Xiaomi Mi Band 6 fitness náramek – recenze

Xiaomi Mi Band 6 patří v současnosti k nejprodávanějším fitness náramkům na našem trhu. Nachází se na něm až 30 sportovních funkcí, senzor pro měření tepu i okysličení krve. Tento chytrý náramek dále dokáže počítat spálené kalorie, monitorovat spánek či vaši dechovou frekvenci. Je vodotěsný, odolný, trochu těžší a má o něco kratší výdrž baterie.

Publikované: 20.08.2021
Aktualizované: 10.11.2022

Xiaomi Mi Band 6

Vodotěsný fitness náramek, 125mAh baterie, výdrž 6–14 dní, barevný AMOLED displej s 1,56″ úhlopříčkou, 30 sportovních funkcí, krokoměr, monitoring spánku, senzor okysličení krve a tepu, technologie Bluetooth 5.0, bez GPS, pro OS Android a iOS.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Xiaomi Mi Band 6 aktuálně patří k nejprodávanějším fitness náramkům na našem trhu. Spotřebitelské recenze jsou v drtivé většině pozitivní, disponuje nadprůměrným množstvím funkcí a jeho pořizovací cena je více než atraktivní. Mi Band 6 disponuje až 30 sportovními funkcemi. Kromě klasiky, jakou je krokoměr, který je nadprůměrně přesný, či počítání ujetých kilometrů, na něm najdete např. režim vysoce intenzivního tréninku, program na bowling, pilates či jógu a i basketbalový režim. Ani v tomto případě nejde o fitness náramek s GPS, trasování však zvládnete uskutečnit prostřednictvím GPS ve vašem telefonu.

Měření srdeční frekvence a úrovně stresu je samozřejmostí. Monitoring je v obou případech velmi přesný a doplněný o upozornění, která vás informují o nepravidelném tepu či nadměrném stresu. Výjimečný je senzor pro měření okysličení krve, kterým jsou vybaveny ještě 2 kousky v našem testu fitness náramků, konkrétně Niceboy X-fit Plus a Fitbit Charge 4. Ve srovnání s profesionálními, lékařskými zařízeními jde jen o orientační, ale i tak velmi nápomocné měření.

Chytrý náramek Xiaomi je schopný získané hodnoty využít pro kontrolu dýchání během spánku. Klasický spánkový režim, který také funguje více než přesně a spolehlivě, se na něm rovněž nachází. Za zmínku stojí i možnost zobrazení historie cvičení přímo na náramku, kde uvidíte uložené všechny sportovní aktivity, ukazatel PAI, který na základě vašeho věku, pohlaví, srdeční frekvence a míry denní aktivity vypočítá míru zdravého pohybu, či funkce sledování menstruačního cyklu a ovulace.

Telefonování přes náramek možné není. Můžete pouze odmítnout hovor, což je však vzhledem k vodotěsnosti do hloubky 50 m přirozené. Zklamáním je absence přednastavených odpovědí, které se nacházejí i u levnějšího modelu Samsung Galaxy Fit 2. Xiaomi Mi Band 6 je vybaven barevným AMOLED displejem s rozlišením 152 × 486 px a 1,56″ úhlopříčkou.

Displej aktivujete automaticky pohybem ruky. Alternativou je jeho zapnutí posunutím prstu nebo poťukáním. Na displeji se nacházejí 2 kolonky, které lze přes aplikaci nastavit podle osobních požadavků. V závislosti na nich na něm můžete sledovat stav baterie, měření srdeční frekvence, spálené kalorie, ušlé kroky, hladinu stresu či aktuální počasí.

Rozlišovací frekvence displeje je nižší, což stojí za trochu „sekajícím se obrazem“. Tento fakt však zároveň šetří baterii. Jas je nastavitelný v 5 úrovních. Při silnějším slunci je nutné využít nejvyšší stupeň, v opačném případě toho moc neuvidíte. Problémem je, že takové nastavení podstatně zkracuje výdrž baterie. Automatická regulace jasu chybí. Xiaomi Mi Band 6 je vybaven 125mAh baterií, která je v poměru k jeho funkcím podprůměrná. Proto musíte počítat s o něco častějším nabíjením, které trvá cca 120 min. Při plném využívání náramku je nutné nabití jednou za cca 6 dní, v úsporném režimu vydrží i 2 týdny.

Xiaomi Mi Band 6 recenze

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6 senzor

Xiaomi Mi Band 6 barvy

Xiaomi Mi Band 6 výběr barev

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výborný poměr mezi cenou, kvalitou a funkcemi
Pokročilé funkce i senzory a až 30 sportovních aktivit
Přesná měření

Negatíva

Bez možnosti volání a odpovídání na notifikace
Kratší výdrž baterie

Kapacita baterie = 125 mAh ● Udávaná výdrž baterie = 6–14 dní ● Typ/velikost/rozlišení/svítivost/materiál hlavního displeje = AMOLED / 1,56″ / 152 × 486 px / 450 nits / 2,5D tvrzené sklo ● Bluetooth = 5.0 ● Kompatibilita = OS Android (5.0+), OS iOS (10.0+) ● Paměť RAM = 2 MB ● Interní paměť = 32 MB ● GPS = ne ● WiFi = ne ● Vodotěsnost = ano (do 50 m) ● Rozměry = 18,6 × 47,4 × 12,7 mm ● Hmotnost = cca 24 g


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(72.2%)