Electrolux EW6F428BC pračka s předním plněním – recenze

Kvalitní a spolehlivá pračka s předním plněním s 8 kg kapacitou pracího bubnu. Automatická pračka disponuje bohatou nabídkou 14 programů. Nechybí ovšem ani technologie Fuzzy Logic, díky které pračka automaticky nastaví parametry pracího cyklu – čas, teplota, otáčky i typ programu. V rámci programu AntiAllergy využívá i horkou páru. Pračka je velmi tichá i během odstřeďování. Ovládací panel má LED displej. Mezi funkcemi je odložený start nebo TimeManager pro individuální nastavení.

Publikované: 09.11.2022
Aktualizované: 02.04.2024
Obsah článku:

Electrolux EW6F428BC

Pračka s předním plněním s kapacitou 8 kg, max. počet otáček 1 200 ot./min., 14 programů, třída účinnosti odstřeďování B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Spokojenost zákazníků je jedním z hlavních ukazatelů kvality produktů. Předem plněná pračka Electrolux má v základu velký prací buben a řadu praktických pracích programů. Mezi nimi i automatický režim nebo parní program pro alergiky. Pračka patří do energetické třídy D.

Fuzzy Logic automatika a programové menu

Model pračky Electrolux patří mezi moderní spotřebiče. Pračka sice není vybavena Bluetooth ani WiFi technologiemi, ale přítomen je systém Fuzzy Logic. Díky němu dokáže pračka automatizovat prací cyklus. V kombinaci s technologií SensiCare dokáže pračka automaticky nastavit čas, teplotu vody i počet otáček. Inteligentní systém dokáže identifikovat typ tkaniny a zvolí nejlepší cyklus pro šetrné praní. O programovou nabídku rozhodně není nouze. Electrolux WE6F428BC má v základu 14 pracích programů. Ty volíte za pomoci otočného ovladače uprostřed předního panelu.

Electrolux EW6F428BC recenze

K dispozici jsou programy, jako Eco, bavlna, syntetika, rychlé praní (14 minut), které je určeno spíše k odmáčení skvrn, program na hedvábí, vlnu, sportovní prádlo nebo samostatné máchání. Specifikem je antialergický program s párou, který je určen pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou. Za nevýhodu považujeme, že páru nelze využít u jiných programů, kromě právě AntiAllergy. Potěší, že nápisy u ovladače jsou v CZ jazyce. K přehlednosti ovládání napomáhá také jednoduchý LED displej – zobrazuje zbývající čas, teplotu či počet otáček. Samostatné tlačítko má program předpírky, extra odstřeďování nebo odložený start. Přímo stisknutím tlačítka start se aktivuje automatický program.

Úprava času praní a tiché praní

Maximální náplň pracího bubnu je 8 kg – 53 litrů a spotřebič má standardní rozměry. Uživateli je velmi oblíbená funkce TimeManager. Díky ní si můžete nastavit délku pracího cyklu, zkrátit jej a ušetřit tak čas či energii. Pračka přitom podle množství vždy stanoví minimální dobu praní. Spotřebič patří do energetické třídy D.

Pračka a sušička Electrolux EW6F428BC

Hlučnost pračky je velmi nízká, a to bez ohledu, zda pračka peří nebo je již v režimu odstřeďování. Maximální hladina hluku je 73 dB při odstřeďování. V případě odstřeďování uživatelé v recenzích avizovali, že je oblečení velmi dobře zbaveno vlhkosti a pračka nějakým způsobem neztrácí stabilitu ani při vysokých otáčkách. Spotřebič má také ochranu proti vytopení. V některých případech však nebyla dodávána s hadicí se systémem AquaStop. Na invertorový motor platí výrobcem garantovaná záruka až 10 let.

Zkušenosti s Electrolux EW6F428BC

Velice dobře hodnocený model pračky Electrolux má rozhodně čím zaujmout. Ve své podstatě se jedná o standardní pračku s 8kg kapacitou pracího bubnu. Zákazníci jsou však velmi spokojeni s účinností pracích cyklů o odstřeďování. Z recenzí zákazníci nejčastěji chválí velmi tichý chod pračky, a to i při vyšších otáčkách. Uživatelé těší také jednoduché a přehledné ovládání. Nápisy na ovládacím panelu jsou v češtině. Také potěší funkce TimeManager, kde si můžete upravit čas pracího cyklu. Parní funkce je k dispozici, ale páru lze použít pouze u programu AntiAllergy Vapour.

Recenze a zkušenosti s pračkou Electrolux EW6F428BC
Zdroj: Heureka.sk

Pračka je dostupná za velmi výhodnou cenu. Volně stojící model má invertorový motor, který je chráněn 10letou zárukou. Kvalita zpracování je na vysoké úrovni. Některým zákazníkům vadilo, že součástí balení nebyla hadice s AquaStop ventilem. Někteří prodejci ji přibalují dodatečně, je tedy vhodné informovat se u samotného prodejce, u kterého spotřebič kupujete. Celkově je pračka velmi dobrou volbou a pro běžného spotřebitele splní všechna očekávání.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Účinné odstřeďování a praní
Možnost úpravy času praní
Tichý provoz

Negatíva

Bez hadice s AquaStop ventilem

Typ: pračka s předním plněním ● Energetická třída: D ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 8 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 73 dB ● Parní funkce: ano ● Smart technologie: ne ● Rozměry: 60 cm x 85 cm x 54,7 cm (Š x V x H)

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(83%)