Dahua Imou IPC-S42FP kamera na dům – recenze

WiFi kamera s motorizovaným otáčením objektivu disponuje kvalitním širokým zorným polem. Výstupní záznam je v UHD kvalitě. K dispozici je i obousměrná komunikace. Noční režim je velmi detailní a nehrozí notifikace falešných poplachů. Dokáže rozpoznávat tváře a objekty, detekce pohybu je tak velmi přesná. Za účelem uchovávání záznamu využívá cloudové úložiště nebo microSD kartu. Kamera má vestavěný reflektor a sirénu. Spolupracuje s aplikací Imou Life. Kromě bezdrátového připojení lze využít také síťové připojení LAN.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Dahua Imou IPC-S42FP

UHD rozlišení, odolnost IP66, pohybový senzor, mikrofon a reproduktor, IR přísvit do 30 m, paměťová karta – max. 256 GB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Významným způsobem nás zaujala kamera na dům Dahua IPC-S42FP-Imou, působí velmi nenápadně a současně jde o perfektního strážce majetku. Vysoká kvalita záznamu ve dne i v noci je zárukou toho, že dokážete identifikovat vše potřebné. Data jsou přenášena pomocí bezdrátového WiFi připojení nebo LAN kabelu. Konstrukce je voděodolná a natáčení kamery lze provádět na dálku.

Noční záběry v perfektní kvalitě

S rozlišením 2 560 × 1 440 px (2K – UHD) se dočkáte opravdu kvalitních záběrů, které nabízejí detailní přehled o tom, co se děje ve sledovaném prostoru. Objektiv s ohniskem 3,6 mm se vyznačuje perfektní citlivostí na světlo, což je také výhodou při monitorování ve tmě. Noční záběry jsou silnou stránkou této kamery. Barevnému nočnímu režimu napomáhá IR přísvit do vzdálenosti až 30 metrů. Díky kvalitnímu objektivu je kvalita záznamu na vysoké úrovni. Detekce pohybu dokáže velmi intuitivně rozpoznat osoby či zvířata. Síťová kamera přenáší data bezdrátově přes WiFi síť nebo LAN kabel.

Dahua Imou IPC-S42FP recenze

Výrobce využívá aplikaci Imou Life, kterou si stáhnete do svého chytrého telefonu. K dispozici je i český jazyk. „Live“ záznam můžete sledovat ve Full HD rozlišení. Data jsou ukládána na externí úložiště – microSD kartu. Podporuje úložiště o velikosti až 256 GB, což je zárukou dlouhých hodin záznamu. Samozřejmě můžete využívat cloudové úložiště, které vyžaduje měsíční poplatek. Záleží také na službě, kterou budete využívat. Vestavěný je mikrofon a reproduktor. Kamera na dům tak dokáže fungovat i jako „vrátný“, resp. můžete s návštěvou komunikovat. Spolupracuje také s Google Assistant. Aplikace umožňuje nastavit časové spínání nebo spuštění pouze v případě, že kamera detekuje pohybNotifikace můžete dostávat přímo na mobil.

Siréna i vestavěný „reflektor“

Kamera má velmi povedený design. Konstrukčně jde o typickou dome kameru se stupněm krytí IP66. Velkou výhodou konstrukce je fakt, že umožňuje motorizované natáčení objektivu na dálku. Přímo v aplikaci můžete ovládat horizontální a vertikální úhel záběru. Dokážete tak pokrýt širší plochu. Zajímavostí je vestavěný reflektor, který lze v aplikaci aktivovat, případně jej můžete nastavit jako zastrašovací prvek během noci, pokud kamera zaznamená pohyb. Díky vestavěnému reproduktoru je k dispozici siréna, která je poměrně hlasitá (110 dB). Zloděje tak dokážete vyplašit akusticky i vizuálně.

Zkušenosti s Dahua Imou IPC-S42FP

Venkovní kamera na dům Dahua IPC-S42FP-Imou je spotřebiteli hodnocena velmi kladně. Jedná se o dražší model, který však zákazníky přesvědčil kvalitou záběrů nejen během dne, ale také v noci. Noční vidění je velmi efektivní. IR přísvit má skvělý dosah. Bezpečnostní kamera skvěle a chytře detekuje pohyb v noci i ve dne. Aplikace je v češtině a k dispozici máte řadu individuálních nastavení – časové spínání, spínání na základě detekce pohybu nebo nastavení reflektoru či sirény, které jsou k dispozici.

Recenze a zkušenosti s kamerou na dům Dahua Imou IPC-S42FP
Zdroj: Heureka.sk

Model Dahua má vestavěný mikrofon a reproduktor, takže můžete obousměrně komunikovat. Spotřebitelům se líbí i konstrukce kamery. Je velmi nenápadná. V aplikaci dokonce můžete konstrukci natáčet a měnit tak směr i úhel sklonu kamerového zařízení. WiFi připojení funguje bez problémů, případně lze využít LAN vstup. Výhodou je také možnost využívat cloudové úložiště či SD kartu, která může mít kapacitu až 256 GB. MicroSD karta není součástí dodávky. Jak zmiňujeme výše, jedná se o dražší model. Cena je úměrná kvalitě. Dobrý poměr ceny a kvality však splňuje i levná kamera na dům Xiaomi Imilab EC3 s 2K rozlišením záznamu a také otočnou konstrukcí.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Jednoduchá instalace
Kvalita záběrů a motorizované natáčení
Noční vidění a obousměrná komunikace

Negatíva

Bez výhrad

Rozlišení: 2 560 × 1 440 px – UHD ● Noční vidění: ano – IR přísvit do 30 m ● Paměťová karta: ano – max. 256 GB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Odolnost: IP66 ● Pohybový senzor: ano ● Mikrofon: ano ● Reproduktor: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(80.8%)