LG F72J5HY3WE zepředu plněná pračka – recenze

Slim pračka o šířce 45 cm s parním praním má co spotřebiteli nabídnout. Kapacita pracího bubnu je 7 kg. Pračka disponuje umělou inteligencí AI DD, takže dokáže automaticky optimalizovat prací cyklus na základě hmotnosti náplně. V nabídce je 14 programů, mezi kterými se nachází i program pro alergiky nebo dětské prádlo. V nabídce je funkce odloženého startu nebo funkce Add Item. Potěší tichý chod pračky, kompaktní rozměry a příznivá cena.

Publikované: 10.11.2022
Aktualizované: 02.04.2024
Obsah článku:

LG F72J5HY3WE

Pračka s předním plněním s kapacitou 7 kg prádla, počet otáček 1 170 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Relativně levná pračka značky LG se slim konstrukcí, která v poměru k výkonu nabízí velmi bohatou funkcionalitu. V rámci programové výbavy nabízí také funkci parního praní. Velkou devizou pračky je tichý chod a záruka 10 let na invertorový motor. Inteligentní pračka umožňuje nahrání programů z aplikace přes NFC. Disponuje i technologií AI DD.

Automatický systém praní

Předem plněná pračka LG má v nabídce 14 pracích programů. Zároveň využívá systém automatického praní díky technologii AI DD. V takovém případě stačí vybrat jeden z programů bavlna, smíšené prádlo nebo synetitka a umělá inteligence si odváží množství prádla, stanoví otáčky i dobu trvání pracího cyklu. Zároveň detekcí dalších náplní pračka dokáže cyklus více a více zefektivňovat. Maximální náplň pracího bubnu je 7 kg. V programové nabídce je také rychlý 14minutový program, program pro ruční praní, sportovní oblečení nebo čištění bubnu. K dispozici je také samostatný program pro máchání a odstřeďování.

LG F72J5HY3WE recenze

Plusem je také parní funkce pračky. Díky technologii Steam dokáže použitím páry pračka odstranit 99,9 % alergenů a zároveň zabraňuje krčení prádla. Ideální je používat parní funkci při dětech nebo lidech s citlivou pokožkou. Při použití aviváže je prádlo nádherně aromatizované. Další programy lze do pračky stáhnout přes LG aplikaci a prostřednictvím NFC rozhraní. Po skončení cyklu pračka upozorní akustickým signálem.

Přídavné funkce a tiché praní

Kromě základní nabídky programů má LGF72J5HY3WE i další přídavné funkce. Mezi nimi například dětský zámek nebo funkci odloženého startu, díky které můžete spuštění pračky odložit. Ona si nastavení zapamatuje a spustíte ji později. Také je zde přídavná funkce přidání prádla (Add Item) během praní. Spustit můžete také program předpírky. Spotřebič se řadí do energetické třídy D. LG již tradičně boduje v oblasti tichého praní. Nízká hlučnost je zákazníky velmi vítaná. Na samotný pohon Direct Drive dává výrobce záruku až 10 let. Pračka je vzhledem k hloubce pouhých 45,7 cm vhodná i do menších prostorů.

Zkušenosti s LG F72J5HY3WE

Na základě dostupných recenzí si levná slim pračka LG zaslouží velmi pozitivní hodnocení. Spotřebitelé si její kvality velmi pochvalují. A není to jen nízká cena. Spotřebič chválí zákazníci z důvodu jednoduchého ovládání a výběru více programů. Přítomný je automatický režim, jehož délka pracích cyklů však mnohým spotřebitelům příliš nevyhovuje. Velká pozitiva pro uživatele má přítomnost parního praní a také rychlý, jen 14minutový program. Mezi programy je i program dětská péče nebo program pro alergiky.

Recenze a zkušenosti s pračkou LG F72J5HY3WE
Zdroj: Heureka.cz

Přidat prádlo můžete díky funkci Add Item i během praní. Samostatný program má pračka pro vlastní čištění nebo máchání a odstřeďování. Ovládací panel můžete uzamknout, aby nedošlo k náhodnému stisknutí. Zákazníci skloňují také vysokou míru úspornosti energií. Výhodou slim provedení je jeho kompaktnost, přičemž maximální kapacita 7 kg je dostačující. Dalším pozitivem je tichý chod pračky, ačkoli někteří zákazníci avizovali při napouštění a vypouštění vody větší míru hluku. Obecně jsou zkušenosti zákazníků velmi kladné.

Recenze a zkušenosti s pračkou LG F72J5HY3WE
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s pračkou LG F72J5HY3WE
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dostupná cena
Tichý chod pračky
Jednoduché ovládání

Negatíva

Občasné zvuky při napouštění/vypouštění vody

Typ: pračka s předním plněním ● Energetická třída: D ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita při praní: 7 kg ● Max. počet otáček: 1 170 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 71 dB ● Parní funkce: ano ● Smart technologie: ano ● Rozměry: 60 x 85 x 45,7 cm (Š x V x H)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)

Komentáre
anonymní 01.Aug.2023

Při ostředění na víc ,než 900 otáček vibruje,při 1200 rezonuje i podlaha,zvuk jako když jede vlak.Pere výborně,při praní tichá,jinak po všech stránkách perfektní.

Odpovedať