Samsung QE55QN85B 4K televizor – recenze

Kvalitní Samsung televizor s kladnými referencemi zákazníků. Televizor Samsung disponuje úhlopříčkou 55 palců. Vybaven je novým procesorem Neo Quantum 4K. Smart TV využívá vylepšenou zobrazovací technologii Neo QLED s novými Quantum Mini LED diodami. Barvy, kontrast i jas jsou reálnější – obraz i zvuk jsou adaptivní a přizpůsobují se samotným scénám. Operační systém Tizen je ověřená kvalita. Množství vychytávek má také herní režim. Velmi dobrá je i konektivita díky HDMI, USB i LAN vstupům.

Publikované: 22.11.2022
Aktualizované: 03.01.2023
Obsah článku:

Samsung QE55QN85B

Inteligentní televizor s technologií Neo QLED, sytými barvami a adaptivním obrazem i zvukem, energetická třída F, umožňuje zrcadlit obrazovku.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Modelová řada televizorů Samsung z roku 2022 přináší nové inovace. Tento chytrý televizor je toho důkazem i spolu s pozitivními referencemi zákazníků. Vylepšená technologie Neo QLED a výkonnější procesor jsou zárukou ještě kvalitnějšího obrazu s lepším kontrastem. Pochlubit se může tenčími rámečky a Ambient mode+ režimem.

Vylepšený kontrast a nový procesor

Model televizoru Samsung QE55QN85B dnes patří s úhlopříčkou 139 cm mezi standardně velké televizory. Rozlišení obrazovky je 3 840 x 2 160 px. Použitá je technologie podsvícení Quantum Mini LED. Zákazníci jsou spokojeni s jeho kvalitou, protože stmívání i zapínání pixelů je maximálně plynulé. LED diody nikde neprosvítají i díky tenkým rámečkům. Velkou zásluhu na vyšší kvalitě obrazu má nová technologie Quantum Matrix Technology, která exaktně řídí ovládání. LED dioda zajišťuje optimální ostrost při jasných i tmavých scénách s černou barvou. Televizor dostal do výbavy také nový Neo Quantum Processor 4K. Procesor má umělou inteligenci, která zajišťuje vysoké 4K rozlišení a vylepšuje kvalitu obrazu během každé scény.

Samsung QE55QN85B recenze

Specifikem je také technologie Real Depth Enhancer, která zpracovává hloubku obrazu a zvýrazňuje objekty v popředí. Obraz tak zaostřuje na předměty jako lidské oko. O realistické barvy se stará dynamický kontrast, který se mění během scén. Samsung také představuje nové reproduktory s technologií Dolby Atmos a Q-Symphony. Vyzařování reproduktorů je směrováno nahoru, aby byl zážitek ze zvuku reálnější. Zvuk však můžeme na základě recenzí zákazníků označit jen jako průměrný. Výkon reproduktorů je 60 W. Řešením je dokoupení soundbaru. Samsungu se osvědčilo i zavádění nové funkce v podobě Smart Hub, který sdružuje veškeré multimediální obsah ve vašem TV – streamovací služby, herní konzole nebo další aplikace.

Herní režim a funkce SmartThings

Televizor se může pyšnit i dalšími technologiemi, jako Shape Adaptive Light Control nebo šetrný režim na ochranu očí. Díky adaptivnímu obrazu má TV Samsung široké pozorovací úhly a odrazy nehrozí díky antireflexní vrstvě. Operační systém Tizen je dobře znám. Smart TV podporuje také streamovací aplikace – Netflix, YouTube, O2 TV, HBO GO, Prime Video nebo Voyo. Integrována je WiFi i Bluetooth 5.2. Možné je také zrcadlení obrazovky nebo propojení TV s počítačem. Samsung podporuje také AirPlay.

4K televizor Samsung QE55QN85B

Milovníky her potěší extra herní režim, který je uzpůsoben pro herní konzole Xbox a PlayStation. Pokročilé funkce v herním režimu dávají jasně znát, že 120 Hz QLED panel dokáže poskytnout skutečnou 4K kvalitu a vždy jasný a ostrý obraz i při dynamických scénách ve hře. Hraní her v HDR režimu je umocněno funkcemi AMD FreeSync Premium Pro, které eliminují trhání obrazu a režimem Motion Xcelerator Turbo Pro+. Smart TV je určena do chytré domácnosti a přes aplikaci SmartThings dokážete TV bezproblémově připojit i k ostatním spotřebičům. Designovým prvkem je také Ambient Mode+ – obrazovka „splyne se stěnou“.

Zkušenosti se Samsung QE55QN85B

Pozitivní hodnocení jsou vždy dobrým signálem. Vybraný model nabízí velkou úhlopříčku 139 cm a vylepšené technologie obrazu. Spolupráce nové technologie Quantum Matrix Technology a Quantum LED diod funguje skvěle. Vylepšená je také hloubka obrazu a spotřebitelé jsou spokojeni s vyobrazením černé barvy. Ještě více vylepšené byly pozorovací úhly. Samsung QE55QN85B nezklamal ani konektivitou, 4x HDMI 2.1 a 2x USB, i když jen druhé generace, jsou dostatečnou podporou. Pokud by vám signál WiFi dělal vrásky, přítomen je také LAN vstup. Konektivita je rovněž plusem.

Recenze a zkušenosti s televizorem Samsung QE55QN85B
Zdroj: Heureka.cz

Majitele herních konzolí potěší herní režim a různé technologie, které vylepšují frekvenci FPS a eliminují trhání obrazu. Zvuk Dolby Atmos je průměrný a pro lepší zážitek je vhodné pořídit si soundbar nebo domácí kino. Adaptivní obraz a umělá inteligence se podepsaly na lepší reálnosti barev a dynamice scén – Real Depth Enhancer vykresluje předměty v popředí a zaostřuje způsobem jako lidské oko. Díky SmartThings se televizor rázem stane členem inteligentní domácnosti. Nechybí ani možnost hlasového ovládání v anglickém jazyce. Zákazníci pozitivně hodnotí i poměr ceny a kvality obrazu, kontrast obrazu a pozorovací úhly.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní obraz
Přepracovaný herní režim pro konzole
Skvělé podsvícení bez tmavých míst

Negatíva

Průměrný zvuk

Technologie zobrazení: Neo QLED ● Úhlopříčka: 55“ (139 cm) ● Rozlišení: 3 840 x 2 160 – 4K Ultra HD / HDR10+ Adaptive / HLG ● Operační systém: Tizen ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 – duální ● Konektivita: 4x HDMI – 2x USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Výkon reproduktorů: 60 W / Dolby Atmos ● Zrcadlení obrazovky: ano ● Energetická třída: F-G

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(79.6%)