Parkside pneumatický rázový utahovák PDSS 310 B5 – recenze

Hobby pneumatický rázový utahovák Parkside je určený k nenáročnému použití v domácích podmínkách. Dodáván je v praktickém plastovém kufříku i s příslušenstvím v podobě nástavců a maziva. Utahovák je potřeba připojit ke kompresoru s alespoň 50litrovým zásobníkem vzduchu. Disponuje obousměrným chodem. V našem výběru se nachází především díky nízké ceně a vysoké prodejnosti.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 22.06.2022
Obsah článku:

Parkside pneumatický rázový utahovák PDSS 310 B5

Točivý moment 310 Nm, jmenovité otáčky: 7 000/min., max. pracovní tlak 6,3 baru, obousměrný chod.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výrobce uvádí maximální točivý moment 310 Nm. Díky tomuto tlaku by nemělo být problém povolit šrouby na kolech automobilu. V praxi však spotřebitelské recenze ukázaly, že výkon pneumatického utahováku při použití optimálního kompresoru není schopen plynule povolit šrouby kola u auta. V průměru se přitom utahovací moment šroubů na kolech pohybuje kolem 100 až 140 Nm. Max. točivý moment 310 Nm proto nedosahuje natolik efektivní síly. Při praktickém měření rovněž utahovák nemá avizovaných 7 000 ot./min., ale jen kolem 5 000 ot./min. V praxi je proto tento pneumatický utahovák vhodný spíše k jiným účelům než montáži a demontáži kol.

Parkside pneumatický rázový utahovák PDSS 310 B5 recenze

Sada ořechů i mazivo

Rázový utahovák Parkside je nutné napojit na kompresor s pracovním tlakem minimálně 6,3 baru. Ideální je, aby měl vzdušník alespoň 50 litrů. Tento objem je pro pneumatické nářadí optimální, ideálně, pokud je vzduchu v zásobníku ještě více. Zařízení však není dodáváno s tlakovou hadicí, tu si můžete zakoupit i u prodejce Lidl. V kufříku nicméně naleznete 11dílnou sadu náhradních ořechů, a to i spolu s prodlužovacím nástavcem pro případ potřeby. V kufříku se nachází také mazivo dodávané přímo výrobcem.

Nářadí váží zhruba dva kilogramy a konstrukce působí poměrně robustně. Kvalitou zpracování určitě nezaostává, právě naopak, masivní plasty vypadají odolně. Tělo je z hliníkové slitiny. Madlo je pogumované, díky čemuž je protiskluzové. Podle zákazníků také vcelku slušně tlumí nárazy.

Zkušenosti s Parkside pneumatickým rázovým utahovákem PDSS 310 B5

Kola u auta s ním nepovolíte. Tyto názory se v recenzích zákazníků vyskytovaly poměrně často. Řada spotřebitelů chtěla avizovaný výkon využít právě k montáži či demontáži kol. Výkon však není dostačující, což je největší nedostatek tohoto pneumatického utahováku Parkside. Zákazníci, kteří jej využívají k jiným účelům, si však na výkon nestěžují. Těší je také praktický přenosný kufřík a nízká pořizovací cena. Kvalitou zpracování rovněž nezklame a vyrovnává se konkurenci. Potěší bohatým příslušenstvím, a to i v podobě náhradních nástavců (ořechy), které při práci určitě využijete. Je třeba dokoupit tlakovou hadici a z hlediska používání je nutné vlastnit kompresor. Pro nenáročného uživatele může být tento méně výkonný pneumatický rázový utahovák schopným pomocníkem.

Recenze a zkušenosti s Parkside pneumatickým rázovým utahovákem PDSS 310 B5
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká cena
Praktický kufřík
Příslušenství

Negatíva

Nedostatečný výkon
Méně otáček, než je deklarováno výrobcem

Typ: pneumatické nářadí ● Max. točivý moment: 310 Nm ● Jmenovité otáčky: 7 000 ot./min. ● Max. pracovní tlak: 6,3 baru ● Obousměrný chod: ano ● Hmotnost: 2,04 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.2%)