Garmin Forerunner 955 sporttester – recenze

Sportovní hodinky Garmin Forerunner 955 zaujmou pěkným designem a spoustou praktických funkcí. Samozřejmostí jsou všechny nejznámější sporty a přesné metriky, které ocení amatéři i profesionálové. Výhodou je integrovaná paměť 32 GB a možnost přidat si do zařízení vlastní skladby. Sporttester je vodotěsný do 5 ATM, zvládá měřit tep, okysličení krve i monitorovat spánek. Potěší přesné GPS a možnost plánovat si trasy. Výdrž baterie je slušná, v režimu smart hodinek umí pracovat až 15 dní, při zapnutém GPS je to 42 hodin. Oceňujeme nízkou váhu, jednoduché kombinované ovládání pomocí dotykového displeje a bočních tlačítek. Tlačítka jsou dostatečně vystouplá a pohodlná. Minusem hodinek je displej, kolem kterého je tlustý rámeček. Výrobce mohl tento prostor využít. Kritika padá také na barvy displeje, které jsou mdlé a málo výrazné. Za danou cenu se jedná o zajímavý sporttester, který nabídne podrobné statistiky o vašich sportovních aktivitách.

Publikované: 18.01.2023
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Garmin Forerunner 955

Transflektivní MIP displej s úhlopříčkou 1,3 palce, vodotěsnost do 5 ATM, max. výdrž baterie 15 dní, běh, cyklistika, fitness, chůze, jóga, lezení, lyžování, outdoor, plavání, tenis, turistika, veslování.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Sporttester za přiměřenou cenu ocení běžci, atleti, ale i amatérští sportovci, kteří chtějí mít přehled o své kondici. Přinášejí všechny podstatné funkce, které by měly mít sportovní hodinky. Zaznamenávají pohybové aktivity, měří srdeční frekvenci či monitorují spánek. Líbilo se nám, že hned po probuzení jsme měli přehled o kvalitě spánku, regeneraci či předchozí tréninkové zátěži, věděli jsme tak, ať už je vhodný čas pro plánované cvičení nebo je nutný odpočinek. Běžci ocení bezplatný adaptivní tréninkový program, který je určen pro 5 nebo 10kilometrové trasy a půlmaraton.

Za zmínku stojí také praktická funkce Real-Time Stamina, která sleduje a reguluje fyzickou zátěž přímo během cvičení. Díky ní jsme se vyhnuli přetížení a únavě. Tato funkce je dostupná při mnoha sportech. Nechybí integrované profily pro triatlon, cyklistiku, plavání nebo halový běh a další sporty. Mezi cvičením a závodem se jednoduše přepíná pomocí tlačítka na hodinkách. Velkým benefitem jsou podrobné mapy, které jsou napojeny na několik globálních družicových navigačních systémů. Informace o přesných souřadnicích a vzdálenosti jsme tak měli také na místech, kde není jiný signál.

Hodinky jsou vodotěsné do 50 metrů a nechybí jim pulzní oxymetr či kvalitní konstrukce. Oceňujeme slušnou výdrž na jedno nabití, která je v režimu smart hodin až 15 dní. Se zapnutým GPS se výdrž zkracuje na 42 hodin a v režimu UltraTrac™ je to kolem 80 hodin. Plusové body dáváme za nízkou hmotnost sporttesteru, ale také pěkný a luxusně působící vzhled. Ovládání je jednoduché a probíhá duálně pomocí dotykového displeje a bočních tlačítek.

Ty, kteří během sportu rádi poslouchají hudbu, potěší integrovaná paměť 32 GB, pojme cca 500 skladeb. Ženy ocení možnost sledování menstruačního cyklu nebo průběhu těhotenství. Za praktickou funkci považujeme asistenta a detekci nehody. Pokud hodinky vyhodnotí, že došlo k nehodě, automaticky odešlou údaje o aktuální poloze nouzovým kontaktům. Nové trasy lze plánovat a vyhledávat v aplikaci Garmin Connect a také v aplikacích Strava a Komoot, které lze automaticky synchronizovat s hodinkami.

