Xiaomi Redmi Buds 3 Lite bezdrátová sluchátka do uší – recenze

Levná bezdrátová sluchátka značky Xiaomi zaujmou nejen dostupnou cenou, ale také moderním designem. Zpracování je plastové a ergonomické. Špuntová sluchátka vydrží na jedno nabití 5 hodin. Dodávány jsou s nabíjecím pouzdrem, které prodlouží výdrž až na 18 hodin. Ovládání je dotykové. Vybaveny jsou i mikrofony, díky čemuž je dostupná funkce telefonování. Sluchátka potěší kompaktními rozměry a zvýšenou odolností IP54. Nedostatkem je horší izolace okolního ruchu.

Publikované: 22.11.2022
Aktualizované: 03.01.2023
Obsah článku:

Xiaomi Redmi Buds 3 Lite

Špuntová sluchátka, 6 mm měnič, bluetooth 5.2, výdrž na jedno nabití 5 hodin, ANC, odolnost IP54.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Z dílny společnosti Xiaomi přišla na trh bezdrátová sluchátka Redmi Buds 3 Lite. Spotřebitele sluchátka zaujmou především nízkou cenou a následně moderním designem a kompaktními rozměry. Dodávány jsou s nabíjecím pouzdrem, díky kterému se prodlouží jejich výdrž.

Výdrž baterie a kvalita zvuku

Bluteooth „špuntovky“, jak se zvykne tomuto typu sluchátek říkat, Xiaomi Redmi Buds 3 Lite patří do kategorie levných. Proto je třeba počítat s kompromisy. Velkým pozitivem však je s určitostí výdrž baterie. Bez pouzdra vydrží na jedno nabití až 5 hodin. S pouzdrem až 18 hodin. Poněkud nepraktické je, že pouzdro nedisponuje žádným ukazatelem stavu nabití. Nevíte tak, jestli má krabička energii na 18 hodin nebo 2 hodiny. V tomto směru trochu nedomyšlené.

Xiaomi Redmi Buds 3 Lite recenze

Akustické podání hudby nepatří k nejhorším. Chybět budou basy, ale v dané ceně není třeba očekávat nadstandard. Naopak, zvuk je i na základě hodnocení zákazníků na dobré úrovni a ohlasy jsou pozitivní. Problém uživatelé nehlásili ani s připojením či při spárování s mobilním telefonem. Ten se může dostavit až těsně před vybíjením sluchátek, když Bluetooth 5.2 ztrácí signál. Xiaomi sluchátka umožňují přijímání hovorů, mají funkci telefonování.

Komfort používání a zásadní nedostatky

Na první pohled by se Xiaomi Redmi Buds 3 Lite podobali různým konkurenčním modelům. Jsou kompaktní a velmi lehké. Provedení je plastové a bluetooth sluchátka disponují certifikaci IP54. Dotykové ovládání je v zásadě standardní a funkcemi bezdrátová sluchátka nijak nepřekvapí – přepínání hudby jedním poklepáním, spuštění či pozastavení hudby nebo trojitým poklepáním přijmete hovor.

Bluetooth sluchátka Xiaomi Redmi Buds 3 Lite

Několik zákazníků i odborné testy nedoporučují sluchátka pro dlouhý poslech. Přestože je výrobce označuje přívlastkem ergonomické, mezi recenzemi najdete několik postřehů, které konstatují, že v uchu nesedí dobře nebo tlačí. Dalším podstatným nedostatkem jsou mikrofony, které jsou sice vysoce citlivé, ale šum a ozvěna jsou během hovorů velmi výrazné. S potlačováním okolního šumu tedy rozhodně nepočítejte. V tomto ohledu se tedy projeví nízká cena.

Zkušenosti s Xiaomi Redmi Buds 3 Lite

Celkový dojem ze sluchátek Xiaomi Redmi Buds 3 Lite je přímo úměrný ceně, za kterou si je lze pořídit. V zásadě, nízká cena je jejich nejsilnější stránka. Na základě recenzí spotřebitelů však ani zvuk není úplně marný a právě naopak. Akustika je dobrá až pro horší izolaci ruchů. Ta se projevuje i při telefonování, kdy jsou šum a ozvěna poměrně výrazné a srozumitelnost je výrazně horší. Kritika je směřována i na samotnou ergonomii. Mezi recenzemi je několik postřehů, že sluchátka tlačí a během dlouhého poslechu jsou nekomfortní.

Recenze a zkušenosti se sluchátky Xiaomi Redmi Buds 3 Lite
Zdroj: Heureka.cz

Pozitivem je dobrá výdrž baterie na úrovni 5 hodin na jedno nabití, s pouzdrem až 18 hodin. Nepraktické je jen to, že sluchátka ani pouzdro nemají indikátor stavu nabití a nevíte tak, kolik energie si baterie nesou. Celkově však kvalita zvuku a provedení odpovídá nízké cenové kategorii.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Relativně dobrý zvuk
Výdrž baterie
Nízká cena

Negatíva

Slabé potlačování okolního hluku
Nekvalitní mikrofon
Tvar špuntů

Typ sluchátek: špunty ● Velikost měniče: 6 mm ● Výdrž: 5 hod. (s pouzdrem 18 hod.) ● Bluetooth: 5.2 ● Odolnost: IP54 ● Typ nabíjení: USB-C ● Hmotnost: 36 g (s pouzdrem)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)