Samsung Galaxy Watch5 smart hodinky na telefonovanie – recenze

Multifunkční hodinky Samsung Galaxy Watch5 se těší velké oblibě. Jsou nabité funkcemi, ze kterých zmíníme například bezkontaktní placení s Google Pay, monitorování srdce, tlaku, spánku, okysličení krve a sportovních aktivit. Můžete se těšit na 1,39“ dotykový Super Amoled displej se dvěma tlačítky a digitální lunetou. Díky zabudovanému mikrofonu a reproduktoru s nimi můžete volat, aniž byste museli vytahovat z kapsy telefon. K pozitivům patří i pěkný design, naopak negativem je slabší výdrž baterie.

Publikované: 24.04.2023
Aktualizované: 09.06.2023
Obsah článku:

Samsung Galaxy Watch5

Super AMOLED displej, úhlopříčka 1,36", hmotnost 33 g, výdrž baterie 40 hodin, notifikace z telefonu, hovor, sociální sítě, e-mail, SMS.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Inteligentní hodinky Samsung Galaxy Watch 5 těží z pozitiv minulé generace Samsung Galaxy Watch 4, která se těšila velké oblibě. Model Watch 5 však posouvá svoji výbavu ještě o úroveň výš. Je přepracován zvenčí i zevnitř. Na první pohled nás zaujal čistý, minimalistický design, který předurčuje jeho univerzálnost pro obě pohlaví.

Pevné hliníkové tělo s AMOLED displejem

Výhodou moderních chytrých hodinek je možnost přizpůsobení se vašemu stylu. Smart hodinky Watch 5 nabízí pestrou paletu designů pro analogový i digitální ciferník. Mají kvalitní hliníkové tělo a jejich 1,36" Amoled displej s rozlišením 450 x 450 px chrání vysoce odolné safírové sklíčko, které jen tak nepoškrábete. Hliníkové tělo je dostupné ve více barevných odstínech, a to v šedé, stříbrné, černé a růžové. Vzhled hodinek umíte dotvořit řemínky, kterých je na trhu opravdu velké množství.

Samsung Galaxy Watch5 recenze

Aplikace na vašem zápěstí

Funkční a senzorová výbava na hodinkách Samsung Galaxy Watch5 je poměrně široká. Ať už se věnujete jakémukoli sportu, potřebujete sledovat svůj zdravotní stav nebo nechcete mít celý den telefon u ucha, tyto hodinky vám pomohou ve všech oblastech. Dokáží provádět profesionální a pokročilé metriky pro celou řadu sportovních aktivit, měřit krevní tlak, kvalitu spánku, složení těla, EKG i SpO2. Nechybí jim ani technologie bluetooth, Wi-Fi či NFC pro bezkontaktní platby Google Pay. Prostřednictvím zabudovaného mikrofonu a reproduktoru s nimi můžete telefonovat.

Odolnost a vodotěsnost

Díky vysoké odolnosti a vodotěsnosti až do 50 metrů si s hodinkami umíte užít veškeré fyzické aktivity. Na výběr máte až 90 sportovních činností, ze kterých zmíníme například turistiku, posilování, plavání, běh, cyklistiku, veslování, jógu a mnoho jiných. Plusem jsou kvalitní navigační služby GPS a Glonass, se kterými budete mít lepší přehled o vaší trase, poloze či vzdálenosti.

Baterie, která vás nezklame

Uživatelé jistě ocení relativně dlouhou výdrž baterie, která při hodinkách s množstvím funkcí nebývá standardem. Ve srovnání s předešlými modely řady Samsung Galaxy Watch mají mnohem větší kapacitu baterie a také rychlejší nabíjení. Výrobci uvádějí 40hodinovou výdrž baterie, která se však vzhledem k využití, obzvláště při telefonování, může lišit.

Smart hodinky na telefonování Samsung Galaxy Watch5

Kompatibilita hodinek

Vlastníky chytrých telefonů s operačním systémem iOS příliš nepotěšíme, protože zařízení podporuje pouze Android. Co se týče úložiště, máte k dispozici vestavěnou paměť o velikosti 16 GB. Velikost RAM představuje 1,5 GB.

Zkušenosti so Samsung Galaxy Watch5

Ve spotřebitelských recenzích na tento model hodinek Samsung převládají pozitivní názory. Za vyšší cenu dostanete zařízení, které je přepracováno v každém detailu. Spotřebitelé oceňují pevný displej, spoustu funkcí, design i rychlé nabíjení. Abychom jen nechválili, podívejme se i na slabší stránky zařízení. Tyto hodinky nejvíce doporučujeme majitelům smartphonů značky Samsung, protože v jiných zařízeních nemusí fungovat některé funkce. Nesmíme zapomenout ani na to, že zařízení nepodporuje operační systém iOS. Nevýhodou může být výdrž baterie, která se odvíjí od frekvence používání. V případě, že vám nevyhovuje velikost, hodinky se vyrábějí v menší verzi, se 40 mm ciferníkem. Po zhodnocení všech plusů a minusů jsme došli k závěru, že v poměru cena/kvalita patří hodinkám Samsung Galaxy Watch5 suverénně první místo.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami pro telefonování Samsung Galaxy Watch5
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Množství funkcí
Displej
Poměr cena/kvalita

Negatíva

Kompatibilita pouze s Androidem

Úhlopříčka displeje: 1,36" ● Vodotěsnost: do 50 m ● Výdrž baterie: 40 hodin ● Telefonování: notifikace z telefonu, hovor, sociální sítě, e-mail, SMS ● Funkce: sportovní, zdravotní, smart ● Konektivita: WiFi, Bluetooth , NFC ● Podporovaný OS: Android ● Hmotnost: 33 g

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)