OneConcept Beef Butler gril na dřevěné uhlí – recenze

Levnější gril na uhlí, který zaujme svojí zdařilou konstrukcí. Potěší velká grilovací i odkládací plocha, praktická rukojeť či kolečka, která z něj dělají velmi dobře pojízdný přístroj. Tento gril se hodí i k uzení potravin a díky třem pochromovaným roštům na vaření umožňuje připravovat jídlo v různých výškách. Minusem je spodní rošt na uhlí, který má mřížky velmi daleko od sebe.

Publikované: 11.08.2022
Aktualizované: 04.01.2023
Obsah článku:

OneConcept Beef Butler

Gril na dřevěné uhlí, tři rošty, odkládací plocha a odnímatelný zásobník na uhlí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

OneConcept Beef Butler patří k levnějším grilům na dřevěné uhlí. Líbí se nám smoker konstrukce, která umí dodat jídlu kouřovou charakteristiku. Připravované pokrmy jsou opravdu chutné a mají specifickou vůni. Oceňujeme, že gril lze použít pro přímé i nepřímé grilování a s uzavíracím víkem i pro uzení potravin, což dodává tomuto grilu další přidanou hodnotu.

Nacházejí se na něm čtyři větrací otvory, které lze jednotlivě otevřít nebo zavřít. Díky tomu jsme si uměli podle sebe řídit udící proces. Plus dáváme za chytře vyřešenou nádobu na dřevěné uhlí, kterou lze snadno odebrat a tím pádem samostatně zapálit. Ještě dodáme, že spodní mřížka je vhodná pro odkládání grilovacích potřeb včetně uhlí či nádobí.

OneConcept Beef Butler recenze

Vyzdvihujeme velkou grilovací plochu a také dvě prostorné dřevěné police, které slouží pro odkládání grilovaného masa a nádobí. Ta větší přední je sklápěcí, díky čemuž je gril perfektně skladný a vejde se i do zahradního altánu. Pochvalu si zaslouží velmi dobrá pohyblivost grilu. Je zde praktická rukojeť a kolečka, která zvládají přesun i po mírně nerovném terénu.

Nevýhody produktu

Jak jsme naznačili, gril patří k těm levnějším, proto mu chybí například komín. Zklamal nás i návod na montáž, který byl velmi slabý, ale nakonec jsme si poradili a montáž nebyla až tak náročná.

Gril OneConcept Beef Butler

Minus dostává spodní rošt, který se používá pro uhlí nebo brikety. Výrobce mohl zvolit jiné řešení, protože uhlíky po vyhoření přepadávají na spodek. Doporučujeme proto, abyste si dokoupili plechový rošt s otvory, které budou hustší u sebe. Až na tyto drobné nedostatky jsme byli s grilem spokojeni. Při porovnání ceny a výkonu se jedná o povedený výrobek.

Parametry

Typ griluna dřevěné uhlí
Počet roštů3
Zahradníano
Pojízdnýano
Přenosnýano
Odkládací plochaano
Zásobník na uhlíodnímatelný
Rozměry100 x 95 x 55 cm
Hmotnost19 kg

Zkušenosti s OneConcept Beef Butler

Spotřebitelé ocenili velikost grilovací plochy, odkládací poličky, slušné zpracování i dobrou přenosnost. Plus dostal gril za pevnou konstrukci, jednoduchou montáž i skvělou cenu. Jak uvedli, přední skládací stůl a boční stolek napomáhají ergonomii a použitelnosti zařízení. Rukojeti jsou pevné a hlavní tělo, průduchy i mřížky jsou kvalitně zpracovány. Navzdory pochvalám uživatelé zmínili také jeho nedostatky. Jako nevýhody vnímají například dřevo na poličky, které je bez úpravy či nesmyslně vymyšlený spodní rošt na uhlí a brikety. Jelikož mají mřížky mezi sebou velké rozestupy, uhlíky i brikety přepadávají po vyhoření na spodek. Minus dostal i slabší návod k montáži a chybějící komín.

Recenze a zkušenosti s grilem na dřevěné uhlí OneConcept Beef Butler
Zdroj: Electronic-star.cz

Alternativy

Gril OneConcept Beef Butler potěší dobrou cenou i zdařilou konstrukcí. Spodní rošt na uhlí však výrobce nepromyslel a uhlí přes něj přepadává. Pokud vám uhlí nevyhovuje, ale chtěli byste podobný model, sáhnout můžete po konkurenčním elektrickém grilu Klarstein Gatsby. Tento gril lze používat na stole, ale i na zahradě, když jej položíte na dodávaný stojan. Pyšní se výkonem 2 000 W, což je pro domácí přípravu jídel dostačující. Počítejte ovšem s tím, že si za něj připlatíte. Vhodnou alternativou může být Fieldmann FZG 1007, který je na dřevěné uhlí a pořídíte si jej za přijatelnou cenu. Tento gril má šikovnou odkládací plochu, integrovaný teploměr a pohyblivé rošty. Pro ty, kteří hledají designový kousek, je k dispozici Proteco 62.22-GK-32. Tento gril bude ozdobou každé zahradní slavnosti. Je vyroben z keramiky a vyznačuje se jednoduchou obsluhou. Těm, kteří hledají gril jen pro občasné použití a chtějí co nejvíce ušetřit, doporučujeme poohlédnout se po produktu Dema Lyon. Je to velmi kompaktní gril s malými rozměry pro dřevěné uhlí.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vhodný na grilování i uzení
Tři pochromované rošty
Čtyři jednotlivě otevíratelné otvory
Velká grilovací i odkládací plocha
Snadná přenosnost díky rukojeti a kolečkům

Negatíva

Spodní rošt na uhlí
Absence komínu

Typ: na uhlí ● Počet roštů: 3 ● Odkládací plocha: ano ● Pojízdný: ano ● Odnímatelný zásobník na uhlí: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)