Parkside invertní svářečka na trubičkový drát PFDS 120 A1 – recenze

Svařování je pro mnohé kutily noční můrou, pro jiné zase koníček. Jedná se o činnost, která vyžaduje praxi. Tento model invertní svářečky ke svařování využívá trubičkový drát. Pro nezkušené uživatele je tento způsob svařování nejlepší „školou“. Svářečka Parkside PFDS 120 A1 je za danou cenu bezkonkurenčním nákupem, i proto se nachází v našem výběru produktů značky Parkside.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 22.06.2022
Obsah článku:

Parkside invertní svářečka PFDS 120 A1

Svařovací proud 25–120 A, chlazení ventilátorem, napětí 230 V, délka kabelu 4 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Svařovací proud invertní svářečky je regulovatelný od 25 do 120 A. Jmenovité napětí je 230 V. Svářečka je ideální k domácímu svařování spojů, plechů a konstrukcí. Na rovinu je však třeba si říct, abyste nepočítali s mohutnými svary. K tomu je nutné uvažovat nad výkonnějšími modely. Ke svařování se používá svařovací drát, který může mít různou tloušťku od 0,6 až po 1,0 mm. Dodáván je se 450 g svařovacího drátu o tloušťce 0,9 mm. Ke svařování se nepoužívá žádný plyn. Plynule regulovatelná je také tloušťka materiálu, a to od 0,8 do 3 mm. Na základě toho si svářečka dokáže regulovat výkon svařovacího proudu.

4 špičky v balení

Podávání svařovacího drátu je automatické a plynulé. Zákazníci nehlásí žádné zasekávání drátu. Svařovací špičky jsou vyměnitelné podle tloušťky svařovacího drátu. V balení jsou dodávány čtyři špičky (jedna je už předmontovaná). Samozřejmostí je uzemňovací kabel se svorkou. Kabel je dlouhý dva metry.

Parkside invertní svářečka PFDS 120 A1 recenze

Nenáročné používání

Pro začátečníky je tento typ svářečky skvělou volbou (oproti elektrodám). Svařovací oblouk lze snáze regulovat. Zároveň je však zapotřebí si vyzkoušet samotné vedení a přizpůsobit rychlost vedení svařovací dráhy. Tryska hořáku je už osazená. Oceňujeme fakt, že je spolu se svářečkou dodáván i ochranný svařovací obličejový štít, který je při svařování nezbytností, stejně tak i kladívko na strusku a drátěný kartáč na opracování svarů. Pokud byste se potřebovali se svářečkou pohybovat, váží pouze 4 kg a můžete využít nosný popruh.

Zkušenosti s Parkside invertní svářečkou PFDS 120 A1

Invertní svářečka Parkside v našem výběru rozhodně zaujala. Vícero spotřebitelů tento model svářečky poptává. Obecně s tímto nářadím panuje spokojenost. Je třeba brát v úvahu, že se jedná o hobby svářečku, a ne profesionální model. Na mohutné svary a svařování masivních konstrukcí proto zapomeňte. Svařování spojů, kloubů či plechů však není problém. Tělo svářečky je robustní, což je odrazem kvalitního zpracování. V balení se nachází 450 g svařovacího drátu (0,9 mm) a zákazníci chválí také to, že je součástí dodávky i ochranný štít. Nejčastěji se zmiňuje poměr kvality a ceny.

Recenze a zkušenosti s Parkside invertní svářečkou PFDS 120 A1
Zdroj: Heureka.cz

Plusem je také nenáročné používání, které zvládne i začátečník. Podávání svařovacího drátu je automatické a podle tloušťky materiály lze regulovat i výkon svářečky. V podobné cenové kategorii se pohybuje například invertorová svářečka Fieldmann FDIS 20140-E, která vaši peněženku také moc nezatíží.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Svařovací štít v balení
Zvládne i delší provoz
Snadné používání (i pro začátečníky)

Negatíva

Nevhodný pro mohutné kloubové svary

Typ: elektrické nářadí ● Svařovací proud: 25–120 A ● Jmenovité napětí: 230 V ● Chlazení: ventilátor ● Hmotnost: 4 kg ● Délka kabelu: 4 m

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(73.8%)

Komentáre
Michal 20.Nov.2023

Právě že ideální pro naučení svařování je s elektrodou... Já na to přišel v zaměstnání, mám COčko, Tig, ale až s metodou MMA jsem přišel na to pravé ořechové... A světe div se přednostním radši metodu elektrody...

Odpovedať