Xiaomi Imilab EC3 kamera na dům – recenze

Patří k oblíbeným WiFi kamerám na našem trhu. Výhodou této venkovní kamery je vysoké, 2K rozlišení a otočná konstrukce (otáčení není motorizované). Využívá přenos WiFi signálu a zároveň dokáže fungovat jako zesilovač signálu – hotspot. Kamera má integrovaný mikrofon a reproduktor a při detekci pohybu dokáže spustit výstražnou sirénu. Během nočního režimu využívá přisvětlování IR diodami.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Xiaomi Imilab EC3

UHD rozlišení, odolnost IP66, pohybový senzor, mikrofon a reproduktor, noční vidění, paměťová karta – max. 64 GB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Ke sledování svého domu můžete použít i tuto exteriérovou otočnou kameru Xiaomi, která se na našem trhu těší velké popularitě. Kamera k přenosu dat využívá bezdrátové WiFi připojení. Disponuje paměťovým slotem na microSD karty s kapacitou maximálně 64 GB. Objektiv kamery umožňuje obraz zoomovat, kameru lze otáčet na dálku a disponuje také nočním viděním.

Kvalitní záznam a praktický hotspot

Xiaomi Imilab EC3 je cenově dostupná kamera s kvalitním záznamem ve 2K kvalitě. Objektiv má rozlišení až 2 304 × 1 296 px. Obraz je velmi čistý a jasný. Spotřebitelé pozitivně hodnotí i noční záběry. Kamera má zabudovanou infračervenou diodu k přisvětlování za zhoršených světelných podmínek. Horší je to v noci jen při rozeznávání pohybu osob, kdy kamera občas detekuje i hmyz před objektivem a upozorní vás notifikací (pokud je máte spuštěné). Viditelnost v noci je zhruba 15 metrů. Přítomný je mikrofon i reproduktor, takže je možné obousměrně komunikovat. Kamera nahrává i zvuk. Zařízení využívá WiFi připojení, ale rovněž je k dispozici LAN vstup k připojení ethernetového kabelu – přímo do sítě. Výhodou je, že kameru můžete využívat jako hotspot a zesilovač WiFi signálu.

Xiaomi Imilab EC3 recenze

Konstrukce kamery je otočná o 270° horizontálně a 47,5° vertikálně. Zorné pole lze ovládat na dálku. Kamera tak má velmi široký úhel záběru. Nechybí ani pohybový senzor. Prostřednictvím aplikace Xiaomi Mi Home můžete nastavit automatické spouštění. Zdarma je k dispozici cloudové úložiště (sedm dní, následně je zpoplatněno). Jinak zařízení ukládá na microSD kartu, maximální kapacita TF slotu je však pouze 64 GB. WiFi kamera na dům má integrovaný reproduktor a také lze aktivovat zastrašovací sirénu.

Nepřesný návod, ale skvělá aplikace

Někteří spotřebitelé výrobce kritizovali, že součástí balení není český návod. Proto je případné spuštění poněkud náročnější. Na internetu je však několik videonávodů, které vás spuštěním a montáží kamery bez problémů provedou. Aplikace je velmi intuitivní a jednoduše v ní nastavíte to, co potřebujete, ať už se jedná o časové spínání nebo nastavení detekce pohybu. Záznam kamery můžete sledovat live nebo z archivu (cloud). Výhodou je, že pokud máte kamer v domácnosti víc, můžete mezi nimi v aplikaci přepínat.

Bullet konstrukce kamery není úplně nenápadná, a to i vzhledem k bílé barvě, nicméně je velmi odolná. Disponuje stupněm odolnosti IP66, takže prach, voda, déšť či mráz nejsou problém. V zimním období odolá teplotám až do minus 30 °C, konstrukce je voděodolná a problémem není ani přímé slunce.

Zkušenosti s Xiaomi Imilab EC3

Zákazníky těší především poměr ceny a kvality. Design je kontroverzním tématem, mnohým bullet konstrukce vyhovuje, jiným přijde příliš nápadná a nemoderní. Přestože jsou na trhu mnohé levné kamery na dům, Xiaomi je alternativa, která za danou cenu nabídne opravdu hodně užitku. Velmi dobře hodnotí spotřebitelé noční vidění a také možnost otáčení kamery, čímž se výrazně zvětšuje úhel záběru a flexibilita kamery. Také možnost využívat kameru jako WiFi hotspot určitě není na škodu.

Recenze a zkušenosti s kamerou na dům Xiaomi Imilab EC3
Zdroj: Heureka.sk

Detekce pohybu funguje spolehlivě, ale v noci někdy kamera hlásí pohyb i v okamžiku, kdy se před objektivem mihne hmyz, detekce je tak méně intuitivní. Detekce pohybu osob v noci probíhá zhruba na vzdálenost 10 metrů. Kvalita konstrukce je skvělá. Přestože jde o plastové části, ABS plast je odolný, svědčí o tom i zvýšená odolnost IP66 proti vodě, prachu, mrazu a kameře neškodí ani přímé slunce. Na škodu je, že dodávaný návod (u většiny kusů) není v češtině ani slovenštině. Samotná aplikace je sice v angličtině, ale je velmi přehledná. Maximální kapacita externí microSD karty je jen 64 GB. Konkurenční kamera na dům TP-Link Tapo C310 disponuje kapacitou až 128 GB.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Otočná konstrukce
Poměr ceny a kvality
Dálkový ovladač

Negatíva

Problémy s notifikacemi při detekci pohybu
Nepřesný návod na spuštění

Rozlišení: 2 304 × 1 296 px – UHD ● Noční vidění: ano – IR přísvit ● Paměťová karta: ano – max. rozlišení 64 GB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Odolnost: IP66 ● Pohybový senzor: ano ● Mikrofon: ano ● Reproduktor: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(81%)