Petite&Mars Prime II Isofix recenze autosedačky

Tip naší redakce představuje sedačka kombinované skupiny I/II/III Petite&Mars Prime II Isofix, která i přes starší certifikaci R44/04 vyniká systémem ISOFIX. Polstrovaný model s umístěním ve směru jízdy je vhodný pro děti s váhou 9–36 kg a na výběr nabízí 5 úrovní sklonu opěrky zad a 9 výškových stupňů opěrky hlavy. Disponuje také 5bodovým pásem pro děti v kategorii 9–18 kg, přidržovači pásů pro usazení i vyjmutí dítěte i systémem boční ochrany.

Publikované: 13.08.2021
Aktualizované: 07.01.2022

Petite&Mars Prime II Isofix

Autosedačka pro děti o hmotnosti 9 až 36 kg s ISOFIXem, nastavením 5 úrovní sklonu zádové opěrky a 9 výškových stupňů opěrky hlavy, systémem boční ochrany.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Do kvalitní sedačky se vyplatí zainvestovat. Podobně jako levnější Kinderkraft Comfort Up i autosedačka Petite&Mars Prime II Isofix podléhá starší certifikaci R44/04, ovšem v tomto případě je velkou výhodou systém ISOFIX. Opět jde o model z kombinované skupiny I/II/III, vhodné pro děti od 9 kg do 36 kg, s umístěním ve směru jízdy. Přestože sedačka vyniká systémem ISOFIX, v případě vozidla bez ISOFIXových kotev existuje možnost upevnění pomocí bezpečnostních pásů automobilu. Vyniká i integrovaným 5bodovým pásem pro děti od 9 kg do 18 kg, přičemž větší děti jsou již připoutány klasickým 3bodovým pásem vozidla.

Mnozí ocení také přidržovače pásů pro snadné usazení i vyjmutí dítěte a také systém boční ochrany Side Armor, který při nárazu absorbuje síly dříve, než se dostanou k dítěti. Testovaný a schválený model umožňuje 5 pozic pro nastavení sklonu zádové opěrky a 9 výškových pozic pro nastavení opěrky hlavy. Pro srovnání: vítězný model Cybex Solution S i-Fix disponuje až 12 úrovněmi výšky. Pohodlnou jízdu zajistí správné polstrování sedačky a praktickou výhodu představuje i odnímatelný a pratelný potah. Mnozí spotřebitelé ocenili robustnost a větší hmotnost sedačky, kterou tak vnímali jako stabilní a bezpečnou.

Petite&Mars Prime II Isofix recenze

Autosedačka Petite&Mars Prime II Isofix

Autosedačka Petite&Mars Prime II Isofix recenze

Petite&Mars Prime II Isofix opěrka hlavy

Klady a Zápory

ISOFIX, možnost fixace i bez systému
Pětibodový pás pro děti od 9 kg do 18 kg
Systém boční ochrany

Vyšší cena
Starší certifikace R44/04
Těžší a robustnější konstrukce nemusí pasovat do menších aut

Rozměry: 50–55 × 50 × 64–75 cm (D × Š × V) ● Hmotnost sedačky: 11,5 kg ● Certifikace: R44/04 ● Skupina: I/II/III ● Hmotnostní kategorie: 9–36 kg ● ISOFIX: ano ● Umístění: ve směru jízdy


Hodnocení:
(81.2%)