Rovus Nano parní mop – recenze

Levný parní mop, který spotřebitelům nabídne absolutní základ – čištění za pomoci horké páry. Zaručen je rychlý ohřev, a to již během 10 sekund. Doba provozu je kratší, kolem 10 minut. Nádobka na vodu má 220 ml. Rovus Nano zanechává podlahu mokřejší, avšak teplota páry dosahuje až 125 °C, což je zárukou dostatečné dezinfekce. Méně praktický je nástavec na koberce. Příkon parního generátoru je 1 100 W.

Publikované: 25.01.2022
Aktualizované: 28.03.2024
Obsah článku:

Rovus Nano

Parní mop s oválnou hlavicí, příkon 1 100 W, doba ohřevu 10 s, objem nádobky na vodu činí 400 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V našem testu zaujal především nízkou cenou. A co za tak nízkou částku dostanete? Absolutní základ, funkční parní mop, který svými kvalitami nenadchne. Nicméně modelu Rovus nechybí výkon a také se velmi rychle nahřívá. Škoda jen menší nádobky a drobných funkčních chyb, které jeho cenu podtrhují.

Funkcionalita úměrná ceně

Parní mop Rovus je vybaven parním generátorem o příkonu 1 100 W. Výkon spotřebiči nechybí, což dokazuje i rychlá doba ohřevu, která činí pouhých 10 sekund. Pára má navíc teplotu až 120 °C, nemusíte používat žádné čisticí prostředky. Výsledky mytí jsou rozpačité. Rovus dokáže odstranit nečistoty, ale velmi často je podlaha příliš mokrá a se šmouhami. Avizují to i spotřebitelé. Přestože je parní mop vhodný na různé povrchy, nejvhodnější je na podlahy. Mop můžete používat i na dřevěné parkety, ale dávejte pozor na míru vlhkosti a podlahu raději mopujte kratší dobu, návlek v sobě udržuje poměrně dost vody a v kombinaci s horkou párou na dřevo nepůsobí nejlépe.

Rovus Nano recenze

Délku síťového kabelu výrobce neuvádí, ovšem vícero spotřebitelů tvrdí, že by mohl být delší. Násada mopu je teleskopická, což u více modelů nebývá zvykem. Používání a obsluha mopu jsou velmi jednoduché. Příliš praktické však není nalévání vody do nádobky. V balení je pro tento účel speciální nálevka. Mop nedisponuje ani regulací množství páry.

Bez kompromisů to nejde

Oválná hlavice mopu není zrovna šťastné řešení, dostupnost v oblasti rohů je horší. Kvalita návleků je sporná, jelikož jsou během mopování během pár minut zcela mokré, kvůli čemuž je následně příliš mokrá i podlaha. Na hlavici navíc nedrží úplně optimálně, především pokud použijete i nástavec na koberce, návlek sklouzává. Nádobka na vodu má jen 220 ml, a doba provozu činí kolem 27 minut.

Zkušenosti s Rovus Nano

Jestliže se snažíte dostat s cenou parního mopu co nejníže, pak je to určitě správná volba. Rovus Nano samozřejmě nenadchne, ale ani nezklame. Recenze spotřebitelů jsou kritické k některým funkčním prvkům. Například k tomu, že návlek se velmi rychle promočí nebo že nástavec na koberce vypadává. Parní mop Rovus je levný, splní svůj účel, ale zároveň je plný kompromisů – malá nádržka na vodu, nekvalitní návleky a nutnost častějšího doplňování vody. Za kvalitnější kousek v nižší cenové třídě považujeme univerzální parní mop Ariete 10v1 4164.

Recenze a zkušenosti s parním mopem Rovus Nano
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká cena
Rychlý ohřev

Negatíva

Návlek je příliš vlhký – mokrá podlaha
Nástavec na koberce vypadává
Malá nádržka na vodu

Příkon: 1 100 W ● Doba ohřevu vody: 10 s ● Doba provozu: 27 min. ● Objem nádobky na vodu: 400 ml ● Tvar hlavice: oválná ● Integrovaný ruční parní čistič: ne ● Délka síťového kabelu: - m ● Hmotnost: 1,3 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82%)