Enders Solid plynový ohřívač – recenze

Vysoce výkonné plynové topné těleso Enders Solid je vhodné pro domácí i profesionální použití. Poslouží ke zvýšení teploty například v altánku, zahradě či v různých exteriérových restauracích. Tam se bude vyjímat také díky modernímu designu. Navíc kombinace prvotřídních materiálů zaručuje dlouhodobou životnost.

Publikované: 02.01.2023
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Enders Solid

Venkovní přenosný plynový ohřívač, výkon 14 kW, spotřeba plynu 364–1019 g/h.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Turbo horák

Zářič je vybaven špičkovým Turbo hořákem, který lze plynule regulovat na 5 až 14 kW. Údaj o spotřebě vás asi moc nepotěší, jelikož při nejvyšším výkonu se umí vyšplhat až na hodnotu 1 019 g/h. Při 5 kW dosahuje spotřeba 364 g/h.

Enders Solid recenze

Vysoký výkon, nižší výdrž

Nevýhodou vysokého výkonu je nejen vysoká spotřeba, ale také nízká výdrž propan-butanové láhve. Pro použití k zařízení se doporučuje klasická 10kg propan-butanová láhev, při plném výkonu vám vydrží jen 10 hodin. Při nižších výkonech se hodnota výdrže zvyšuje až na 28 hodin.

Jednoduchá manipulace

Možná někoho odradí vysoká hmotnost zařízení, která dosahuje až 23 kg, ale při manipulaci to ani nepocítíte. Ohřívač disponuje kolečky pro snadný transport. Co se týče uvedení ohřívače do provozu, zapálení hořáku je díky zabudovanému piezo zapalování na baterky otázkou vteřiny. Propan-butanové láhve se připojují přímo ve stojanu zářiče, pomocí hadice s regulačním ventilem.

Plynový ohřívač Enders Solid

Využitelné detaily

Hadice a regulátor naleznete přímo v balení. Součástí zářiče je speciální pojistný ventil, který zastaví přívod plynu v případě převrhnutí ohřívače. Určitě oceníte i další praktické detaily, mezi něž patří např. odkládací stolek na nápoje a občerstvení, umístěný na vrchní části spodního krytu.

Zkušenosti s Enders Solid

Tento model plynového ohřívače si získal nejen nás, ale také spokojené uživatele. Na první pohled vyniká elegantním designem, ale to rozhodně není všechno. Vysoký výkon zaručí rychlé vyhřátí i větších exteriérových prostor. Bohužel vyšší výkon s sebou nese zmiňovanou vyšší spotřebu a krátkou výdrž propan-butanových lahví. Koupi tohoto modelu si dobře zvažte, protože se nejedná o malou investici. Hodí se spíše k občasnému používání, například při zahradních oslavách.

Recenze a zkušenosti s plynovým ohřívačem Enders Solid
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Design
Vysoký výkon
Jednoduchá manipulace

Negatíva

Vysoká spotřeba plynu
Krátká výdrž propan-butanových lahví
Vysoká cena

Typ ohřívače: vnější, plynový, infračervený, přenosný ● Výkon: 14 kW ● Plyn: propan-butan ● Spotřeba plynu: 364–1019 g/h ● Hmotnost: 23 kg ● Rozměry (Ø x V) 88 x 230 cm


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)