Polaroid Now instantní fotoaparát – recenze

Pokud toužíte po skutečném návratu v čase, instantní fotoaparát Polaroid Now vás okouzlí. Jedná se o model s krásným retro designem a většími rozměry, který můžete pořídit za poněkud vyšší, ale přiměřenou pořizovací cenu. Kvalita fotografií je srovnatelná s jinými modely. Problémem je zejména fotografování ve tmě. Ovládání modelu Polaroid Now je nenáročné a má jen základní funkce. Je vybaven integrovaným akumulátorem, bleskem a samospouští.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 14.11.2022
Obsah článku:

Polaroid Now

Instantní fotoaparát, rozměry výtisku 88 × 108 mm, integrovaný blesk, bez displeje, integrovaná Li-Ion baterie, hmotnost 475 g.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Na modelu Polaroid Now nás už z dálky zaujal jeho retro design. Tento kousek vypadá, jako by se vrátil v čase. Je dostupný za vcelku přiměřenou pořizovací cenu a za dobrého světla s ním pořídíte velmi pěkné fotografie.

Instantní fotoaparát Polaroid Now zaujme už z dálky opravdu pěkným retro designem. Je vyroben z plastu a na dotek působí spíše jako hračka. Z hlediska rozměrů a hmotnosti se však jedná o poměrně robustní kousek, který se do kapsy nevejde. Jeho rozměry jsou 150,16 × 112,2 × 95,48 mm a hmotnost přesahuje 450 g, čímž se podobá modelu Fujifilm Instax Square SQ20. K plusům řadíme dobíjecí Li-Ion baterii s celkem velkou kapacitou 750 mAh.

Polaroid Now recenze

Ovládání je velmi jednoduché. Probíhá prostřednictvím tří barevně odlišených kulatých tlačítek. Totéž platí i o manipulaci s fotopapírem. Polaroid Now disponuje časovačem, který oceníte u selfie či skupinových fotografií. Menším zklamáním, zejména vzhledem k vyšší pořizovací ceně, je absence závitu na stativ. Při použití samospouště proto budete muset experimentovat.

Jen od oka

Kvalita fotografií je taková, s jakou se setkáte u většiny instantních fotoaparátů. Fotky pořízené při ostrém světle jsou kvalitní a ostré. Světelnost objektivu je F11, ani tento model si proto neporadí s focením ve zhoršených světelných podmínkách. Dobrou zprávou je, že disponuje bleskem, fotit tudíž můžete i večer.

Polaroid Now je schopen objekty zaostřit od vzdálenosti 40 cm. Fotky focené zblízka proto nemusí být úplně špičkové. Při focení objektů, které se od objektivu nacházejí alespoň ve vzdálenosti 50 cm, se můžete těšit na pěkný a ostrý obrazOstření je automatické a už jaksi klasicky orientační. Jinak řečeno, v hledáčku neuvidíte, na co přesně máte zaostřeno.

Polaroid Now instantní fotoaparát

Z tohoto důvodu bychom ocenili alespoň náhledový displej, který na tomto fotoaparátu chybí. Cena fotopapíru totiž není nejnižší a tisk snímků je doslova pokus omyl. Na výběr máte barevné i černobílé fotografické kazety o rozměrech 88 × 109 mmSamotný tisk je velmi jednoduchý. Po pořízení snímku stačí tlačítko na fotoaparátu podržet cca dvě sekundy, čímž spustíte tisk snímku. Ten trvá 10 až 15 min., což je dost dlouho.

Zkušenosti s Polaroid Now

Při průzkumu prodejních portálů jsme nenarazili na velké množství zkušeností spotřebitelů s instantním fotoaparátem Polaroid Now. Naše hodnocení jsme si proto porovnali s jinými nezávislými recenzemi. Ve většině z nich jsme narazili na závěry podobné těm svým. Retro design, snadná obsluha a docela slušná kvalita fotografií, to jsou hlavní pozitiva tohoto modelu. Naopak k negativním parametrům lze zařadit absenci závitu na stativ, nízkou světelnost objektivu, pouze orientační automatické ostření a vysokou pořizovací cenu originálních fotografických kazet.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrá kvalita fotografií za dobrých světelných podmínek
Krásný retro design
Nenáročná obsluha

Negatíva

Nízká světelnost objektivu
Bez závitu na stativ
Vysoká pořizovací cena originálních fotografických kazet

Clona = F11 ● Zaostřovací vzdálenost = od 40 cm ● Displej = ne ● Napájení = Li-Ion baterie / 750 mAh ● Rozměry snímku = 88 × 108 mm ● Doba tisku snímku = 10–15 min. ● Rozměry fotoaparátu = 150,16 × 112,2 × 95,48 mm ● Hmotnost = 457 g

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(81.2%)