HP DeskJet 2720 recenze inkoustové tiskárny

Multifunkční zařízení v sobě kromě tiskárny zastřešuje také skener a kopírku. Osloví i svým rozlišením 1 200 x 1 200 DPI pro kvalitní výstupy. Díky malým rozměrům nezabírá místo a také svým chodem neruší. Jako jediná z výběru disponuje Bluetooth rozhraním, což je plus. K dispozici je i USB či WiFi připojení. Přítomný je jednořádkový displej a analogová tlačítka pro snadnější ovládání.

Publikované: 16.07.2021
Aktualizované: 24.11.2021

HP DeskJet 2720

Mutlifunkční zařízení, rychlost tisku 7,5 strany za minutu / 5,5 strany za minutu, tisk fotografií, AirPrint, manuální oboustranný tisk, HP Smart.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Inkoustová tiskárna HP z modelové řady DeskJet zaujme především svou multifunkčností, vedle tisku tedy spotřebiteli umožňuje využívat také skener a kopírku. Neřadí se mezi nejrychlejší zařízení na trhu, s rychlostí 7,5 strany za minutu (černobíle) a 5,5 strany za minutu (barevně) není vhodná pro velkoobjemový tisk, nicméně nenáročným domácnostem postačí. Rozlišení tisku je solidních 1 200 × 1 200 DPI, takže kromě textových dokumentů je vhodná i na jednodušší grafiku či fotografie. Skener se pyšní rozlišením 1 200 DPI. Tisknout můžete až do formátu A4. Zásobníky na papír disponují nižší kapacitou, než jsme zvyklí. Vstupní zásobník pojme maximálně 60 listů, zatímco výstupní jen 25 listů.

V domácnostech tiskárna potěší tím, že svým chodem vůbec neruší. Rozměry jsou poměrně malé, zařízení je proto prostorově úsporné, což ve svých recenzích oceňují i ​​uživatelé. Kromě připojení přes USB port lze využít celkem dvě bezdrátová rozhraní, a to konkrétně WiFi či Bluetooth. Z Bluetooth připojení mají spotřebitelé radost, protože WiFi má tendenci vypadávat. Toto rozhraní byste u tiskárny HP Officejet Pro 6230 hledali marně. Zvládá tisk i přímo z mobilu, využívá k tomu známé aplikace jako AirPrint pro zařízení Apple, ale také funkci HP Smart, která podporuje i operační systém Android. Ačkoliv druhou zmíněnou technologii nemá každý v oblibě.

V případě multifunkční inkoustové tiskárny HP neočekávejte velké množství doplňkových funkcí. Pokud chcete tisknout fotografie na formát A4, musíte počítat s přítomností bílých okrajů, protože možnost bezokrajového tisku se zde nenachází. Takzvaného duplexu se rovněž nedočkáte, listy při tisku nadále musíte otáčet ručně. Zabudovaný je i malý informační displej, který však neusnadní ovládání. Za tímto účelem je přítomná řada přehledných analogových tlačítek.

HP DeskJet 2720 recenze

HP DeskJet 2720 ovládání

Barevná tiskárna HP DeskJet 2720

Multifunkční tiskárna HP DeskJet 2720

Multifunkční tiskárna HP DeskJet 2720 recenze

Klady a Zápory

Bluetooth připojení
Skladná, tichá

Spíše pomalá
Menší počet doplňkových funkcí
Malá kapacita zásobníků

Rychlost tisku: 7,5 str./min ● Rychlost tisku barevně: 5,5 str./min ● Základní funkce: barevný inkoustový tisk, skenování, kopírování ● Rozlišení tisku: 1 200 × 1 200 DPI ● Připojení: USB 2.0, WiFi, Bluetooth ● Formát papíru: A4, A5, A6, B5, obálky (DL) ● Zásobník: 60 listů (vstup), 25 listů (výstup) ● Další funkce: tisk fotografií, AirPrint, manuální oboustranný tisk, HP Smart


Hodnocení:
(82.2%)