Vileda Ultramax set box mop – recenze

Úklidový set s mopem a kbelíkem je z hlediska poměru ceny a kvality velmi dobrou volbou. Jedná se o plochý mop s hlavicí, jejíž záběr je 36 × 14 cm. Vileda Ultramax má jen šroubovací tyč o délce 120 cm. Skvěle řešený je ždímací mechanismus založený na vertikálním principu. Lamely za pomoci tlaku svírají hadr a zbaví ho tak vlhkosti. Absorpce nečistot je velmi dobrá, potěší také kvalita zpracování.

Publikované: 18.01.2022
Aktualizované: 08.09.2023
Obsah článku:

Vileda Ultramax set box

Plochý mop z mikrovlákna, šroubovací tyč o délce max. 120 cm, 10l kbelík se ždímacím košem.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Úklidový set Ultramax je velmi oblíbenou volbou českých spotřebitelů. Mop je vhodný na všechny druhy podlah – laminátové, dřevěné, parkety, PVC či dlažby. Set obsahuje mop i s kbelíkem a ždímacím mechanismem. Rozměry plochého mopu jsou 36 × 14 cm, záběr je tudíž dostatečný. Výrobce uvádí, že hlavice je vybavena tzv. powerzónou – je vytvářen větší přítlak a mytí je efektivnější. Návlek je vyroben z mikrovláken Microfibre, která se vyznačují skvělou absorpcí. Náhradní návleky můžete koupit zde. Trojdílná šroubovací tyč se skládá ze tří částí a maximální délka činí 120 cm, což je pro vyšší postavy poněkud málo.

Vileda Ultramax set box recenze

Vertikální ždímací koš

Technologie ždímání je maximálně jednoduchá, ale účinná. Kbelík o objemu 10 litrů je vybaven vertikálním ždímacím košem, do kterého mop zasunete, a za pomoci tlaku a lamel, které jsou součástí koše, mop rychle a efektivně vyždímáte. Proces vyžaduje trochu cviku, nicméně obsluha je po chvíli naprosto nenáročná. Tradičně dobře je zpracován mop i kbelík. Materiály vůbec nepůsobí lacině.

Zkušenosti s Vileda Ultramax set box

Pozitivní recenze jsou opět znakem toho, že mop Vileda Ultramax má své kvality. Netýká se to jen dobrého poměru ceny a kvality, výhodou je také to, že se jedná o plochý mop s dostatečným záběrem, a sice 36 cm. Tyč je šroubovací, nikoliv teleskopická, spoje jsou poněkud méně kvalitní a i více než 120 cm by bylo podle spotřebitelů lepší řešení. Ždímací mechanismus vyžaduje trochu cviku, ale jinak je velmi efektivní. Sběr a absorpce nečistot do návleku jsou ukázkové.

Recenze a zkušenosti s mopem Vileda Ultramax set box
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s mopem Vileda Ultramax set box na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s mopem Vileda Ultramax set box na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr kvality a ceny
Kvalitní zpracování
Praktické ždímání a snadná obsluha

Negatíva

Plastové spoje na tyči
Kratší tyč – není teleskopická

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Kbelík: ano / 10 l ● Ždímací mechanismus: ano / ždímací koš ● Délka tyče: 120 cm / šroubovací

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.6%)