Tesla RoboStar W600 robotický čistič oken – recenze

Společnost Tesla je významná ve světě elektroniky a ekologických řešení, proto není vůbec překvapivé, že přišla na trh s vlastním modelem robotického čističe oken. Člověk by však očekával, že bude fungovat na nabíjecí akumulátor, avšak opak je pravdou, ai tento model čističe v našem testu využívá k pohonu elektrickou energii. Senzory na spodní straně zařízení zabezpečují jeho bezpečný pohyb po čištěném povrchu, kterým mohou být nejen okna, ale také zrcadla, skleněné části sprchových koutů a jiné větší hladké plochy o minimálních rozměrech 50 x 50 centimetrů.

Publikované: 17.04.2023
Aktualizované: 09.06.2023
Obsah článku:

Tesla RoboStar W600

Hranatý čistič na rámová okna, okna bez rámů, zrcadla, sprchové kouty, pohyby zařízení ve tvaru „N“ a „Z“, minimální pracovní plocha 50 x 50 cm, výdrž záložní baterie 10 min., manuální a dálkové ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pět režimů s pětivrstvými utěrkami

Robotický čistič oken Tesla disponuje 5 různými režimy čištění povrchů – automatický režim, režim ručního ovládání pomocí dálkového ovládání, režim čištění ve tvaru „N“, režim pohybu zařízení ve tvaru „Z“, a čištění okna ve tvarech „N“ i „Z“. Číslo pět je v případě tohoto čističe pravděpodobně magickým, protože pět vrstev mají také speciální utěrky určené pro tento model. Jedna vrstva je určena pro odstranění skvrn, další je měkčenou vrstvou, třetí vrstva absorbuje vodu, čtvrtá je také měkčená a finální vrstva je fixační. Všechny vyjmenované části utěrek se podílejí na dokonalé čistotě okna, kterou zařízení po dokončení mycího procesu za sebou zanechává.

Tesla RoboStar W600 recenze

Když se podprůměr setká s nadprůměrem

Ve srovnání s produktem Ecovacs Winbot W1 Pro však u Tesly dochází k většímu skoku dolů, a to v souvislosti s výdrží záložní baterie, která slouží zařízení v případě, že dojde k náhlému výpadku elektrické energie v době, kdy je právě v provozu. Oproti půlhodinovému časovému rozmezí nabízenému robotickým čističem oken Ecovacs, je těch 10 minut od Tesly jedním velkým nedostatkem. Velkým plusem je však bezpečnostní lanko, které není třeba připevňovat k pevnému objektu v místnosti, jelikož je vybaveno karabinou s přísavkou. Tu lze umístit na okno, ale i na jiné pevné místo, na které se tato komponenta dokáže pevně uchytit.

Zkušenosti s Tesla RoboStar W600

Robotický čistič oken Tesla dokáže výrazně ušetřit čas spotřebiteli, který si chce odpočinout od neustálého čištění skleněných povrchů v domácnosti. Snadné ovládání a čistota oken jsou nejdůležitějšími pozitivy, která by měla mluvit za vše. Přestože k tomuto modelu není dostupná mobilní aplikace určená k nastavení zařízení, kvalitu čištění a spokojenost s výkonem ze strany spotřebitelů to nezmění. V souvislosti s čištěním rohů oken sice dochází k menším obtížím, ale tento elegantní černobílý pomocník do domácnosti i přesto stojí za zvážení.

Recenze a zkušenosti s robotickým čističem oken Tesla RoboStar W600
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

I na velká okna
Poměr ceny a kvality čištění
Bezpečnostní lanko a karabina s přísavkou

Negatíva

Není dostupná mobilní aplikace
Těžší čistí rohy oken

Typ napájení: kabelové ● Ovládání: manuální (tlačítka na zařízení), dálkové ovládání ● Tvar čističe: hranatý ● Hmotnost: 1,45 kg ● Hlučnost: 60 dB ● Omyvatelné povrchy: rámová okna, okna bez rámů, zrcadla, sprchové kouty ● Pohyb zařízení: tvar „N“ a „Z“ ● Minimální pracovní plocha: 50 x 50 cm ● Bezpečnostní prvky: bezpečnostní lanko s karabinou + záložní baterie ● Výdrž záložní baterie: 10 minut ● Dodatečné funkce: akustická a vizuální signalizace, duální rozprašování vody

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)