Petzl Actik Core čelovka – recenze

Jde o model, jehož výbava adekvátně poslouží jak náročnějším uživatelům, tak i těm, kteří čelovku využívají spíše rekreačně. Čelovka disponuje třemi výkonnými LED světly, která dokážou svítit ve dvou režimech. Nechybí ani praktická modulárnost čelovky s rozepínatelnou sponou. Jednou z hlavních deviz této čelovky je hybridní napájení.

Publikované: 19.03.2021
Aktualizované: 14.06.2022

Petzl Actik Core

Vysoká výdrž baterie s hybridním napájením, dostatečná svítivost, ochrana vůči stříkající vodě a hlavně nízká hmotnost.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Naším dalším redakčním tipem na odlehčenou a kompaktnější čelovku pro mírně náročnější klienty je Petzl Actik Core. Nabízí vysokou výdrž baterie s hybridním napájením, dostatečnou svítivost, ochranu proti stříkající vodě a hlavně nízkou hmotnost.

Jako to bylo i v případě předešlého recenzovaného modelu Fenix HM51R, který je také určený pro sportovce, i v případě Actik Core je hlavní devízou důraz na nízkou hmotnost, komfort při nošení a solidní výdrž na nabití.

Trojice LED diod se postará o plně dostačující svítivost při jakékoliv sportovní aktivitě ve tmě, a to i včetně červeného světla, které dokáže fungovat i v blikajícím SOS módu. Intenzitu světla je možné regulovat prostřednictvím tří přednastavených programů – mód na blízko, dálku a pohyb.

Co naopak trochu zamrzí, je certifikace IPX4. V této cenové hladině a hlavně při sportovním zaměření tohoto produktu, bychom očekávali vyšší IP certifikaci, která by garantovala robustnější odolnost čelovky proti vodě a prachu.

O napájení se stará dobíjecí akumulátor Core, který dokáže fungovat v hybridním módu. Buď čelovka čerpá energii z vestavěného akumulátoru s kapacitou 1 250 mAh, nebo je možné využít záložní napájení prostřednictvím tří AAA baterií, které se však nenacházejí v balení. Naopak, součástí balenia je nabíjecí USB kabel na dobíjení vestavěného akumulátoru.

Velmi příjemně překvapí reflexní pásek, umyvatelná čelenka a komfortní rozpínající spona. To v kombinaci s příjemně nízkou hmotností (75 gramů), dostačující soustavou LED světel a solidní výdrží baterie dělá z této čelovky velmi solidního kandidáta na sportovní a rekreační aktivity.

Pokud se poohlížíte po kompaktní a sportovní čelence v cenové hladině kolem 55 eur a dokážete oželet ne úplně ideální odolnost proti vodě a prachu, Actik Core vás určitě nezklame.

Petzl Actik Core recenze

Petzl Actik Core barvy

Čelovka Petzl Actik Core

Petzl Actik Core náhradní baterie

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Odolnost proti stříkající vodě
Dobrá soustava LED diod
3 přednastavené módy jasu

Negatíva

Plastová konstrukce
Při každém dobíjení je nutné rozebrat čelovku
Absence vyšší odolnosti proti vodě a prachu

Světelný výkon: 450 lumenů ● Počet režimů: 3 ● LED diody: 3 (bílé a červené) ● Konstrukce: odolný polykarbonát ● Voděodolnost: částečná ● Napájení/baterie: akumulátor CORE (1250 mAh) ● Nabíjecí konektor: mikro-USB ● Hmotnost: 75 g


Prečítajte si

Hodnocení:
(79.8%)