AEG LTN7C562C parní pračka – recenze

Pračka s horním plněním od renomovaného výrobce AEG a parní funkcí. Model s přívlastkem ProSteam téměř každý prací cyklus zakončuje dávkou páry a prádlo osvěžuje a také eliminuje krčení. Ovládání usnadňuje přehledný ovládací panel a také LED displej. Pračka je vybavena i dalšími praktickými funkcemi.

Publikované: 10.11.2022
Aktualizované: 12.12.2022
Obsah článku:

AEG LTN7C562C

Parní pračka s horním plněním, kapacita 6 kg, max. počet otáček za minutu 1 500, energetická třída B, 11 programů, technologie ProSteam a ProSense.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pára jako významný pomocník

Vrchem plněná pračka AEG má dostatečný objem pracího bubnu 6 kg. Pračka spotřebiteli přináší bohatou nabídku samostatných programů – Eco, bavlna, jemné prádlo, syntetika, sportovní oblečení, program na džíny nebo vlnu a hedvábí. Samostatně je k dispozici také parní program na bavlněné a syntetické oblečení. Tento program páry je určen pro méně znečištěné oblečení, které je třeba osvěžit a zbavit pachů. Žehlení v některých případech není nutné. Nejedná se o prací cyklus, ale pouze o účinek horké vodní páry. Pára je však přítomna i u dalších programů, jako Eco nebo džíny.

AEG ProSteam LTNC562C recenze

Velice oblíbený je také program krátkého – 20 min. praní. Ten je určen pro menší objem prádla do 3 kg. Praní můžete nechat i na pračku samotnou. AEG využívá technologii ProSense, při kterém prádlo odváží, optimalizuje čas praní, teplotu i dobu trvání. Nezbytností jsou dnes i další praktické funkce jako odložený start nebo režim extra tichého praní (pračka přizpůsobí otáčky). Pro citlivou pokožku nebo dětské prádlo je zde antialergická funkce se samostatným tlačítkem podobně jako pára plus. Prací cyklus lze zkrátit jedním tlačítkem a ušetřit tak čas. Mezi funkcemi nechybí odstřeďování, předpírka na odolné skvrny nebo extra máchání. AEG na konec pracího cyklu upozorní akustickým signálem.

Kvalitní zpracování a tiché praní

Pračka je vybavena bezpečným otevíráním SoftOpening. Buben otevřete stisknutím jednoho bodu. Spotřebitelům se velmi líbí design i kvalitní zpracování spotřebiče. Ovládací panel má otočný volič programů, které jsou v CZ jazyce. Na pravé straně se nachází LED displej i s jednotlivými funkcemi, které aktivujete jednoduše stiskem. Regulovat lze teplotu i počet otáček. Pračka patří do energetické třídy B. Průměrná spotřeba vody na jeden cyklus je 43 litrů. Proces praní je velmi tichý. Odstřeďování dosahuje vyššího hluku, max. 79 dB. Výrobce garantuje na invertorový motor doživotní záruku.

Zkušenosti s AEG ProSteam LTN7C562C

Reference zákazníků mluví samy za sebe a parní pračka s horním plněním AEG ProSteam LTNC562C svými kvalitami rozhodně nezklame. Zákazníkům se zamlouvá kvalitní provedení pračky, ale také srozumitelné ovládání. Mezi recenzemi zákazníci avizují spokojenost s funkcí přidávné funkce páry i samostatného parního programu. Přestože po použití páry zůstává prádlo vlhčí, stačí jej nechat krátce proschnout a v případě potřeby vyžehlit.

Recenze a zkušenosti s parní pračkou AEG ProSteam AEG LTN7C562C
Zdroj: Heureka.cz

Krčení je do velké míry minimalizováno. Program můžete používat i na oblečení, které není znečištěné a je třeba jej jen osvěžit a zbavit pachů. Dokážete tak výrazně ušetřit energie. Pračka je při praní velmi tichá, což je také pozitivní vlastnost. Zákazníci také chválí účinky ostatních pracích cyklů. Potěšující je možnost zkrátit prací cyklus. Pračka má objem 6 kg a na šířku pouhých 40 cm, takže nezabere tak mnoho místa. Jedním z parametrů výběru, který může spotřebitele odradit, je vyšší cena. Pokud však preferujete pračku s horním plněním a požadujete parní funkci, AEG bude správnou volbou.

Recenze a zkušenosti s parní pračkou AEG ProSteam AEG LTN7C562C
Zdroj: Mall.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Funkčnost parní funkce
Jednoduché ovládání
Tichý chod během praní

Negatíva

Hlučnější odstřeďování
Vyšší cena

Typ = parní pračka s horním plněním ● Motor = invertorový ● Kapacita = 6 kg ● Počet ot./min. = 1 500 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída = B ● Spotřeba el. energie/vody na 1 cyklus praní ECO = 0,56 kWh/43 l ● Třída hlučnosti = C ● Hlučnost při praní/odstřeďování = -/79 dB ● Rozměry (V x Š x H) = 89 x 40 x 60 cm ● Hmotnost = 61 kg

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(80.4%)