pohání propan-butan, ideálně z 10kg láhve, kterou schováte do stojanu. Alternativně lze použít i 5kg láhev, kterou je třeba postavit na nehořlavou podložku tak, aby k ní dosáhla spojovací hadice. Potom už jen stačí zažehnout pomocí mechanického zapalování typu piezo, které vytváří elektrické jiskry a těšit se z příjemného tepla.

Bezpečnostní stránka vyřešena

U každého plynového ohřívače je nutností zajistit důkladné větrání prostoru. V případě venkovních ohřívačů máte o starost méně. Při dodržení všech bezpečnostních pravidel je použití plynového zářiče zcela bez rizika. Pro lepší bezpečnost je jištěn pojistným ventilem, který zastaví přívod plynu při náhodném převrhnutí ohřívače. Výrobce doporučuje umístit zářič nejméně metr od hořlavých materiálů.

Landmann 12016ST kolečka

Jednoduchá manipulace

I přes vyšší hmotnost 14,3 kg se nemusíte bát manipulace. I tento je opatřen kolečky pro snazší manipulaci při přemisťování. Vyšší hmotnost je důvodem kvalitního provedení těla a hořáku. Jsou vyrobeny z nerezové oceli, zatímco reflektor je vyroben z aluminia. V balení naleznete veškeré příslušenství včetně připojovací hadice a redukčního ventilu.

Zkušenosti s Landmann 12016ST

Od designu přes kvalitu zpracování až po vysoký výkon ohřevu. Plynový ohřívač Landmann 12016ST je u spotřebitelů velmi oblíbený. Chválí i jednoduché ovládání, příslušenství i přiměřenou cenu. Menší nevýhodou je nemožnost výškového nastavení. Dvoumetrová výška je pro více kupujících překážkou. V konečném hodnocení však musíme uznat, že jde o jeden z kvalitních plynových ohřívačů, co se týče poměru ceny a výkonu.

Recenze a zkušenosti s plynovým ohřívačem Landmann 12016ST
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Cena/výkon
Spotřeba
Jednoduchá manipulace

Negatíva

Nemožnost výškového nastavení

Typ ohřívače: venkovní, plynový, infračervený, přenosný ● Výkon: 11 kW ● Plyn: propan-butan ● Spotřeba plynu: 786 g/h ● Hmotnost: 14,3 kg ● Rozměry (v x š x h) 215 x 76 x 76 cm


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83%)