Petzl Actik Core recenze čelovky

Jde o model, jehož výbava adekvátně poslouží jak náročnějším uživatelům, tak i těm, kteří čelovku využívají spíše rekreačně. Čelovka disponuje třemi výkonnými LED světly, která dokážou svítit ve dvou režimech. Nechybí ani praktická modulárnost čelovky s rozepínatelnou sponou. Jednou z hlavních deviz této čelovky je hybridní napájení.

Publikované: 19.03.2021
Aktualizované: 15.10.2021

Petzl Actik Core

Vysoká výdrž baterie s hybridním napájením, dostatečná svítivost, ochrana vůči stříkající vodě a hlavně nízká hmotnost.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Naším dalším redakčním tipem na odlehčenou a kompaktnější čelovku pro mírně náročnější klienty je Petzl Actik Core. Nabízí vysokou výdrž baterie s hybridním napájením, dostatečnou svítivost, ochranu proti stříkající vodě a hlavně nízkou hmotnost.

Jako to bylo i v případě předešlého recenzovaného modelu Fenix HM51R, který je také určený pro sportovce, i v případě Actik Core je hlavní devízou důraz na nízkou hmotnost, komfort při nošení a solidní výdrž na nabití.

Trojice LED diod se postará o plně dostačující svítivost při jakékoliv sportovní aktivitě ve tmě, a to i včetně červeného světla, které dokáže fungovat i v blikajícím SOS módu. Intenzitu světla je možné regulovat prostřednictvím tří přednastavených programů – mód na blízko, dálku a pohyb.

Co naopak trochu zamrzí, je certifikace IPX4. V této cenové hladině a hlavně při sportovním zaměření tohoto produktu, bychom očekávali vyšší IP certifikaci, která by garantovala robustnější odolnost čelovky proti vodě a prachu.

O napájení se stará dobíjecí akumulátor Core, který dokáže fungovat v hybridním módu. Buď čelovka čerpá energii z vestavěného akumulátoru s kapacitou 1 250 mAh, nebo je možné využít záložní napájení prostřednictvím tří AAA baterií, které se však nenacházejí v balení. Naopak, součástí balenia je nabíjecí USB kabel na dobíjení vestavěného akumulátoru.

Velmi příjemně překvapí reflexní pásek, umyvatelná čelenka a komfortní rozpínající spona. To v kombinaci s příjemně nízkou hmotností (75 gramů), dostačující soustavou LED světel a solidní výdrží baterie dělá z této čelovky velmi solidního kandidáta na sportovní a rekreační aktivity.

Pokud se poohlížíte po kompaktní a sportovní čelence v cenové hladině kolem 55 eur a dokážete oželet ne úplně ideální odolnost proti vodě a prachu, Actik Core vás určitě nezklame.

Petzl Actik Core recenze

Petzl Actik Core barvy

Čelovka Petzl Actik Core

Petzl Actik Core náhradní baterie

Klady a Zápory

Odolnost proti stříkající vodě
Dobrá soustava LED diod
3 přednastavené módy jasu

Plastová konstrukce
Při každém dobíjení je nutné rozebrat čelovku
Absence vyšší odolnosti proti vodě a prachu

Světelný výkon: 450 lumenů ● Počet režimů: 3 ● LED diody: 3 (bílé a červené) ● Konstrukce: odolný polykarbonát ● Voděodolnost: částečná ● Napájení/baterie: akumulátor CORE (1250 mAh) ● Nabíjecí konektor: mikro-USB ● Hmotnost: 75 g


Nejlepší čelovky 2021 + recenze

Hodnocené parametry Při přípravě recenzí vybraných produktů jsme v redakci dbali na to, abychom se soustředili na podstatné kvalitativní parametry . Nejde přitom jen o technické specifikace, ale i další vlastnosti a funkce, které je třeba brát v úvahu. I proto jsme při porovnávání čelovek hodnotili jednotlivé parametry na základě předem určené metodiky testování, přičemž každý z... Přečíst článek

Hodnocení:
(81%)