Spartan Jumbo recenze koloběžky pro dospělé

Městská koloběžka Spartan Jumbo s nosností do 100 kg je vybavena skládacím mechanismem. Rám koloběžky je z odlehčeného hliníku, podvozek je ocelový. Kola jsou vybavena ložisky ABEC 5, řídítka mají šířku 35 cm, jsou výškově nastavitelná, a to v rozmezí od 79 do 99 cm.

Publikované: 14.07.2021
Aktualizované: 03.09.2021

Spartan Jumbo

Městská skládací koloběžka, nosnost 100 kg, polyuretanová kola s průměrem 205 mm, ložiska ABEC 5, hmotnost 3,7 kg, nášlapná brzda.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Spartan Jumbo hodnotíme jako normální městskou koloběžku za dobrou cenu, která odpovídá její kvalitě. To je pravděpodobně důvod, proč patří k nejprodávanějším. Tato koloběžka má nosnost do 100 kg a je vybavena skládacím mechanismem. Rozkládání a skládání se ukazuje jako poněkud problematické, ovšem vzhledem k zmíněné pořizovací ceně jde spíše o drobnost.

Rám koloběžky je vyroben z odlehčeného hliníku. Její podvozek je ocelový. To je důvod její nízké hmotnosti, která se pohybuje okolo 3,5 kg. Kola z polyuretanu mají průměr 205 mm, což je srovnatelné s naším cenovým trhákem, modelem Master Cruiser. Tento parametr oceníte zejména při jízdě po různých nerovných površích, např. kočičích hlavách. Zároveň vás musíme upozornit, že Spartan Jumbo není uzpůsobena k ježdění mimo asfaltové cesty či jiné pevné a rovné povrchy.

Kola jsou vybavena ložisky ABEC 5, což tento model opět řadí k těm takříkajíc normálním, které jsou vhodné pro nenáročné spotřebitele. Řídítka se šířkou 35 cm, což je dost málo, jsou výškově nastavitelná, a to v rozmezí od 79 do 99 cm. Tuto koloběžku proto doporučujeme osobám s výškou nad 160 cm. Nášlap s délkou 32 a šířkou 12 cm je rovněž jakousi klasikou, což platí i o nášlapné brzdě na zadním kole.

Spartan Jumbo recenzia

Kolobežka pre dospelých Spartan Jumbo

Skladacia kolobežka Spartan Jumbo

Spartan Jumbo kolesá

Klady a Zápory

Dobrý poměr mezi cenou a kvalitou
Pevná konstrukce
Skládací a kompaktní

Vhodná jen k nenáročnému ježdění v nenáročném terénu
Náročnější skládání/rozkládání
Užší řídítka

Nosnost = 100 kg ● Výška/šířka řídítek = 78–98 / 35 cm ● Rozměry nášlapu = 32 × 12 cm ● Celkové rozměry rozložené/složené koloběžky = 80 × 81 × 35 cm / 80 × 34 × 13 cm ● Typ kol = polyuretanová ● Průměr kol = 205 mm ● Ložiska = ABEC 5 ● Materiál rámu = 80% odlehčený hliník ● Brzda = nášlapná ● Hmotnost = 3,7 kg


Nejlepší koloběžky pro dospělé 2021 + recenze

Hodnocené parametry Výběr vhodné koloběžky pro dospělé by se neměl odvíjet jen od technických parametrů, ale také od toho, na co přesně ji chcete používat. Koloběžky se dají rozdělit do 3 základních kategorií, a to na ty freestyleové na triky, městské na běžné ježdění a sportovní na delší tratě, které jsou vhodné i do náročnějšího terénu. V našem testu koloběžek najdete... Přečíst článek

Hodnocení:
(81.6%)