ETA 0516 90000 Ambito bezsáčkový vysavač – recenze

Elegantně a moderně vypadající bezsáčkový vysavač ETA je na základě dostupných informací vysavačem nevhodným do auta. Příčinou může být materiál vysavače – plast, ze kterého je tělo zhotoveno, a jeho náchylnost k poškození při neustálém přesouvání spotřebiče, což úklid auta rozhodně vyžaduje. Praktickým činí tento model držadlo a otočné kolečko o 360°, které zajišťuje všestranný a pohotový pohyb, ale také snadnou manipulaci ve vnitřních prostorách domácnosti. To umožňují i měkčená kolečka chránící všechny typy podlah před poškozením nebo případným zničením vlivem tvrdých kol spotřebiče.

Publikované: 05.06.2023
Aktualizované: 28.03.2024
Obsah článku:

ETA 0516 90000 Ambito

Příkon 700 W, HEPA H12 filtr, kovová, teleskopická trubice, 1,5litrový objem prachové nádoby, hlučnost 79 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Účinný filtrační systém

Bezsáčkový vysavač na odstranění suchých nečistot disponuje dokonalým filtračním systémem zbavujícím se nečistot a prachu ze vzduchu, a to zejména za pomoci HEPA filtru třídy H12. K dokonalé funkčnosti filtračního systému dopomáhá vstupní textilní a molitanový mikrofiltr. Kompaktnost zařízení umožňuje jeho skladování v horizontální i vertikální poloze. Hlučností 79 decibelů se tento model přibližuje k nejhlučnějšímu bezsáčkovému vysavači z našeho testu Electrolux EC41-2SW.

ETA 0516 90000 Ambito recenze

Dostatečná kapacita prachové nádoby

Tak jako modely Kärcher VC 3 a Rowenta RO4825EA, i bezsáčkovému vysavači ETA chybí možnost regulování sacího výkonu, což komplikuje jeho používání na různých typech povrchů. Hodnota akčního rádiusu je pro tento vysavač 8 m, zatímco délka přívodního kabelu se vytahuje na 5 m. Oba tyto parametry jsou srovnatelné s modelem Sencor SVC 511TQ. Co se týče objemu prachové nádoby, ten s optimální hodnotou 1,5 l uspokojí nejednoho spotřebitele otráveného neustálou a častou nutností vyprazdňování nádoby. Výhodou tohoto modelu je dostupnost různých nástavců v ceně produktu. Použít můžete během úklidu například polštářkovou hubici, štěrbinovou hubici či kartáček s jemnými štětinkami, přičemž podlahová hubice univerzálního využití je základním příslušenstvím příslušejícím ke kratší kovové sací trubici.

Zkušenosti s ETA 0516 90000 Ambito

Přestože bezsáčkový vysavač ETA nedisponuje možností regulace sacího výkonu a jeho přívodní kabel má podprůměrnou délku, patří tento vysavač k oblíbenějším kouskům nabízeným na trhu s těmito spotřebiči. Uživatelé chválí zejména jeho slušnou účinnost a sací výkon, který si hravě poradí se psí srstí uleželou ve vláknech koberce. Srdce spotřebitelů si získává také díky dokonalému vzhledu a uspokojivému poměru ceny a kvality. Potenciálním problémem může být tendence převrácení bezsáčkového vysavače v případě prudšího potáhnutí. Překvapující je, že navzdory vyšší hodnotě hlučnosti si nikdo v referencích nestěžoval na hlučný vysavač. Ba přímo naopak, chválili jeho relativně tichý chod. Dojem z nízké spotřeby a lehké skladnosti může zničit krátkost sací trubice, ale vylepšit už jen to, pokud by vysavač vykonával svou funkci sám, bez přičinění obsluhy.

Recenze a zkušenosti s bezsáčkovým vysavačem ETA 0516 90000 Ambito
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr ceny a kvality
Vynikající vzhled a výkon
Set různých nástavců

Negatíva

Krátká sací trubice a kabel
Tendence převrácení při prudším potažení

Příkon: 700 W ● Sací výkon: neuvedeno ● Filtr: HEPA H12 ● Trubice: kovová / teleskopická ● Délka kabelu: 5 m ● Akční rádius: 8 m ● Objem prachové nádoby: 1,5 l ● Hlučnost: 79 dB ● Hmotnost: 3 ,6 kg ● Dodatečná výbava: univerzální podlahová hubice, polštářová hubice, štěrbinová hubice, kartáček s jemnými štětinkami ● Barevné provedení: bílé s modrými a černými prvky ● Mokré vysávání: ne ● Regulace sacího výkonu: ne

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)