La Sportiva Boulder X W recenze dámské turistické obuvi

Nízké trekové boty značky La Sportiva, určené ke zdolávání nenáročných turistických cest. Podrážka Vibram Mega Grip se postará o dokonalou oporu a přilnavost. Bota má zpevněnou patu i špičku. Svršek je z broušené kůže.

Publikované: 13.07.2021
Aktualizované: 20.08.2021

La Sportiva Boulder X W

Nízká turistická obuv na lehké a mírně náročné túry, svršek z broušené kůže, zpevněná podrážka Vibram Mega Grip, šněrování Mythos.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Trekové boty značky La Sportiva se zpevněnou podrážkou, určené ke zdolávání nenáročných turistických cest. Turistická obuv má nízký střih. Jde o jedny z nejoblíbenějších turistických tenisek mezi ženami. Velkou výhodou je univerzální design. I proto lze tyto trekingové boty nosit také jako vycházkovou obuv. Dokonalou oporu a přilnavost však máte díky podrážce Vibram Mega Grip. Podrážka má hrubý a členitý vzor. Bota je po celém obvodu zpevněná gumou, přičemž je výrazněji zpevněná pata i špička.

V mezipodrážce se nachází EVA pěna, díky čemuž jsou tlumeny nárazy a chodidla mají větší pohodlí. Uživatelé chválili odolnost materiálů a kvalitní zpracování. Přestože nejde o profesionální turistickou obuv, broušená kůže v kombinaci se syntetickou textilií působí designově poutavě a zároveň jsou velmi odolné. Někteří spotřebitelé boty používají na technické sestupy, nebo dokonce na ferraty.

Trekové tenisky mají patentované šněrování Mythos, které má nohu v okolí klenby pevně obepnout a při ohybu se flexibilně přizpůsobit. Na patní části se rovněž nachází poutko pro jednodušší obouvání. Přestože semišová kůže dobře odolává oděrům i vlhkosti, voděodolnost je horší, nepromokavými nízkými turistickými botami jsou například Mammut Nova III Low GTX, které jsou i ve stejné cenové hladině.

La Sportiva Boulder X W recenze

Turistické boty La Sportiva Boulder X W

Dámská turistická obuv La Sportiva Boulder X W

Turistická obuv La Sportiva Boulder X W recenze

Klady a Zápory

Dobré zpracování
Nízká hmotnost
Univerzální použití

Užší špička

Výrobce: La Sportiva ● Typ obuvi: nízká turistická obuv ● Typ terénu: lehké a mírně náročné túry ● Hmotnost: 490 g ● Svršek boty: semiš / broušená kůže


Nejlepší dámská turistická obuv 2021 + recenze

Hodnocené parametry Naše srovnávací testy jsou transparentní a autentické . I proto si před každým spotřebitelským testem připravíme odbornou metodiku testování . Dámské turistické boty jsou důležitým prvkem výbavy, jehož výběr je velmi podstatný. Kromě toho, zda jste začátečnice nebo zkušená turistka , je kvalitní treková obuv nutnou podmínkou. Eliminujete tak riziko úrazu a také... Přečíst článek

Hodnocení:
(81.2%)