Garmin Forerunner 955 recenze

Nevýhody produktu

Hodinky se nám používaly velmi dobře, mají praktické funkce, ale zklamal nás displej. Ten má kolem hrubý černý okraj, který je naprosto zbytečný. Výrobce mohl tento prostor využít a dotyková plocha by tak byla o něco větší. Nepotěšily nás ani barvy displeje. Jsou příliš mdlé a málo výrazné či syté. Je to daň za delší výdrž baterie na jedno nabití. Pokud jste „rozmazlení“ z kvalitnějších displejů, například z těch, které používá ve svých smart hodinkách Apple, z tohoto displeje budete zklamáni. To však nic nemění na faktu, že i tento displej je poměrně dobře čitelný na slunci, ale nedostatky na něm vidět. Některým mohou chybět určité druhy sportu, např. in-line bruslení.

Sporttester Garmin Forerunner 955

Parametry

Velikost displeje1,3 palce
Rozlišení displeje260 x 260 px
Typ displejeTransflektivní MIP
Tvar ciferníkukulatý
Sklíčko displejeCorning® Gorilla® Glass DX
Integrované GPS a GLONASSano
Integorvaný hudební přehrávačano
Vnitřní paměť32 GB
Bezkontaktní platbyano (Garmin Pay)
Vodotěsnostdo 5 ATM
Funkce detekce nehodano
Měření tepuano
Monitoring spánkuano
Pulsní oxymetrano
Krokoměrano
Výškoměrano
Barometrano
Teploměrano
Kompasano
Alarm a budíkano
Notifikace z mobiluano
KonektivitaANT+, WiFi, Bluetooth
Maximální výdrž baterie15 dní
Hmotnost52 gramů

Zkušenosti s Garmin Forerunner 955

Tento sporttester podle uživatelů nabízí vše, co potřebuje amatérský i profesionální sportovec. Mnozí chválí přesné GPS, dlouhou výdrž baterie i nízkou hmotnost hodinek, díky které se dobře nosí. Naopak, někteří nebyli spokojeni s displejem. Vadily jim málo výrazné barvy a hrubý černý okraj kolem displeje. Minusem byly chybějící sporty, například in-line bruslení. Plus dostaly hodinky za jednoduché kombinované ovládání i za zlepšení oproti modelu 945. Vyzdvihli výpočet vzdálenosti při plavání a to i při stylu prsa. Potěšilo je mnoho nových měření či vylepšený senzor. Pár uživatelů by uvítalo nižší cenu. Celkově se hodinky setkaly s kladnými ohlasy.

Recenze a zkušenosti se sporttesterem Garmin Forerunner 955
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Garmin Forerunner 955 nabízí mnoho sportovních funkcí a slušnou výdrž baterie. Mají však tlustý rám kolem ciferníku a málo výrazné barvy displeje. Vhodnou alternativou mohou být například Polar Grit X PRO. Jedná se o vysoce odolné hodinky s přesným snímáním tepu a více než 130 sportovními režimy. Pokud nechcete za hodinky tak mnoho platit, poohlédněte se po Suunto Core nebo Polar Pacer Pro. Jedná se o chytré sportovní hodinky ze střední cenové kategorie. Pokud se nechcete starat o časté nabíjení, doporučujeme vám Garmin Instinct 2 Solar. Jelikož podporují solární nabíjení, výdrž je perfektní a v režimu smartwatch umí dokonce fungovat prakticky neomezeně. Vhodnou alternativou mohou být také Garmin Tactix 7. Tyto hodinky naleznete na trhu v klasické i Pro verzi.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Mnoho sportovních funkcí
Slušná výdrž baterie
Pohodlná ovládací tlačítka
Přesné GPS a integrované mapy
Interní úložiště 32 GB
Notifikace z mobilu

Negatíva

Málo výrazné barvy displeje
Hrubý rám kolem ciferníku

Typ displeje: Transflektivní MIP ● Velikost displeje: 1,3 palce ● Vodotěsnost: do 5 ATM ● Měření tepu: ano ● Integrované GPS: ano ● Výškoměr, kompas a barometr: ano ● Maximální výdrž baterie: 15 dní ● Hmotnost: 52 gramů

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)