Orava OS-111 odstředivý odšťavňovač – recenze

Odšťavňovač Orava OS-111 s příkonem 1 000 W a možností nastavení úrovně výkonu. Objem nádoby na dužinu je 2 litry, nádoba na šťávu má objem jeden litr. Odnímatelné části lze mýt v myčce nádobí. Moderním prvkem je LCD displej s podsvícením.

Publikované: 20.12.2021
Aktualizované: 17.03.2022
Obsah článku:

Orava OS-111

Příkon 1 000 W, 5 rychlostí, 2litrová nádoba na odpad, litrová nádoba na šťávu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Model vhodný k pravidelnému (dennímu) používání. Odstředivý odšťavňovač Orava nabízí dostatek výkonu a velmi plynulou regulaci otáček až v pěti rychlostech. Zajímavým vylepšením je také malý podsvícený LCD displej. Designem sice nezaujme tak jako konkurenční modely, nicméně efektivita výtěžnosti je na velmi dobré úrovni.

Pět rychlostí a LCD displej

Kvalitní odšťavňovač s odstředivým mechanismem a velmi dobrým výkonem. Zařízení ke svému fungování využívá elektromotor s příkonem 1 000 W. Díky plynulé elektronické regulaci můžete nastavit až pět úrovní výkonu. Ke všemu slouží otočný regulátor a jednoduchý LCD displej s modrým podsvícením. Chválíme i nádobu na dužinu, která má objem dva litry a kterou lze zároveň vyprázdnit, aniž by bylo zařízení nutné rozebrat. Velmi nápadité řešení nabízí také nádoba na šťávu, jejíž objem činí jeden litr.

Orava OS-111 recenze

Samotný design je poněkud specifický a ne každému musí vyhovovat. Nechybí bezpečnostní pojistka, která zaručuje správné složení přístroje, jinak se nespustí. S údržbou je na tom odšťavňovač podobně jako konkurence. Odnímatelné části včetně nerezového sítka můžete mýt v myčce nádobí. Široký plnicí otvor vám ušetří práci s krájením ovoce či zeleniny.

Zkušenosti s Orava OS-111

Velice precizně zpracovaný model odšťavňovače se spoustou zajímavých inovativních prvků. Přestože na první pohled odšťavňovač Orava OS-111 působí jednodušeji, materiály jsou dostatečně kvalitní. Zařízení má dostatek výkonu a až pět stupňů regulace rychlosti. Nádoba na dužinu je samostatná a při jejím vyprazdňování není potřeba rozebírat celý spotřebič. Moderním prvkem je malý LCD displej s podsvícením. Zobrazuje aktuální rychlostní stupeň. Zařízení je při vyšších otáčkách hlučnější.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

LCD displej + 5 rychlostí
Výkon odšťavňovače
Jednoduchá obsluha

Negatíva

Design
Větší hlučnost

Příkon: 1 000 W ● Počet rychlostí: 5 ● Objem nádoby na šťávu: 1 l ● Objem nádoby na odpad: 2 l ● Hmotnost: 3,8 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)