Xiaomi Hutt W55 robotický čistič oken – recenze

Špičkový robotický čistič určený na veľké plochy dokonale odstraňuje nečistoty vďaka vysokofrekvenčným vibráciám a hranatému tvaru, ktorý mu umožňuje ľahký prístup do rohov okien a iných umývaných plôch. K dispozícii sú tri nastaviteľné frekvencie prítlaku, ktoré zaisťujú lepší výkon v rôznych podmienkach v súvislosti so znečistením a samotným povrchom umývanej plochy. Výhodou je optimalizácia systému vzduchového potrubia, ktorá zaručuje nízku hlučnosť počas prevádzky zariadenia.

Publikované: 17.04.2023
Aktualizované: 16.07.2024
Obsah článku:

Xiaomi Hutt W55

Hranatý čistič na výlohy, okna, zrcadla, dřevěné dveře, keramické dlaždice, pohyby zařízení ve tvaru „N“ a „Z“, výdrž záložní baterie 20 min., manuální a dálkové ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Špičkový robotický čistič oken Xiaomi je určen také na velké plochy, jako jsou výklady, zrcadla, keramické dlaždice na stěnách, přičemž v dokonalém vyhnutí se překážkám mu dopomáhá inteligentní navigační systém. Nezachytí se tak ani o kliky oken. Na rozdíl od vítěze testu Mamibot W120 jsou k dispozici jen dva způsoby ovládání, a to manuálně prostřednictvím tlačítek přítomných na samotném zařízení nebo za pomoci dálkového ovládání. Dobrý dojem vzbuzuje tichý chod na úrovni 60 dB, což zajišťuje vysoký průtok v systému vzduchového potrubí.

Xiaomi Hutt W55 recenze

Výkonné čištění a stabilní úchyt

O dokonalé odstranění i hrubších nečistot se starají vysokofrekvenční vibrace, přičemž ani tvar není v souvislosti s čistícími schopnostmi zanedbatelný. Právě hranatost čističe oken totiž umožňuje snazší přístup do rohů oken. Tento konkrétní robotický čistič oken navíc disponuje pohyblivou hlavicí, která se dostane nejen do rohů, ale také k hranám čištěných ploch. Také má dva boční kartáče, které šetrně odstraňují nečistoty, prach a lepkavé stopy zanechané na oknech. K dispozici jsou 3 různá nastavení přítlaku zajišťující lepší výkon na základě zjištěných podmínek různých čištěných povrchů. Kromě výkonného sacího motoru se o stabilitu zařízení na vertikální ploše zasluhují také senzory proti smyku a pádu.

Průměrné vybavení, ale stále slušný výkon

Jak Mamibot W120, tak i robotický čistič oken Xiaomi se po ploše pohybuje ve tvaru „N“ nebo „Z“. Přesný směr pohybu závisí na rozměrech, tvaru čištěné plochy a detekci případných překážek. V souvislosti s bezpečností jde o klasické vybavení bezpečnostním lankem a záložní baterií s 20minutovou výdrží v případě výpadku elektřiny. I přesto, že zařízení nedisponuje žádnými speciálními funkcemi, vodními ostřikovači či jinými, práci usnadňujícími součástkami, podává nadprůměrný výkon, což je v případě pomocníků do domácností ten nejdůležitější aspekt.

Robotický čistič oken Xiaomi Hutt W55

Skúsenosti s Xiaomi Hutt W55

Robotický čistič oken Xiaomi k podivu nabízí nejen lehké a tenké provedení vhodné do jakékoli domácnosti, ale i variabilní frekvence čištění či funkci identifikování rámů a překážek, čímž převažuje své nedostatky v podobě neexistujícího ovládání mobilní aplikací nebo chybějících vodních ostřikovačů. Jak spotřebitelé uvedli, není třeba od tohoto cenového trháku čekat zázraky, avšak za danou cenu produkuje opravdu slušný výkon a uspokojující výsledky.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výkonné zařízení
Lehké a tenké tělo
Variabilní frekvence čištění

Negatíva

Nedostupnost mobilní aplikace k ovládání
Žádné speciální funkce a vybavení

Typ napájení: kabelové ● Ovládání: manuální (tlačítka na zařízení), dálkové ovládání ● Tvar čističe: hranatý ● Hmotnost: 1,8 kg ● Hlučnost: 60 dB ● Omyvatelné povrchy: výklady, okna, zrcadla, dřevěné dveře, keramické dlaždice ● Pohyb zařízení: tvar „N“ a „Z“ ● Minimální pracovní plocha: neuvedená ● Bezpečnostní prvky: bezpečnostní lanko + záložní baterie ● Výdrž záložní baterie: 20 minut ● Dodatečné funkce: 2 boční kartáče, variabilní frekvence odsávání


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)